Skrzywdzony pitbull
Źródło: youtube/Hope For Paws - Official Rescue Channel

Skrzywdzony pitbull panicznie bał się człowieka. Nagrano moment, gdy pierwszy raz ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy

6 Listopada 2020

Pitbull przez całe życie był ofiarą maltretowania. Bezpański piesek nigdy nie zaznał, czym jest prawdziwa troska oraz sympatia ze strony człowieka. Znał jedynie ból, nieufność i przerażenie. Kiedy wolontariusze z organizacji prozwierzęcej wyciągnęli do niego pomocną dłoń, na ich oczach rozegrała się niepowtarzalna scena, która wyciska łzy z oczu.

Pitbull jest rasą psów, która ma zarówno duże grono zwolenników, jak i przeciwników. Ze względu na powszechny stereotyp jakoby zwierzęta w tym typie były nieprzeciętnie agresywne i niebezpieczne dla otoczenia, zdania są podzielone. Przykrą konsekwencją niechęci do pitbulli jest fakt, że bardzo duża część z nich jest porzucana lub oddawana do schronisk.

Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardłaZostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardłaCzytaj dalej

Wystraszony pitbull nigdy nie był kochany

Pewnego dnia wolontariusze z organizacji Hope for Paws otrzymali telefon w sprawie bezdomnego psa rasy pitbull. Czworonóg wałęsał się po okolicy i przypadkiem wszedł na teren prywatny. Domownicy zauważyli, że panicznie trząsł się na widok człowieka, dlatego byli zaniepokojeni stanem jego zdrowia. Postanowili niezwłocznie skontaktować się z lokalnymi aktywistami i poprosić ich o pomoc.

Inspektorzy od razu ruszyli we wskazane miejsce, aby zabezpieczyć bezpańskie zwierzę i przewieźć je do siedziby, gdzie uzyskałoby profesjonalną pomoc medyczną i szansę na znalezienie nowego domu. Gdy przybyli pod dom i rozłożyli specjalistyczną siatkę, przerażony pitbull od razu wpadł w zastawioną pułapkę.

Członkowie organizacji, którzy na co dzień mają kontakt ze skrzywdzonymi zwierzętami, od razu zauważyli, że życie małego pitbulla musiało być nieprzerwanym pasmem nieszczęść. Zwierzę było bardzo wystraszone. Gdy tylko ktoś próbował się do niego zbliżyć, przeraźliwie piszczało, trzęsło się i chciało uciekać. Prawdopodobnie nigdy nie poznało, czym jest ludzka miłość.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
2. Sesja narzeczeńska u Pawła z "Rolnik szuka żony". Zakochani z Baśkami w tle
3. Koty dla alergików. 5 najlepszych ras, które nie wywołają uczulenia

Nagrano chwilę, gdy pies został pogłaskany po raz pierwszy

Podczas akcji ratunkowej wolontariusze musieli być bardzo ostrożni, aby nie sprowokować zwierzęcia do agresji. Nie wiedzieli, jak zareaguje wystraszony piesek, gdy będą próbowali zdobyć jego zaufanie.

Jeden z mężczyzn obecnych podczas interwencji wpadł na pomysł, aby założyć koszulkę na kij i za jego pomocą pogłaskać pitbulla. Był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Roztrzęsiony zwierzak był w prawdziwym szoku, kiedy pierwszy raz w życiu poczuł pieszczoty ze strony człowieka. Po chwili kij został zamieniony na dłoń, która spokojnie głaskała brązowego psiaka po głowie.

Schwytany czworonóg wielkimi oczami wpatrywał się w wolontariusza, jakby chciał się upewnić, że naprawdę zasłużył na jego dobroć. Po jego reakcji widać, że taki obrót sytuacji nigdy nie przyszedłby mu do głowy. Nie wierzył, że ludzie mogą być zdolni także do aktów czułości, a nie jedynie brutalności i ignorancji.

Kiedy już uratowanemu czworonogowi została założona specjalną uprząż, aktywiści mogli go bezpiecznie przetransportować do klatki. Akcja ratunkowa została zakończona wielkim sukcesem. Wkrótce później brązowy pitbull trafił pod jeden dach z innymi psiakami i na nowo poznał, czym jest prawdziwe szczęście.

Wzruszające nagranie dokumentujące interwencję trafiło na oficjalny kanał organizacji na Youtubie, wywołując wielkie poruszenie wśród miłośników zwierząt. Internauci byli poruszeni widokiem pitbulla, który pierwszy raz w życiu został pogłaskany. Trzeba przyznać, że jego reakcja potrafi wycisnąć łzy z oczu.

ZOBACZ WIDEO:

Zielona Góra. Rosną kontrowersje wokół unikatowej wystawy muzealnej, gwoździem programu zostały wypchane zwierzętaZielona Góra. Rosną kontrowersje wokół unikatowej wystawy muzealnej, gwoździem programu zostały wypchane zwierzętaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Nowe, drakońskie kary za brak maseczki. Prezydent Andrzej Duda zadecydował
  3. Przygarnęła dzikiego lwa, zdjęcia zwierzęcia i jej córki wywołują dreszcze. "Nie do wiary, jacy byliśmy głupi"
  4. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  5. Matka z córką usłyszały piszczenie ze śmietnika. Zajrzały do środka i potwierdziły się najgorsze obawy
  6. Pamiętacie siostrę Genowefę Basen? Wiemy co słychać u gwiazdy serialu "Daleko od noszy"
  7. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł