Pitbull i dziecko
Źródło: youtube/Happy Life

Niemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa

9 Listopada 2020

Pitbull spał smacznie na kanapie, gdy niespodziewanie malutkie dziecko postanowiło wybudzić go ze snu. Pies nie chciał, aby ktokolwiek mu przeszkadzał, dlatego mógł zrobić tylko jedno, aby odgonić ciekawskiego chłopca. Rodzice uchwycili na nagraniu zaskakującą scenę.

Zdaniem wielu osób, Pitbull to wyjątkowo groźny pies. Należy on do gatunków psów, które sprawiają, że ludzie drżą z niepokoju. Jednakże, czy strach przed tymi zwierzętami jest uzasadniony? Behawioryści zapewniają, że każdy pies pochodzący z tej rasy, który przeszedł rygorystyczną tresurę, nie powinien zachowywać się agresywnie. Wyjątkiem może być tylko sytuacja, gdy poczuje się zagrożony lub stanie w obronie kogoś bliskiego.

Gdańska rodzina żubrów musi się rozstać. Zwierzaki stawią czoła ważnemu wyznaniuGdańska rodzina żubrów musi się rozstać. Zwierzaki stawią czoła ważnemu wyznaniuCzytaj dalej

Pitbull wychował się razem z dzieckiem

W tej rodzinie psiak pojawił się, jeszcze zanim na świat przyszło dziecko. Od pierwszych chwil, kiedy synek zjawił się w domu, rodzice uczyli pitbulla, jak obchodzić się z najmłodszym członkiem rodziny, aby w przyszłości uniknąć ataków zazdrości ze strony ich czworonoga.

Dzięki wspólnemu wychowaniu z czworonogiem malutki chłopiec traktował swojego zwierzaka niczym najlepszego przyjaciela. Uwielbiał przebywać w jego towarzystwie, bawić się z nim zabawkami czy tulić przed snem. Maluch nie potrafił pojąć, dlaczego ktokolwiek miałby obawiać się jego uroczego pupila. Dobrze wiedział, że psiak nie skrzywdziłby nawet muchy.

Łagodna postawa zwierzaka wobec dziecka jest efektem szkolenia. Właściciele pokazali pitbullowi, że przy maluszku zawsze musi trzymać nerwy na wodzy i cierpliwie znosić jego wygłupy, a w zamian otrzyma od niego bezwarunkową miłość. Jednakże nie wiedzieli wtedy, do czego może dojść, kiedy chłopczyk podrośnie i zacznie samodzielnie odkrywać świat.

Rodzice dziecka postanowili przełamać krzywdzący stereotyp na temat ich podopiecznego. Nagranie, które trafiło do sieci, pokazuje, jak wygląda kontakt małego chłopca z "niebezpiecznym" psem, a także udowadnia, że zła sława pitbulli niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua nienawidzi rozstawać się ze swoim panem. Gdy ktokolwiek inny bierze ją na ręce, robi numer nie z tej ziemi
2. Gigantyczny pożar na wsi. Możliwe utrudnienia na drodze krajowej, trzeba uważać
3. 2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie

Synek zrobił pobudkę śpiącemu psu

Na upublicznionym wideo widzimy, że maluch podchodzi do śpiącego na kanapie psa i dla zabawy zaczyna przeszkadzać mu w drzemce. Chłopiec tak bardzo uwielbia swojego czworonożnego przyjaciela, że nie może się powstrzymać przed dawaniem mu buziaków i dotykaniem go po głowie.

Rodzice przyglądali się tej rozczulającej scenie, starannie dokumentując reakcję czworonoga. Dopiero kiedy dziecko przysunęło buzię wprost do jego pyszczka, zdarzyło się coś niesamowitego.

Niespodziewanie obudzony zwierzak otworzył oczka i natychmiast rzucił się w stronę dzieciaczka. Oczywiście nie zrobił mu krzywdy, lecz postanowił zaserwować mu serię mokrych buziaków na powitanie. Oblizał go po twarzy na dowód sympatii, a gdy chłopiec uciekł w kierunku mamy, wrócił do krainy snów.

Niewiarygodne, że zwierzęta potrafią zachowywać się w tak opanowany sposób nawet wtedy, gdy ktoś przeszkadza im w zasłużonym odpoczynku. Obserwując zachowanie zwierzaka z filmu, można uwierzyć, że pitbulle rzeczywiście są psami niezwykle łagodnymi i radosnymi, dlatego świetnie się nadają do domu, w którym przebywają dzieci.

ZOBACZ WIDEO:

Chihuahua nienawidzi rozstawać się ze swoim panem. Gdy ktokolwiek inny bierze ją na ręce, robi numer nie z tej ziemiChihuahua nienawidzi rozstawać się ze swoim panem. Gdy ktokolwiek inny bierze ją na ręce, robi numer nie z tej ziemiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Kobieta zostawiła na chwilę psa przed pocztą. Jednak zanim weszła do budynku, zrobiła coś wspaniałego
  4. Suczka niepostrzeżenie wskoczyła do tira. Przejechała nim ponad 100 kilometrów, kierowca nie dowierzał
  5. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  6. Specjalny bonus od ZUS. Już wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze
  7. Syrop, który jak żaden inny stworzy barierę ochronną przed infekcjami i wzmocni odporność. Wystarczy dodać 1 łyżeczkę do herbaty

źródło: pikio

Następny artykuł