Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pokazał, jak w luku bagażowym przewozi się zwierzęta. Ciężko poskromić emocje, "Słychać, jak płaczą"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 09.06.2023 15:22

Pokazał, jak w luku bagażowym przewozi się zwierzęta. Ciężko poskromić emocje, "Słychać, jak płaczą"

pies w luku bagażowym
instagram/aviacion.mundial

Niektórzy opiekunowie psów decydują się podróżować z nimi, nawet jeśli pokonują trasę samolotem. W sieci ukazało się nagranie, na którym widać, jak niewielkich rozmiarów, biały pies siedzi w transporterze w luku bagażowym. Niektórzy miłośnicy czworonogów próbują sobie wyobrazić, jak wiele stresu przeżywa takie zwierzę.

Bardzo wiele osób boi się podróży samolotem, co dopiero psy, które trasę spędzają nie u boku ukochanych ludzi, gdzie mogą czuć się bezpieczniej, a w luku bagażowym. Choć mniejsze z nich, których waga wraz z transporterem nie przekracza 8 kg, mogą przebywać na pokładzie, niestety inaczej dzieje się w przypadku tych większych.

Co dzieje się z psem w luku bagażowym?

Niektórzy właściciele psów, którzy decydują się na podróż z pupilem, zachodzą w głowę, co tak naprawdę dzieje się z ich czworonożnym przyjacielem podczas lotu. Bowiem zwierzęta, których waga razem z transporterem przekracza 8 kg, nie mogą lecieć na pokładzie wraz z pozostałymi pasażerami.

W takim przypadku trafiają do przestrzeni w luku bagażowym, który jest specjalnie dostosowany do transportu zwierząt. Na nagraniu udostępnionym na Instagramie przez Aviación Mundial można zobaczyć, że znajduje się on dokładnie po przeciwnej stronie, co bagaże i walizki.

To zdjęcie zrobiono w Tatrach. Turystka była zachwycona, dopóki nie zobaczyła, co czai się za mostem

Pies jest przerażony

Na udostępnionym materiale widać, że transporter jest przypięty specjalnymi pasami, a drzwiczki, przez które wchodzi i wychodzi czworonóg zabezpieczona trytytkami. Zapewne dlatego, by mieć pewność, że nie otworzą się podczas lotu.

Nietrudno nie zauważyć, że zwierzę jest mocno przestraszone. Wyraźnie boi się miejsca, w którym się znajduje, odgłosów, jakie wytwarza maszyna i obecności obsługi lotniska. Nie można również zapominać o zmianach ciśnienia i temperatury podczas lotu.

Filmik wywołał burzę wśród internautów

Nie trzeba było długo czekać, żeby pod udostępnionym nagraniem wywiązała się dyskusja wśród internautów. Zdecydowana część z nich nie ma wątpliwości, że psy nie powinny podróżować w takich warunkach. Dlatego też zwracają się do ich właścicieli, aby jeśli decydują się na pokonanie trasy z czworonogiem, wybierali inny środek transportu.

Głos zabrała również była stewardessa, która zdradziła, że niekiedy zwierzęta czekają na transport do samolotu w pełnym słońcu na płycie lotniska. Inna użytkowniczka sieci stwierdziła, że jej pupil po podróży w takich okolicznościach już nigdy nie doszedł do siebie. Nie dość, że stał się agresywny, to niemal wszystkiego się bał.

źródło: turystyka.wp.pl

Tagi: Pies Nagranie
Bezdomny kocurek wspina się na ramiona nieznajomej. To tylko przedsmak życia, którego od zawsze pragnął
kot Chester
Niektórzy wierzą, że zwierzęta są w stanie rozpoznać ludzi o dobrym sercu. Podążając za tą teorią, kot o imieniu Chester dokładnie tak zrobił. Gdy zobaczył wolontariuszkę z organizacji Sparkle Cat Rescue, która wychodzi z pracy, od razu zaczął ocierać się o jej nogi. Robił to zupełnie, jakby chciał jej powiedzieć, że musi się nim zaopiekować.Mruczek siedział przed drzwiami wejściowymi biura na tę konkretną osobę. Żaden z innych wychodzących pracowników nie wzbudził w nim zainteresowania. Trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się przez przypadek.
Czytaj dalej
Odpoczywali na plaży w Gdyni, gdy nagle ruszyło na nich rozpędzone stado dzików. Szokujące wideo obiega sieć
Dziki na plaży
Ostatnio internet obiegło nagranie, na którym plażę w Gdyni odwiedzają nietypowe zwierzęta. Wczasowicze nie spodziewali się, że ich wypoczynek przerwie… rozpędzone stado dzików. Chociaż to niecodzienny widok, nie był to pierwszy incydent z udziałem tych zwierząt nad morzem.Liczyli na spokojny wypoczynek, ale los spłatał im figla. Wczasowicze na pewno nigdy nie zapomną tego zdarzenia. Nikt nie mógł przewidzieć, że plażową sielankę przerwie rozpędzona rodzina dzików. Na nagraniu wideo naliczyć można kilkanaście osobników. I chociaż nic złego tym razem się nie stało, ludzie coraz bardziej obawiają się spotkań z dzikiem w mieście.
Czytaj dalej