Swiatzwierzat.pl
psy dekorują dom

youtube.com/ Nora Vamosi-Nagy

Właścicielka zamyka za sobą drzwi, a psy biorą się do roboty. Fantastyczne wideo okrążyło sieć

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Psy postanowiły pomóc swojej właścicielce w świątecznych przygotowaniach. Niestety ze względu na ich ograniczone możliwości, zazwyczaj taka "pomoc" wiąże się jedynie z kolejnymi nakładami pracy. W tym wypadku było jednak inaczej. Na tym m

Psy pozostawione bez opieki potrafią nieźle nabroić. Ostatnio przekonała się o tym na własnym przykładzie dziennikarka telewizji TVN. Nie każdy zwierzak posiada w sobie jednak destrukcyjne zapędy. Jak dobitnie pokazuje poniższe nagranie, niektóre zwierzaki znajdują bardziej kreatywne ujście dla nadmiaru energii. W niesamowitym wyreżyserowanym klipie, czworonogi z Węgier pod nieobecność właścicielki udekorowały na święta cały dom.

Psy zaskoczyły właścicielkę 

Wiele osób po powrocie do domu miało okazję natknąć się na zostawioną im przez pupila niespodziankę. Rzadko kiedy była ona jednak tak przyjemna, jak to, co po wejściu do mieszkania zobaczyła właścicielka gromadki zwierząt.

Choć dekorowanie domu przed świętami może brzmieć jak świetna zabawa, w niektórych domach wymaga ono jednak wiele pracy. Może też doprowadzić do sporów odnośnie tego, jak efekt końcowy ma wyglądać.

Psy z nagrania chciały oszczędzić swoim opiekunom takich dylematów. Gdy ci wyszli dokupić kilka gadżetów, wzięły się do pracy. Po kilkudziesięciu minutach roboty, dom zmienił się nie do poznania.

Czworonogi nie tylko ubrały choinkę i wymieniły dywany, na takie, które lepiej pasują do zbliżających się uroczystości, ale także zapakowały prezenty dla wszystkich domowników!

Po świetnie wykonanej pracy postanowiły odpocząć przy stojącym w salonie drzewku. Właścicielka, która zastała taki widok była w szoku. Nie sądziła, że jakikolwiek pies może być zdolny do czegoś takiego.

Psy przeszły gruntowne szkolenie

Oczywiście, nie oczekujemy, że uwierzycie w to, że udałoby się im się to bez wcześniejszego szkolenia. Ich właścicielka jest trenerką psów, która w tej formie zachęca właścicieli do treningu metodą pozytywną.

W oferowanym przez nią sposobie nauki nie stosuje się kar, ani nagród w tradycyjnym rozumieniu. Nagrodę ma stanowić dźwięk wydawany przez specjalny "clicker". Na początku szkolenia zwierzak uczy się kojarzyć go z przyjemnością.

Kary nie są stosowane w ogóle, w myśl zasady, że brak nagrody i uwagi stanowi dla psów dostatecznie dotkliwe konsekwencje. 

Dzięki tej więzi właścicielki z psami, udało się wyprodukować ten uroczy świąteczny filmik. Musimy przyznać - choć wiadomo, że psy nie zrobiłyby tak świetnej roboty same z siebie, nagranie robi wrażenie!

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >