Swiatzwierzat.pl
Pitbull i dziecko

youtube/Happy Life

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pitbull spał smacznie na kanapie, gdy niespodziewanie malutkie dziecko postanowiło wybudzić go ze snu. Pies nie chciał, aby ktokolwiek mu przeszkadzał, dlatego mógł zrobić tylko jedno, aby odgonić ciekawskiego chłopca. Rodzice uchwycili na nagraniu

Zdaniem wielu osób, Pitbull to wyjątkowo groźny pies. Należy on do gatunków psów, które sprawiają, że ludzie drżą z niepokoju. Jednakże, czy strach przed tymi zwierzętami jest uzasadniony? Behawioryści zapewniają, że każdy pies pochodzący z tej rasy, który przeszedł rygorystyczną tresurę, nie powinien zachowywać się agresywnie. Wyjątkiem może być tylko sytuacja, gdy poczuje się zagrożony lub stanie w obronie kogoś bliskiego. 

Pitbull wychował się razem z dzieckiem

W tej rodzinie psiak pojawił się, jeszcze zanim na świat przyszło dziecko. Od pierwszych chwil, kiedy synek zjawił się w domu, rodzice uczyli pitbulla, jak obchodzić się z najmłodszym członkiem rodziny, aby w przyszłości uniknąć ataków zazdrości ze strony ich czworonoga.

Dzięki wspólnemu wychowaniu z czworonogiem malutki chłopiec traktował swojego zwierzaka niczym najlepszego przyjaciela. Uwielbiał przebywać w jego towarzystwie, bawić się z nim zabawkami czy tulić przed snem. Maluch nie potrafił pojąć, dlaczego ktokolwiek miałby obawiać się jego uroczego pupila. Dobrze wiedział, że psiak nie skrzywdziłby nawet muchy.

Łagodna postawa zwierzaka wobec dziecka jest efektem szkolenia. Właściciele pokazali pitbullowi, że przy maluszku zawsze musi trzymać nerwy na wodzy i cierpliwie znosić jego wygłupy, a w zamian otrzyma od niego bezwarunkową miłość. Jednakże nie wiedzieli wtedy, do czego może dojść, kiedy chłopczyk podrośnie i zacznie samodzielnie odkrywać świat. 

Rodzice dziecka postanowili przełamać krzywdzący stereotyp na temat ich podopiecznego. Nagranie, które trafiło do sieci, pokazuje, jak wygląda kontakt małego chłopca z "niebezpiecznym" psem, a także udowadnia, że zła sława pitbulli niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Synek zrobił pobudkę śpiącemu psu

Na upublicznionym wideo widzimy, że maluch podchodzi do śpiącego na kanapie psa i dla zabawy zaczyna przeszkadzać mu w drzemce. Chłopiec tak bardzo uwielbia swojego czworonożnego przyjaciela, że nie może się powstrzymać przed dawaniem mu buziaków i dotykaniem go po głowie.

Rodzice przyglądali się tej rozczulającej scenie, starannie dokumentując reakcję czworonoga. Dopiero kiedy dziecko przysunęło buzię wprost do jego pyszczka, zdarzyło się coś niesamowitego. 

Niespodziewanie obudzony zwierzak otworzył oczka i natychmiast rzucił się w stronę dzieciaczka. Oczywiście nie zrobił mu krzywdy, lecz postanowił zaserwować mu serię mokrych buziaków na powitanie. Oblizał go po twarzy na dowód sympatii, a gdy chłopiec uciekł w kierunku mamy, wrócił do krainy snów. 

Niewiarygodne, że zwierzęta potrafią zachowywać się w tak opanowany sposób nawet wtedy, gdy ktoś przeszkadza im w zasłużonym odpoczynku. Obserwując zachowanie zwierzaka z filmu, można uwierzyć, że pitbulle rzeczywiście są psami niezwykle łagodnymi i radosnymi, dlatego świetnie się nadają do domu, w którym przebywają dzieci.

źródło: pikio

Tagi:

NagranieDzieckoPitbull

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Pozostałe

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >

Pozostałe

Tylko u nas: Fundacja Koty z Grochowa opowiada o ratowaniu kotów z Ukrainy

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >
Piesek

Pozostałe

Nastolatek adoptuje szczeniaka z 6 łapami. Nikt poza nim nie chciał dać mu szansy

Czytaj więcej >