kotki uratowane 2
Źródło: policja.pl

Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja

9 Listopada 2020

Policjant z Żor, mł. asp. Paweł Banak ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Nie tylko tych związanych z łapaniem przestępców, ale i również z pomocą braciom mniejszym. Mundurowy wraz z żoną od wielu lat pomagają bezpańskim kotom i psom. Ich podopieczni znajdują swoje nowe domy nawet w Genewie!

Policjant Paweł Banak nie potrafi przejść obojętnie obok cierpiącego i skrzywdzonego zwierzaka. Mundurowy wraz z żoną Moniką pomagają bezpańskim kotom, które znajdują na swojej drodze. Te najczęściej "same wpadają pod nogi" małżeństwu, ale zdarza się, że należy wyciągnąć je z opałów. Na stronie policji czytamy o znakomitych akcjach mundurowego. O takich bohaterach zdecydowanie warto mówić!

Spanie w łóżku z kotem - zdrowe czy niebezpieczne? Oto konsekwencje wpuszczania mruczków do sypialniSpanie w łóżku z kotem - zdrowe czy niebezpieczne? Oto konsekwencje wpuszczania mruczków do sypialniCzytaj dalej

Policjant z Żor pomaga bezpańskim zwierzętom

Policjant Paweł Banek pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach. Po pracy nie przestaje ratować świata, a zaczyna drugą zmianę, za którą nie dostaje żadnego grosza. Mundurowy wraz z żoną pomaga bezpańskim kotom. Pewnego razu zdarzyło mu się uratować 8 kociąt, które ktoś wrzucił do rzeki w zamkniętym worku, innym razem uratował maleńkiego kociaka proszącego o pomoc podczas patrolu.

- Policjant jeszcze nigdy nie zostawił zwierzęcia na pastwę losu, a znalezione koty mogły zawsze liczyć na schronienie, opiekę i troskę ze strony rodziny stróża prawa. Razem z żoną Moniką po dzień dzisiejszy zabierają je do domu, kupują niezbędne artykuły, karmią, również butelką, gdy sytuacja tego wymaga i co najważniejsze – szukają dla nich najlepszych domów, dosłownie na całym świecie. Jeden z ostatnich podopiecznych małżeństwa bowiem wiedzie teraz wygodne życie w stolicy szwajcarskiego, francuskojęzycznego kantonu – Genewie. W znajdowaniu nowych domów dla kociąt pomagają im także zaprzyjaźnione organizacje prozwierzęce - czytamy na stronie policji.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mężczyzna chciał oddać psa do schroniska. Gdy znalazł list od jego poprzedniego pana, zrozumiał, że popełnia wielki błąd
2.Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
3. Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo "była nim już zmęczona". Weterynarze mieli jej tylko jedno do powiedzenia

Mł. asp. Paweł Banak jest również szczęśliwym właścicielem kundelka Mamby, który również potrzebował pomocy. Nikt nie chciał adoptować psa, który urodził się bez ogonka. Mundurowy nie zostawił go w potrzebie, zaoferował mu ciepły kojec, miski pełne jedzenia i mnóstwo miłości.

- Małżeństwo nie tylko bezinteresownie niesie pomoc naszym mniejszym braciom, ale przede wszystkim swą piękną postawą uczy dzieci wrażliwości i empatii. Dwumiesięczny synek, gdy dorośnie z pewnością będzie dumny z mamy i taty, podobnie jak jego 4-letnia siostra asystująca już teraz rodzicom przy czworonożnym podopiecznych - dodają policjanci.

Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo "była nim już zmęczona". Weterynarze mieli jej tylko jedno do powiedzeniaCzytaj dalej

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Uratowany kotek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Kobieta zostawiła na chwilę psa przed pocztą. Jednak zanim weszła do budynku, zrobiła coś wspaniałego
  4. Niemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa
  5. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  6. Ania z "Daleko od szosy" skradła serca widzów. Co dziś słychać u Ireny Szewczyk?
  7. Piotr Żyła podał przekomiczny przepis na kolację. Fani odkryli kompromitujące detale przy zdjęciu

źródło: policja.pl

Następny artykuł