Swiatzwierzat.pl
pitbull leży na sofie

facebook/Mya the Hungry Wiggle Butt

Jak pokazać właścicielowi, że jest się głodnym? Pitbull znalazł genialny na to sposób

7 Października 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Głodny pitbull to wcale nie jest zły pitbull, a po prostu bardzo smutny. Kiedy właściciel zobaczył, co ukochany pies robi za każdym razem, gdy ma ochotę na karmę, nie wytrzymał, wszystko nagrał i opublikował w sieci. Pies Mya dawniej był wielkim niejadkie

Pitbulle nie uchodzą za przyjacielskie zwierzęta, jednak prawda o nich jest całkiem inna. Są nazywane "maszynami do zabijania", ponieważ dawniej brały udział w walkach na śmierć i życie. Dziś ich agresywne zachowanie wynika z braku odpowiedniego wychowania i socjalizacji. Dobrze wyszkolony pies potrafi zapanować nad swoimi emocjami, ale zawsze należy pamiętać, aby mieć go pod kontrolą i np. nie zostawiać samego z dzieckiem, które nie będzie miało sił, aby się bronić. Niestety, w ostatnich dniach taka sytuacja miała miejsce w Przemyślu. Pies tej rasy zaatakował 12-letniego Kamilka i mocno pogryzł. Chłopiec walczył o życie w szpitalu, niestety przegrał tę walkę. 

Pitbull przynosi miskę opiekunce

Ale nie wszystkie pitbulle są takie straszne, jak często można przeczytać. Wyszkolone zwierzaki są świetnymi przyjaciółmi, niektórzy mówią, że nawet niańkami dla najmłodszych! Tak duże psy potrzebują pełnych misek, aby nie zabrakło im siły. Kiedy suczka Mya jest głodna bierze w pysk swoje naczynie i przynosi opiekunce, prosząc o więcej jedzenia! Pitbull opanował nawet robienie maślanych oczek niczym kot z bajki Shrek. Trudno nie ulec jego prośbie, kiedy minę ma jakby przytrafiło się mu 101 nieszczęść. Co ciekawe, kiedy psinka zawitała do domu odmawiała jedzenia!

- Ona nienawidziła jedzenia. Karmiliśmy ją na siłę, zanim zdecydowaliśmy się na zmianę diety na raw - wyznała Mariola w rozmowie z TheDodo. - Pies kocha swoją dietę i za każdym razem tańczy z miską.

Pitbull potrafi też gniewać się na swoją panią, kiedy nie otrzyma jedzenia na czas. Codziennie rano przynosi też miskę do sypialni, aby przypomnieć, że już nastała pora karmienia. Zdaniem właścicielki niektórzy mogliby uznać jej zachowanie za denerwujące, ale ona tak nie uważa. Ukochana suczka jest "pasującym elementem do układanki, którego wcześniej nie było. Ma też super dar, mianowicie potrafi wchodzić po drzewach. 

- Umiem też wspinać się po tym drzewie! Jestem zdeterminowana, aby następny raz wejść wyżej", czytamy na Facebooku Mya the Hungry Wiggle Butt. 

Źródło: youtube

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >