Swiatzwierzat.pl
pitbull

facebook/lilly the hero pit bull

Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pitbull nie wahał się ani chwili, kiedy zobaczył, że jego właścicielka jest w poważnych tarapatach. Pies rzucił się na ratunek swojej pani, która nagle zasłabła i osunęła się na tory kolejowe. Pociąg zbliżał się coraz szybciej, nie było wiadomo, cz

Pitbull zachował się jak prawdziwy bohater. Jego opiekunka zawdzięcza mu życie, kiedy to podczas spaceru straciła przytomność przewracając się na tory kolejowe. Pies chwycił kobietę za ubranie i ze wszystkich sił próbował zdjąć z torów. Zwierzęta tej rasy są silne, jednak ciężko jest przenieść dorosłą osobę z miejsca na miejsce. Pies musiał działać szybko i odważnie. Każda sekunda była na wagę złota. 

Ratunek miał swoją cenę 

Nie wiadomo, dlaczego Christine Spain spacerowała tak blisko torów. Ale gdyby nie pies, nie mogłaby opowiadać tej historii. Pitbull uratował jej życie, jednak zapłacił za to wysoką cenę. Pies w ostatniej chwili ściągnął kobietę z torów. Maszynista nie zdążył do końca wyhamować. 

Widząc, co dzieje się na torach maszynista włączył hamulec. Jednak zatrzymanie pociągu nie jest prostą sprawą. Pojazd nie stanie tak szybko jak samochód w miejscu. Jest sporo cięższy! Maszynista wybiegł z pociągu, aby sprawdzić, co z kobietą. Okazało się, że kobieta nie ucierpiała w wypadku w przeciwieństwie do suczki pitbulla, Lilly. 

Suczka podczas zdarzenia została poważnie ranna. Miała liczne kontuzje w łapce, złamaną miednicę i urazy wewnętrzne. Pies trafił do weterynarza, gdzie rozpoczęto walkę o jego życie. Niestety, łapki nie udało się uratować. Lekarz musiał wykonać amputację.

Kobieta zawdzięcza psu swoje życie. Po tym zdarzeniu postanowiła założyć organizację charytatywną pomagającą zwierzakom.Lilly the Hero Pit Bull - czyli Lilly - bohaterski pitbull pomaga psom i kotom w potrzebie. 

Czy pitbulle są groźne? 

Pitbulle nie cieszą się dobrą opinią wśród ludzi. Psy uważane są za groźne, straszne i niebezpieczne. Ten stereotyp jest dla nich bardzo krzywdzący, ponieważ przez to wiele osób nie decyduje się na adopcje psów tej rasy ze schroniska. Jeśli pies nie zostanie w odpowiedni sposób wychowany, każdy może sprawiać zagrożenie nawet kundelek!

Pitbulle to psy, z którymi należy pracować. Psy "nie są łatwe w obsłudze", ale kiedy poświęci im się czas z pewnością odwdzięczą się swoją miłością. Pitbulle są bardzo słodkie, jednak należy pamiętać, że należy z nimi pracować i je socjalizować. Źle wychowane zwierzaki mogą skrzywdzić. Winę za to ponoszą właściciele, a nie psy. 

Pitbulle są czułe i lojalne, nie należy przekreślać psów tej rasy. Nie polecane są jako pierwsze psiaki, jednak kiedy opiekun ma doświadczenie to jak najbardziej. 

Chcielibyście mieć pitbulla w domu?

Źródło: wamiz.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >