Swiatzwierzat.pl
mężczyzna oddaje psy

facebook.com/otoz.zgora

Pierwszy raz widzieli coś podobnego. Przerażone psy odebrane uzależnionemu właścicielowi

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Przerażone psy zostały odebrane uzależnionemu od alkoholu mężczyźnie przez ratowników Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Oddział z Zielonej Góry pilnie poszukuje schronienia dla psiaków. Ich właściciel musiał napraw

Psy odebrane przez OTOZ Zielona Góra są w okropnym stanie. Wolontariusze przyznają, że nigdy nie widzieli jeszcze tak przerażonych zwierząt. Post z opisem interwencji został dodatkowo opatrzony wideo, na którym możemy zobaczyć skalę strachu na widok właściciela. Na szczęście psy są już bezpieczne i czekają na bezpieczne schronienie.

Przerażone psy odebrane alkoholikowi

Nie wiadomo, co musiało się przytrafić tym maluchom, jednak widać było, że są przerażone zarówno widokiem, jak i dotykiem ich opiekuna. Wolontariusze z OTOZ zjawili się na miejscu i najpierw odebrali uzależnionemu od alkoholu właścicielowi kilka psów. Potem wrócili się po resztę.

- Stado psów potrzebuje schronienia przed oprawcą. Wróciliśmy odebrać pozostałe psy! Psy uciekają, piszczą, sikają pod siebie na jego widok lub kiedy je dotyka. Pierwszy raz widzieliśmy tak przerażone szczeniaki - czytamy w poście na Facebooku.

Na szczęście biedne psiaki są już bezpieczne. Obecnie poszukiwane jest schronienie dla maluchów - dla czterech już udało się je znaleźć, pozostałe na razie będą musiały zamieszkać w hoteliku dla zwierząt. Ratownicy przyznają, że mężczyzna, od którego odebrano psy był naprawdę fatalnym właścicielem.

- Właściciel to alkoholik, opowiadał przerażające historie, m.in. że jego nieżyjący kolega grillował psy i je jadł. Mężczyzna jest agresywny, sięgał po kij. Psy wymykają się z posesji, śpią na dworze. Przeciwko właścicielowi złożymy zawiadomienie - czytamy we wstrząsającym poście.

Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystkie psy trafią do kochających domów. OTOZ Zielona Góra potrzebuje pomocy w znalezieniu im rodzin, a także tej finansowej. Szczegóły można znaleźć na ich profilu. Niedawno pisaliśmy także o innym psiaku uratowanym przez OTOZ, tym razem warszawski - więcej na ten temat tutaj.

ZOBACZ WIDEO:

źródło: facebook.com/otoz.zgora

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >