Swiatzwierzat.pl
pożar i mężczyzna

youtube.com/hamishpatterson high frequency tribe

Myślał, że stracił wszystko w wielkim pożarze. Nie do wiary, kogo znalazł w zgliszczach, aż chce się płakać

11 Października 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Pożar, który strawił jego dom i dobytek należał do największych tego typu zdarzeń w historii Kalifornii. Dziesiątki osób straciły życie, tysiące zostały bez dachu nad głową. Spłonęły 64 tysiące hektarów lasów i terenów

Pożar strawił praktycznie cały dobytek youtubera, Hamisha Pattersona. Mężczyzna kręcił vlogi, w których opowiadał o swoim życiu i dzielił się przemyśleniami na różne tematy. Co najgorsze, w trakcie pożaru zaginął jego wierny kocur, Mike. Zwierzak był w domu, w momencie, w którym płomienie znalazły się niebezpiecznie blisko zabudowań. Podczas ewakuacji rodzina nie miała czasu na szukanie swojego pupila. Musieli zabezpieczyć swoje rzeczy i zabrać niezbędne im przedmioty. Liczyli, że kotu udało się uciec z pogorzeliska, jednak liczyli się z tym, że mogło dojść do najgorszego. Powoli tracili nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczą swojego mruczka.

Pożar strawił całą ich okolice

Nie tylko ich dom uległ sile niszczycielskiego żywiołu. Wszystkie okoliczne zabudowania były zrujnowane. Mężczyzna udostępnił nagranie, na którym przedstawił swój powrót na posesję. Wszystko było zrujnowane. Jego dom, i okoliczne budynki spłonęły do samej ziemi. W Ameryce buduje się domy z drewna. Szkielet z dużych bali uzupełniany jest poszyciem z desek. Dzięki temu zabudowania powstają w kilka tygodni, jednak są mocno podatne na kataklizmy, takie jak pożary, powodzie czy huragany. Jako że nie udało im się zabrać kota ze sobą w trakcie ewakuacji, ani nie znaleźli go kilka dni później, zaczęli tracić nadzieje. W 9 dni po pożarze zadzwonił do niego sąsiad, który powiedział, że chyba widział jego kota, grzebiącego w zgliszczach jego domu. Zostawił mu jedzenie, ponieważ zwierzak nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Hamish zabrał więc swoją rodzinę i wyruszył na poszukiwania pupila.

Kot przez 9 dni po pożarze błąkał się po okolicy

Okazało się, że kotu udało się uciec z płomieni. Przez 9 dni błąkał się po okolicy, wyjadając wszystko, co udało mu się znaleźć. Mimo że do jego właścicieli zniknął, trzymał się blisko niego, prawdopodobnie licząc, że ludzie, którym bardzo ufał, po niego wrócą. Na filmiku widzimy, jak rodzina Pattersonów ze łzami smutki i wzruszenia w oczach pokazuje skalę zniszczeń, by w końcu znaleźć swojego pupila. W trakcie nagłej ewakuacji (płomienie potrafiły przebyć w godzinę nawet kilka kilometrów), ludzie często mają problemy ze znalezienie i zabraniem swoich zwierząt, które stają się cichymi ofiarami kataklizmów takich jak ten. Na szczęście "mini puma", bo tak pieszczotliwie nazywał swojego kota mężczyzna, potrafiła o siebie zadbać.

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >