Pitbull
Źródło: facebook/Pound Hounds ResQ

Pitbull wymyka się na paluszkach, by nie obudzić kota. Nagranie ma ponad 6 mln wyświetleń

20 Grudnia 2020

Pitbull o imieniu Redd, którego zaadoptowała nowa rodzina, wciąż nie wie, jak powinien zachowywać się w obecności kota. Nie chcąc zbudzić mruczącego domownika z drzemki, psiak przechodzi przez korytarz tak cicho, jak tylko potrafi. Właścicielka czworonoga nagrała jego niesamowite wybryki, a film umieściła w sieci. Wkrótce potem stał się absolutnym hitem.

Pitbull mieszkający ówcześnie pod dachem nowojorskiej organizacji prozwierzęcej Pound Hounds ResQ szczęśliwie znalazł rodzinę, która pragnęła, by stał się jej pełnoprawnym członkiem. Pitbulle bardzo często bywają mylnie postrzegane przez ludzi jako agresywne i zdolne do wszystkiego bestie, choć w rzeczywistości nie różnią się niczym od innych przedstawicieli swojego gatunku.

Pitbull chodzi na paluszkach

Każdy, kto twierdzi, że pitbulle są straszne i samą swoją obecnością wywołują strach w otaczających ich ludziach, najwidoczniej nie mieli do tej pory okazji, aby poznać je bliżej. Opiekunowie tych psów mogą zapewnić, że są one naturalnie obdarzone wieloma pożądanymi cechami u pupili, których próżno szukać u innych ras.

Nie tylko są delikatne w stosunku do dzieci i innych zwierzaków, to też uwielbiają dbać o swoich najbliższych. Ciągle pragną czułości, dlatego chętnie łaszą się do właścicieli, walcząc o ich uwagę.

Jeśli wciąż nie wierzycie, to wystarczy spojrzeć na reakcję uroczego psiaka o imieniu Redd. Nowy członek rodziny panicznie boi się swojego przyrodniego rodzeństwa, z którym wciąż nie miał wystarczająco dużo czasu na zapoznanie, że w jego towarzystwie chodzi na paluszkach!

Właścicielka Redda przyłapała go akurat w momencie, gdy zmartwiony zwierzak w komiczny sposób wymykał się z pokoju. Dopiero po chwili zdała sobie sprawę, że powodem nienaturalnego zachowania u adoptowanego psa był śpiący kot. Natychmiast złapała za telefon i uwieczniła ten rozbrajający moment.

Kupiła domek z piernika i prawie dostała zawału. Ktoś już w nim mieszkałKupiła domek z piernika i prawie dostała zawału. Ktoś już w nim mieszkałCzytaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że pitbull tak bardzo przejmował się tym, że zakłóci sen kota mieszkającego pod jednym dachem, że pod presją chwili zmienił się w czworonożnego ninję. Widząc, jak zabawnie porusza się po korytarzu, naprawdę można niemal pęknąć ze śmiechu. Od czasu publikacji nagranie zostało już odtworzone ponad 6 milionów razy.

Pitbull nie taki zły, jak go malują

Zachowanie skradającego się pieska skutecznie udowadnia, że stereotypy na temat tej rasy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Pitbulle są kochanymi zwierzakami, które nie zasługują na to, by skończyć w schronisku. Więcej osób powinno dać im szanse i nie kierować się zakorzenionymi uprzedzeniami podczas wyboru przyszłego pupila.

Rasa psów, która przed laty była wykorzystywana do walk zwierząt, wcale nie musi stwarzać zagrożenia dla swojego otoczenia. Kluczem do odpowiedniego ułożenia czworonoga jest systematyczna tresura i duża doza cierpliwości. Dzięki odpowiednim metodom pitbull nie będzie miał najmniejszych problemów z posłuszeństwem.

Nie zapominajmy, że przyczyną zachowań uznawanych powszechnie za agresywne u zwierząt jest w większości przypadków strach. To uczucie zagrożenia generuje w psach, kotach i innych stworzeniach potrzebę obrony lub kontrataku, co niestety może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: wszystko-o-wszystkim.life

Następny artykuł