Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.11.2020 01:00

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Pitbull i dziecko
youtube/Happy Life

Zdaniem wielu osób, Pitbull to wyjątkowo groźny pies. Należy on do gatunków psów, które sprawiają, że ludzie drżą z niepokoju. Jednakże, czy strach przed tymi zwierzętami jest uzasadniony? Behawioryści zapewniają, że każdy pies pochodzący z tej rasy, który przeszedł rygorystyczną tresurę, nie powinien zachowywać się agresywnie. Wyjątkiem może być tylko sytuacja, gdy poczuje się zagrożony lub stanie w obronie kogoś bliskiego. 

Pitbull wychował się razem z dzieckiem

W tej rodzinie psiak pojawił się, jeszcze zanim na świat przyszło dziecko. Od pierwszych chwil, kiedy synek zjawił się w domu, rodzice uczyli pitbulla, jak obchodzić się z najmłodszym członkiem rodziny, aby w przyszłości uniknąć ataków zazdrości ze strony ich czworonoga.

Dzięki wspólnemu wychowaniu z czworonogiem malutki chłopiec traktował swojego zwierzaka niczym najlepszego przyjaciela. Uwielbiał przebywać w jego towarzystwie, bawić się z nim zabawkami czy tulić przed snem. Maluch nie potrafił pojąć, dlaczego ktokolwiek miałby obawiać się jego uroczego pupila. Dobrze wiedział, że psiak nie skrzywdziłby nawet muchy.

Łagodna postawa zwierzaka wobec dziecka jest efektem szkolenia. Właściciele pokazali pitbullowi, że przy maluszku zawsze musi trzymać nerwy na wodzy i cierpliwie znosić jego wygłupy, a w zamian otrzyma od niego bezwarunkową miłość. Jednakże nie wiedzieli wtedy, do czego może dojść, kiedy chłopczyk podrośnie i zacznie samodzielnie odkrywać świat. 

Rodzice dziecka postanowili przełamać krzywdzący stereotyp na temat ich podopiecznego. Nagranie, które trafiło do sieci, pokazuje, jak wygląda kontakt małego chłopca z "niebezpiecznym" psem, a także udowadnia, że zła sława pitbulli niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Synek zrobił pobudkę śpiącemu psu

Na upublicznionym wideo widzimy, że maluch podchodzi do śpiącego na kanapie psa i dla zabawy zaczyna przeszkadzać mu w drzemce. Chłopiec tak bardzo uwielbia swojego czworonożnego przyjaciela, że nie może się powstrzymać przed dawaniem mu buziaków i dotykaniem go po głowie.

Rodzice przyglądali się tej rozczulającej scenie, starannie dokumentując reakcję czworonoga. Dopiero kiedy dziecko przysunęło buzię wprost do jego pyszczka, zdarzyło się coś niesamowitego. 

Niespodziewanie obudzony zwierzak otworzył oczka i natychmiast rzucił się w stronę dzieciaczka. Oczywiście nie zrobił mu krzywdy, lecz postanowił zaserwować mu serię mokrych buziaków na powitanie. Oblizał go po twarzy na dowód sympatii, a gdy chłopiec uciekł w kierunku mamy, wrócił do krainy snów. 

Niewiarygodne, że zwierzęta potrafią zachowywać się w tak opanowany sposób nawet wtedy, gdy ktoś przeszkadza im w zasłużonym odpoczynku. Obserwując zachowanie zwierzaka z filmu, można uwierzyć, że pitbulle rzeczywiście są psami niezwykle łagodnymi i radosnymi, dlatego świetnie się nadają do domu, w którym przebywają dzieci.

źródło: pikio