Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.03.2023 17:14

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

None
tiktok/cincinnatigroomer

Pracownicy salonu urody dla psów zwrócili się z apelem do wszystkich opiekunów czworonogów, aby nie zapominali o regularnym rozczesywaniu sierści swoich pupili. Dołączono do niego filmik, na którym pokazano, czym może skończyć się zaniedbanie futerka przez dłuższy czas. Aż boli od samego patrzenia.

Chociaż żaden człowiek nie chciałby chodzić ze skołtunionymi włosami, które boleśnie ciągnęłyby jego skórę, niestety niektórzy właściciele czworonogów nie zdają sobie sprawy, jak wielką krzywdę wyrządzają im, zaniedbując rutynową pielęgnację. W przeciwnym razie jedynym rozwiązanie może okazać się całkowite ogolenie sierści zwierzęcia. 

Groomer zwrócił się z apelem do wszystkich opiekunów psów

Jessie Whitaker, która na TikToku postuje pod nazwą “cincinnatigroomer”, na jednym z zamieszczonych tam filmów postanowiła przypomnieć o elementarnym obowiązku związanym z posiadaniem psa czy kota. Właścicielka psiego salonu fryzjerskiego zwróciła uwagę na problem, z którym borykają się profesjonalni groomerzy. Mowa o ekstremalnych przypadkach zaniedbania psów, zwłaszcza tych o kręconej lub falistej strukturze sierści.

- Uprzejmie przypominam jako groomer, aby regularnie szczotkować i przyprowadzać psy na wizyty, aby nie miały tak bolesnych kołtunów, jak ten - czytamy na TikToku.

Zdarza się, że niejeden bezdomny pies jest w lepszej kondycji niż czworonogi, które teoretycznie mają opiekunów, co widać gołym okiem na opublikowanym nagraniu. Trudno uwierzyć, że gruba, skołtuniona warstwa sierści, która pokrywa głowę psa, którym zajmują się specjaliści, to nie peruka

Zrzut ekranu 2023-03-15 170821.png
tiktok/cincinnatigroomer
Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Wygląda zupełnie jak peruka

Kiedy groomer zaczyna obcinać kołtuny wokół głowy, wygląda to zupełnie tak, jakby zdejmował z niej tupecik. Następnie przechodzi do kolejnych części jego ciała. Tam sprawa wygląda niemal identycznie. Strach pomyśleć, jaki dyskomfort odczuwało zwierzę, nosząc na sobie tak grubą skorupę. Nie ulega wątpliwości, że od dłuższego czasu jego futro nie było rozczesywane, o bardziej skomplikowanych zabiegach pielęgnacyjnych nie wspominając.

q4hjnwnj.png
tiktok/cincinnatigroomer

Po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych zwierzę ani trochę nie przypomina wersji z początku nagrania. Kołtuny i sfilcowana sierść bez problemu wystarczyłyby, aby uformować z nich kształt wielkości drugiego czworonoga.

 

Internauci nie mają litości dla opiekuna zaniedbanego zwierzaka

Pod nagraniem dokumentującym metamorfozę pojawiło się wiele negatywnych komentarzy pod adresem właścicieli zwierzęcia. Większość internautów nie przebiera w słowach, wyrażając swoje oburzenie:

- Niech zgadnę: ale opiekunowie regularnie o niego dbają - pisze jedna z użytkowniczek sieci.

- Był taki zestresowany - współczuje kolejna.

- A potem dziwią się, jak wracają do salonu i pies jest ogolony na łyso - wypowiada się inny internauta.

Nie pozostaje nic innego, jak przyłączyć się do apelu groomera, który udostępnił TikToka z apelem. Zwierzę to nie piękny dodatek, ale żywa istota. Przygarniając psa, kota, chomika czy papugę po swój dach, naszą powinnością jest otoczenie go kompleksową opieką.

źródło: tiktok

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich
Will Atherton to behawiorysta i trener psów z Wielkiej Brytanii, który swoimi doświadczeniami z czworonogami i wiedzą, jaką udało mu się zgromadzić przez lata, chętnie dzieli się z internautami za pośrednictwem swojego TikToka. Tym razem ekspert zdradził, jakie rasy psów uważa za najwierniejsze. Te zwierzaki dla swoich opiekunów byłyby w stanie zrobić niemal wszystko.Znany psi trener Will Atherton postanowił pomóc przyszłym właścicielom czworonogów. W krótkim materiale na TikToku wyjawił, na jakie rasy należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy zyskać wiernego i lojalnego stróża rodziny.
Czytaj dalej
Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać
Pewna Amerykanka przygarnęła z ulicy małego kota o czarnym umaszczeniu. Wtedy była przekonana, że urocza kulka wyrośnie na pięknego mruczka z nieco dłuższym futerkiem, jednak po upływie kilku tygodni z jej podopiecznym zaczęło dziać się coś dziwnego. W życiu by się nie spodziewała, że pyszczek zwierzęcia zmieni się nie do poznania.Kobieta o imieniu Erin przygarnęła swojego pupila, kiedy miał zaledwie osiem tygodni. Mruczek wyszedł z krzaków nieopodal domu jej byłego chłopaka, a ona od razu wiedziała, że to nie przypadek. Tak między nią a zwierzakiem narodziła się miłość od pierwszego wejrzenia.
Czytaj dalej