Swiatzwierzat.pl
Skrzywdzony pitbull

youtube/Hope For Paws - Official Rescue Channel

Skrzywdzony pitbull panicznie bał się człowieka. Nagrano moment, gdy pierwszy raz ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pitbull przez całe życie był ofiarą maltretowania. Bezpański piesek nigdy nie zaznał, czym jest prawdziwa troska oraz sympatia ze strony człowieka. Znał jedynie ból, nieufność i przerażenie. Kiedy wolontariusze z organizacji prozwierzęcej wyciągnęl

Pitbull jest rasą psów, która ma zarówno duże grono zwolenników, jak i przeciwników. Ze względu na powszechny stereotyp jakoby zwierzęta w tym typie były nieprzeciętnie agresywne i niebezpieczne dla otoczenia, zdania są podzielone. Przykrą konsekwencją niechęci do pitbulli jest fakt, że bardzo duża część z nich jest porzucana lub oddawana do schronisk. 

Wystraszony pitbull nigdy nie był kochany

Pewnego dnia wolontariusze z organizacji Hope for Paws otrzymali telefon w sprawie bezdomnego psa rasy pitbull. Czworonóg wałęsał się po okolicy i przypadkiem wszedł na teren prywatny. Domownicy zauważyli, że panicznie trząsł się na widok człowieka, dlatego byli zaniepokojeni stanem jego zdrowia. Postanowili niezwłocznie skontaktować się z lokalnymi aktywistami i poprosić ich o pomoc.

Inspektorzy od razu ruszyli we wskazane miejsce, aby zabezpieczyć bezpańskie zwierzę i przewieźć je do siedziby, gdzie uzyskałoby profesjonalną pomoc medyczną i szansę na znalezienie nowego domu. Gdy przybyli pod dom i rozłożyli specjalistyczną siatkę, przerażony pitbull od razu wpadł w zastawioną pułapkę. 

Członkowie organizacji, którzy na co dzień mają kontakt ze skrzywdzonymi zwierzętami, od razu zauważyli, że życie małego pitbulla musiało być nieprzerwanym pasmem nieszczęść. Zwierzę było bardzo wystraszone. Gdy tylko ktoś próbował się do niego zbliżyć, przeraźliwie piszczało, trzęsło się i chciało uciekać. Prawdopodobnie nigdy nie poznało, czym jest ludzka miłość.

Nagrano chwilę, gdy pies został pogłaskany po raz pierwszy

Podczas akcji ratunkowej wolontariusze musieli być bardzo ostrożni, aby nie sprowokować zwierzęcia do agresji. Nie wiedzieli, jak zareaguje wystraszony piesek, gdy będą próbowali zdobyć jego zaufanie.

Jeden z mężczyzn obecnych podczas interwencji wpadł na pomysł, aby założyć koszulkę na kij i za jego pomocą pogłaskać pitbulla. Był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Roztrzęsiony zwierzak był w prawdziwym szoku, kiedy pierwszy raz w życiu poczuł pieszczoty ze strony człowieka. Po chwili kij został zamieniony na dłoń, która spokojnie głaskała brązowego psiaka po głowie.

Schwytany czworonóg wielkimi oczami wpatrywał się w wolontariusza, jakby chciał się upewnić, że naprawdę zasłużył na jego dobroć. Po jego reakcji widać, że taki obrót sytuacji nigdy nie przyszedłby mu do głowy. Nie wierzył, że ludzie mogą być zdolni także do aktów czułości, a nie jedynie brutalności i ignorancji.

Kiedy już uratowanemu czworonogowi została założona specjalną uprząż, aktywiści mogli go bezpiecznie przetransportować do klatki. Akcja ratunkowa została zakończona wielkim sukcesem. Wkrótce później brązowy pitbull trafił pod jeden dach z innymi psiakami i na nowo poznał, czym jest prawdziwe szczęście. 

Wzruszające nagranie dokumentujące interwencję trafiło na oficjalny kanał organizacji na Youtubie, wywołując wielkie poruszenie wśród miłośników zwierząt. Internauci byli poruszeni widokiem pitbulla, który pierwszy raz w życiu został pogłaskany. Trzeba przyznać, że jego reakcja potrafi wycisnąć łzy z oczu. 

źródło: wamiz.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >