Swiatzwierzat.pl
youtube/thedodo

youtube/thedodo

Pomogli chorej lisicy odzyskać wzrok. Zmieniła się o 180 stopni

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Malutka lisica poważnie zachorowała, zdaniem ekspertów zmagała się ze świerzbem. Zmiany skórne były już tak rozległe, że zaatakowały oczy zwierzęcia, uniemożliwiając mu widzenie. W takim stanie lis trafił do organizacji Second Chances Wildlife Center zajmującej się pomocą dzikim zwierzętom.

Lisia była w złej kondycji. Bardzo cierpiała, nie mogła sama sobie pomóc. Świerzb u lisa często doprowadza do jego śmierci. Zwierzę miało sporo szczęścia, kiedy trafiło na pracowników organizacji.

Choroba lisa

- Ona nie miała już siły walczyć. Lisica nie tylko miała świerzb, ale już zaczynała zarażać. Jej oczy były zamknięte, więc nie potrafiła znaleźć sobie jedzenia - mówie Brigette z Second Chances Wildlife Center w rozmowie z TheDodo.

Zespół ratowniczy dołożył wszelkich starań, aby uratować lisicę. Najpierw zamknęli ją w wewnętrznej klatce, gdzie powoli i spokojnie dochodziła do siebie. Lisica codziennie otrzymywała jedzenie i leczenie. Wiedziała, że jest pod opieką, może liczyć na pomoc ludzi.

Leczenie świerzbu jest długim procesem. Lisica przez dwa miesiące walczyła z pasożytem, dopiero po tym czasie jej futro odzyskało dawno blask.

Kobieta

Owczarek przywiązany do kamienia i wrzucony do wody cudem uszedł z życiem

CZYTAJ DALEJ

Nowe spojrzenie


Lisicia z powodu świerzbu nie mogła otworzyć oczu. Nic nie widziała, będąc cały czas zdana na łaskę innych. Kiedy leczenie zaczęło przynosić efekty, a pasożyt zaczął umierać, zwierzę w końcu mogło otworzyć oczy. Lisica na nowo zaczęła widzieć, co dzieje się wokół niej. W końcu mogła być samodzielna.

Kiedy nadeszła możliwość przeniesienia zwierzęcia do większej klatki, zespół zrobił to. Lisicia uwielbiała być na zewnątrz, w miejscy gdzie mogła pobiegać, gdzie widziała naturę. Kwestią czasu było, aż wróci do lasu.

- Wiedzieliśmy, że będzie dobrym łowcą, a jej futro wróciło już do dawnego blasku - dodała Brigette.

Po kilku miesiącach leczenia zwierzę w końcu zostało wypuszczone na wolność. Lisica zmieniła się o 180 stopni, a wszystko dzięki ludziom o dobrych sercach. Zwierzę było na skraju, jeszcze chwila a odeszłoby za Tęczowy Most. Dzięki specjalistom odzyskało życie. Mogło wrócić do lasu i cieszyć się wolnością.

- Jestem bardzo dumna z zespołu, który zaopiekował się lisicą - dodała kobieta.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >