homoseksualne pingwiny
Źródło: instagram/SEA LIFE Sydney Aquarium

Wspaniałe wiadomości. Para homoseksualnych pingwinów adoptowała kolejne jajo

6 Grudnia 2020

Dwa zakochane pingwiny mieszkają w Sea Life Sydney Aquarium. Od dwóch lat Sphen i Magic są w stabilnym, kochającym związku. Wkrótce do ich rodziny dołączy kolejny pingwin. Sphen i Magic po raz drugi zostaną rodzicami!

Pingwiny były jednymi z pierwszych zwierząt, u których zaobserwowano łączenie się w pary dwóch osobników tej samej płci. Te ptaki już wcześniej znane były z tego, jak wierne pozostają swoim partnerom. Okazuje się, że homoseksualne pingwiny zachowują się dokładnie tak samo jak inni przedstawiciele tego gatunku - budują razem gniazda i chcą być rodzicami.

Policjanci przyłapali golden retrievera na kradzieży świątecznych zabawek. Przezabawne nagranie podbija InternetPolicjanci przyłapali golden retrievera na kradzieży świątecznych zabawek. Przezabawne nagranie podbija InternetCzytaj dalej

Pingwiny przygarnęły jajko innej pary

Homoseksualne pary pingwinów czasem umieszczały w swoich gniazdach okrągłe kamienie o wielkości zbliżonej do jajka. Później próbowały je wysiadywać, jak można się domyślić bezskutecznie.

Zobacz także: ZUS ujawnił banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury

W 2004 roku biolodzy i pracownicy Zoo w Central Parku postanowili sprawdzić, co się stanie, gdy zamiast kamienia wysiadywanego przez mieszkającą tam parę homoseksualnych pingwinów, podłożą prawdziwe jajko porzucone przez inną parę. Wyklute dziecko otoczyli taką samą opieką, jak pary heteroseksualne.

W społecznościach tych ptaków ojcowie pełnią ważną rolę w życiu dziecka. To właśnie oni wysiadują jajka i opiekują się nimi, gdy matka szuka dla nich pokarmu. Nic więc dziwnego, że homoseksualne ptaki także szukają sposobu na realizowanie się w roli ojca.

Choć od eksperymentu z nowojorskiego zoo minęło już 16 lat, pingwiny nie przestają nas zadziwiać. Gdy tylko ich pierwsza córka opuściła gniazdo, Sphen i Magic zaczęli szukać kolejnej okazji do sprawdzenia się w roli rodziców.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pingwiny wychowują już drugie dziecko

Para, ku uciesze fanów i opiekunów zaopiekowała się kolejnym jajkiem odrzuconym przez biologicznych rodziców. Pracownicy zoo opisują pingwiny jako "bardzo czułych i odpowiedzialnych" rodziców.

- Ostatnio pisklę Sphena i Magicka urosło na tyle, by zacząć chodzić na krótkie spacery poza rodzinne gniazdko, by poznawać otoczenie i nowych znajomych. Sphen podąża za nim krok w krok podczas tych małych eskapad, prowadząc je i chroniąc przed każdym, na kogo mogłoby się natknąć - powiedzieli portalowi Bored Panda ich opiekunowie.

Choć nie jest to dla nas nowe zjawisko, widok dwójki szczęśliwych i opiekuńczych rodziców zajmujących się słodkim pisklakiem zawsze cieszy. Prawdopodobnie, jeśli dostaną taką możliwość Sphen i Magic po odchowaniu drugiego dziecka przygarną kolejne.

Homoseksualność występuje w stanie naturalnym u ponad 450 gatunków zwierząt. Niektóre ze zwierząt np. szympansy są z natury biseksualne. Najczęściej spotykamy się z nią u gatunków rozwijających złożone relacje społeczne.

Zobacz wideo:

Po roku odnalazła zaginionego pitbulla. Gdy suczka wreszcie zobaczyła swoją panią, straciła wszelką kontrolęPo roku odnalazła zaginionego pitbulla. Gdy suczka wreszcie zobaczyła swoją panią, straciła wszelką kontrolęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: boredpanda.com

Następny artykuł