Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pitbull bardzo nie chciał mieć obciętych pazurów. Udawał omdlenia, żeby pani dała mu spokój
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 11.09.2019 17:54

Pitbull bardzo nie chciał mieć obciętych pazurów. Udawał omdlenia, żeby pani dała mu spokój

PITBULL
screen Youtube

Pitbull bardzo nie chciał, aby jego właścicielka obcinała mu pazury, wymyślił więc cudowny sposób, aby się z tego wykręcić. Jego pomysł okazał się niesamowity. Pies jest naprawdę cwany. Sprawdźcie sami.

Niewiele psów lubi te okropne tortury, jakimi jest obcinanie paznokci. Każdy psiak, który nie lubi tego zabiegu, próbuje się z niego jakoś wykręcić, jednak pomysł tego Pitbulla jest niesamowity!

Pitbull bardzo nie chciał mieć obcinanych pazurów

Pitbull bardzo nie lubił, gdy jego pani obcinała mu pazury, zapewne wolał mieć je długie i piękne. Psiak do tego stopnia nie lubił tego zabiegu, że postanowił się z niego w jakiś sposób wykręcić. Wpadł na genialny pomysł.

Za każdym razem, gdy jego właściciela chce obciąć mu paznokcie, Pitbull udaje, że mdleje. Wtedy właścicielka dawała mu spokój, ponieważ nie mogła opanować swojego śmiechu. Trzeba przyznać, niezły z niego aktor.

Jak często obcinać pazury u psów?

Na przykładzie psa rasy Pitbull, widzimy, że obcinanie pazurów naszemu przyjacielowi może zamienić w niezły teatrzyk, jednak co jakiś czas musimy ten okropny zabieg wykonać. Jak często powinniśmy to robić?

Psy, które mieszkają w miastach i spacerują dość często po chodnikach, same piłują swoje pazury i może okazać się, że wcale nie musimy ich przycinać, jednak jeśli nasz przyjaciel głównie spaceruje po trawie, taki zabieg będzie konieczny. Paznokcie u psów powinniśmy obcinać, gdy są one już za długie, czyli np. dotykają naszych paneli czy podłogi.

Jak obcinać psom pazury?

Psom obcinamy pazury w następujący sposób: Bierzemy do rąk specjalny obcinacz(kupicie go w sklepach zoologicznych), siadamy obok psa, delikatnie łapiemy za łapkę i ostrożnie obcinamy pazury psu, tak, żeby nie uszkodzić mu macierzy. Brzmi prosto, prawda? No cóż, taka jest teoria. W praktyce często gonimy naszego psa po mieszkaniu z cążkami, a on ucieka co najmniej, tak jakbyśmy razem z paznokciem chcieli obciąć mu także i nogę.

Przede wszystkim musimy pamiętać, aby nie obciąć ich za krótko i nie uszkodzić nerwów. Jeśli nie czujecie się pewni w obcinaniu, zawsze można zwrócić się o pomoc do groomera lub weterynarza. Koszt takiej wizyty jest bardzo mały. Jeśli jednak decydujemy robić się to sami musimy oswoić najpierw psa z dotykiem, ponieważ nie każdy pies lubi, gdy dotykamy jego łap. Za każdym razem nagradzamy psa, gdy tylko uda nam się zbliżyć narzędzie do jego łapek.

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pitbull

Pitbull bardzo nie chciał dać łapki swojej pani. Wiedział co go czeka.

pitbull

Widać po psiaku, że jest bardzo niezadowolony. Pitbull jest na skraju wytrzymałości.

pitbull

I koniec! Pies zemdlał, nie można już dalej obcinać pazurów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Poród konika morskiego to najbardziej niezwykłe zdarzenie. Z maleńkiego ciałka wypływa setki koników
  3. Rodzina pokazała ostatni dzień z życia swojego ukochanego psa. Nie ma nic bardziej wzruszającego
  4. Suczka przeżyła topienie w smole. Dziś jest nie do poznania
  5. Mężczyzna uratował umierającego psa, wyglądał tragicznie. Po 3 miesiącach zwierzak przeszedł niebywałą przemianę
  6. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. „Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie”
Tagi: pies Pitbull psy
Powiązane