Golden retriever
Źródło: facebook/Franklin Police Department

Policjanci przyłapali golden retrievera na kradzieży świątecznych zabawek. Przezabawne nagranie podbija Internet

5 Grudnia 2020

Policjanci z amerykańskiego Franklin zorganizowali akcję charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci. Wystosowali apel do lokalnej społeczności o pozostawianie na komisariacie świątecznych prezentów i przytulanek, które następnie zostaną przekazane na rzecz fundacji Santa. Niestety zapomnieli, że na komisariacie grasuje pewien sprytny pies policyjny o imieniu Ben, który jest największym amatorem zabawek. Materiał filmowy obejrzano ponad 100 tys. razy.

Policjanci pełniący służbę w amerykańskim stanie Tennessee mają pod swoją opieką wyszkolonego do zadań specjalnych golden retrievera o imieniu Ben. Niesamowicie uroczy czworonóg zwykle znakomicie wypełnia swoje obowiązki, lecz ma tylko jedną słabość, obok której nie jest w stanie przejść obojętnie. Chodzi oczywiście o wszelkiego rodzaju zabawki!

Po roku odnalazła zaginionego pitbulla. Gdy suczka wreszcie zobaczyła swoją panią, straciła wszelką kontrolęPo roku odnalazła zaginionego pitbulla. Gdy suczka wreszcie zobaczyła swoją panią, straciła wszelką kontrolęCzytaj dalej

Policjanci zorganizowali zbiórkę zabawek

Amerykańscy funkcjonariusze, którzy przyłączyli się do świątecznej akcji charytatywnej, zgromadzili pokaźną ilość prezentów dzięki wsparciu mieszkańców Franklin. Dary w postaci zabawek i misiów przytulanek wkrótce zostaną przekazane na rzecz fundacji Santa, która od lat zajmuje się pomocą potrzebującym dzieciom. Do tego czasu miały spocząć w jednym ze strzeżonych pomieszczeń.

Misją fundacji Santa jest chęć niesienia uśmiechu i radości, a także materialnego wsparcia potrzebującym dzieciom. Dzięki zgromadzonym prezentom w tegoroczne święta Bożego Narodzenia żadne dziecko z Franklin nie zastanie pustki pod choinką. Tak, jak swoi rówieśnicy, może liczyć na wspaniały podarunek.

Policjanci nie przewidzieli jednak, że ich szlachetna inicjatywa może zostać zniweczona przez czworonożnego mieszkańca komisariatu - golden retrievera o imieniu Ben. Pewnego razu, gdy jeden z pracowników wyszedł z pomieszczenia, w którym składowano zabawki, zapomniał zamknąć za sobą drzwi.

Oczy profesjonalnie wyszkolonego psa policyjnego urosły do rozmiarów pięciozłotówek, gdy zobaczył, ile zabawek znajduje się za niedomkniętymi drzwiami jednego z pokojów. Piesek nie wahał się ani sekundy i natychmiast wślizgnął się do środka, aby ukraść cenny łup.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Mundurowi rzucili się w pościg za złodziejaszkiem

Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że Ben knuje coś niedobrego, kiedy zauważyli, że psiak niesie w pysku nosidełko z lalką. Golden retriever nie miał zamiaru oddać swojej zabawki, dlatego jeden z policjantów podążył śladem czworonoga, nagrywając telefonem komiczną ucieczkę z miejsca napadu.

Gdy Ben chyłkiem wymknął się do biura swoich opiekunów, od razu schował się pod stołem. Rozbawiony mężczyzna udokumentował kryjówkę sprytnego zwierzaka, w której już czekały inne "zarekwirowane" zabawki. Wkrótce na oficjalnym koncie policji z Franklin pojawił się humorystyczny wpis dotyczący ich słodkiego złodziejaszka.

- Otrzymaliśmy dzisiaj niesamowicie cenną lekcję. Jeśli masz pomieszczenie pełne zabawek gotowych na przekazanie do fundacji Santa, powinieneś zamknąć drzwi do sali lub trzymać zabawki na wysokości – napisali policjanci z miasta Franklin.

- Jeśli nie, to golden retriever będzie powoli gromadził je w ciągu dnia i przenosił na swoje legowisko – dodali.

Mundurowi dołączyli nagranie z udziałem Bena na dowód popełnionej zbrodni. Filmik z jego udziałem został udostępniony przez 7,2 tys. użytkowników i doczekał się 7,5 tys. reakcji oraz ponad 1,3 tys komentarzy.

Zrozpaczony szczeniak został wyrzucony na ulicę. Powód, dla którego kazano mu odejść, odbiera mowęZrozpaczony szczeniak został wyrzucony na ulicę. Powód, dla którego kazano mu odejść, odbiera mowęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródła: wprost.pl

Następny artykuł