Swiatzwierzat.pl
Policja

policja.gov.pl

Przemarsz rodziny kaczek centrum Poznania. Zwierzęta pokonały ruchliwą ulicę dzięki eskorcie policji

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dziś, tj. 5 czerwca wczesnym rankiem przy ul. Św. Marcina w Poznaniu miała miejsce nietypowa akcja policji. Funkcjonariusze wstrzymali ruch w ścisłym centrum miasta. Ku zdumieniu kierowców, asekurowali rodzinkę kaczek, które opuszczały popularny park przy operze.

Jaki widok można zastać w sobotni poranek w centrum Poznania podczas długiego weekendu? Nie, nie chodzi wcale o zaprawionych w boju imprezowiczów czy miłośników joggingu, którzy chcą złapać pierwsze promienie słońca. Okazuje się, że to idealna pora na spotkanie spacerujących ulicą kaczuszek.

Za mundurem kaczki sznurem

Policyjny patrol, który ledwo co rozpoczął służbę, natknął się na ranne ptaszki około godziny 7. Kaczki wracały z parku Mickiewicza i szły asfaltem od strony Poznańskich Krzyży.

Maluchy tuptające za swoją mamą najprawdopodobniej udały się na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu schronienia nad stawem w parku Marcinkowskiego. Pech chciał, że rodzinka zamieniła zielony park na pełną zgiełku i przejeżdżających pojazdów ruchliwą ulicę.

Aby znaleźć się nad stawem, kacza mama wraz ze stadem kaczątek musiała przeciąć ulicę. Mundurowi zdecydowali się pomóc zwierzętom, stwarzając im bezpieczne przejście na drugą stronę.

- Policjanci, widząc kaczki w trakcie przemarszu przez ul. Św. Marcin, zatrzymali się, wstrzymali ruch samochodów i asekurowali rodzinę na chodnik - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Banany

Groźny incydent w Biedronce. Egzotyczny pająk ugryzł klientkę, trafiła do szpitala

CZYTAJ DALEJ

Skrzydlata rodzinka przodem!

Niedawno informowaliśmy o podobnych interwencjach w Warszawie. W poniedziałek, 26 kwietnia ciąg ruchliwych ulic w Warszawie leżących wzdłuż lewego brzegu Wisły został na moment całkowicie zablokowany przez służby. Wszystko po to, aby rodzinka 13 nurogęsi przeszła do Portu Czerniakowskiego.

Natomiast kilka dni później strażacy oraz strażnicy miejscy uratowali małe nurogęsi uwięzione w studzience kanalizacyjnej. Nieuważne kaczuszki wpadły do niej podczas spaceru.

Podobne sytuacje mają miejsce w całej Polsce. Spowodowane jest to okresem lęgowym większości gatunków ptaków, który rozpoczyna się w marcu i może trwać nawet do połowy października.

Zjawisku temu towarzyszy migracja. Zwierzęta mieszkające w mieście wędrują ulicami i parkami w celu znalezienia bezpiecznego schronienia, gdzie maluchy będą mogły spokojnie dorastać i uczyć się latać.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >