Swiatzwierzat.pl
pieski

BRAK

Nie przestawały się przytulać, choć nie musiały się już niczego bać. Niezwykła więź między pieskami

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Dwa malutkie pieski przytulały się jeden do drugiego. Zagubione, przestraszone i porzucone nie spuszczały z siebie oka. Ich cierpienia zauważyli pewni Buddyści, którzy uratowali zwierzaki.

Bezpańskie psy często są ignorowane. Wiele osób mija je, ucieka od nich prędko, nie zastanawiając się jak im pomóc. Czworonogi muszą radzić sobie same, a przy odrobinie szczęścia zostaną złapane do schronisk, gdzie otrzymają swój kąt, jedzenie, miskę z wodą i zabawki. Jednak wiele porzuconych psów boi się ludzi, którzy je skrzywdzili. Nie ufa im, stąd ciężko je złapać.

Psy miały tylko siebie

Kiedy grupa Buddystów zauważyła psy na ulicach Ho Chi Minh w Wietnamie, nie przeszła obok nich obojętnie. Zdecydowali się wyciągnąć do zwierzaków pomocną dłoń, oferując im własny kąt, opiekę, miłość i wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. 

Niewielkie kundelki trafiły pod dach Buddystów, jednak to jeszcze nie jest koniec historii. Nikt nie mógł się nadziwić, co robią zwierzaki. Te nie przestawały się do siebie przytulać, cały czas ochraniając się przed niebezpieczeństwem. Jaśniejszy czworonóg, odrobinę większy od swojego przyjaciela, cały czas przytulał go, nie chcąc wypuścić go z łapek. Mniejszemu to nie przeszkadzało. Czuł się bezpiecznie w ramionach kumpla.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Co spotkało psy w przeszłości?

Choć nie wiadomo, co spotkało psy w przeszłości, można przypuszczać, że miały one pod górkę. Prawdopodobnie zostały mocno skrzywdzone przez człowieka lub inne zwierzę, dlatego bały się teraz zaufać komukolwiek. 

W nowym miejscu czworonogi otrzymały swój kąt, znalazły bezpieczną przystań dla siebie. Mamy nadzieję, że otrzymały odpowiednią opiekę i dziś nie muszą już martwić się o przyszłość.

Zobacz zdjęcia:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >