piesek dotyka drugiego łapką
Źródło: Rescue Dogs Rock NYC / Facebook

Skrzywdzony piesek po raz pierwszy znalazł bratnią duszę. Połączył ich tragiczny los, wzruszające

14 Października 2020

Piesek miał dopiero cztery miesiące, jednak zdążył doświadczyć więcej bólu i cierpienia niż większość dorosłych zwierząt. Ludzie potraktowali go w okrutny sposób. Choć obecnie znajduje się pod opieką fundacji, która stara się mu wynagrodzić to przez co przeszedł, prawdziwe pocieszenie przyniósł mu inny czworonóg, który wykonał wobec niego wzruszający gest.

Piesek o imieniu Sammie został potrącony przez samochód, postrzelony z wiatrówki i pomalowany farbą w sprayu. Pod opieką fundacji znajdował się także drugi czworonóg, o imieniu Simon. Roczny kundelek przeszedł przez bardzo podobne rzeczy, co jego przyjaciel. Do schroniska, połączonego z kliniką weterynaryjną trafił tydzień później. Zwierzaki od razy się zaprzyjaźniły. Wydawały się rozumieć, że są w podobnej do siebie sytuacji i wspierać się w wysiłkach związanych z powrotem do zdrowia. Jeden z nich musiał przejść poważną operację. Wolontariusze uznali, że nie powinni rozdzielać przyjaciół. Przez cały zabieg Simon był obok swojego towarzysza.

Pies bał się burzy, nie pozwalał nikomu się zbliżyć. Wtedy podeszło do niego małe dziecko i stało się niemożliwePies bał się burzy, nie pozwalał nikomu się zbliżyć. Wtedy podeszło do niego małe dziecko i stało się niemożliweCzytaj dalej

Pieski nawiązały bardzo silną więź

Wbrew opinii niektórych, psy posiadają szereg złożonych potrzeb psychicznych. Wymagają stałej stymulacji intelektualnej, muszą czuć się bezpiecznie, tworzą skomplikowane relacje ze swoimi opiekunami, jak i innymi czworonogami. Podobnie jak ludzie mogą odczuwać samotność i lęk. Towarzystwo bliskiego stworzenia pomaga im przejść przez ciężkie doświadczenia. Zazwyczaj tę rolę pełni człowiek, jednak w tym wypadku, pieski wspierały się nawzajem. Choć wolontariusze fundacji i weterynarze otaczali je troskliwą opieką i dbali o ich kondycję psychiczną, Sammie i Simon rozumieli się doskonale. Gdy jeden z nich położył się na stole operacyjnym, drugi jakby rozumiejąc, co go czeka, dotknął jego łapki swoją. Scena wyglądała jak kadr z filmu, jednak była prawdziwym wyrazem uczucia i gestem wsparcia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak obudził się po imprezie z obcym psem w domu. Po chwili zrozumiał, co zrobił wczorajszej nocy
2. Znalazła małe zwierzątko, myślała, że jest szczeniaczkiem. Prawda okazała się powalająca
3.
Podczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupienie

Wolontariusze nie chcą rozdzielać piesków

Gdy stan zdrowia zwierzaków na to pozwoli, trafią one do adopcji. Choć przed nimi jeszcze długa droga, lekarze i ich opiekunowie już zastanawiają się nad ich przyszłością. Niestety ich obrażenia są bardzo poważne. Sammie może nawet stracić jedną z łap, która w wyniku wypadku została złamana w wielu miejscach.

- Sammie może stracić łapkę, jednak jesteśmy pewni, że nic nie powstrzyma go przed byciem szczęśliwym. Wiele przeszedł, ale teraz w końcu jest w dobrych rękach. Już nigdy nie zazna krzywdy ze strony człowieka – stwierdzili ratownicy w poście na Facebooku organizacji.

Wszystkim, którzy sprawują nad nimi opiekę, zależy na tym, by zwierzaki trafiły do jednego domu. Zdaniem wolontariuszy, psy nawiązały przyjaźń na całe życie, a rozdzielenie ich stanowiłoby kolejną krzywdę. Obecnie szukają dla nich właściwego domu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nagrali, jak budzą małego pieska beagle jedzeniem. Reakcja przekracza najśmielsze oczekiwaniaNagrali, jak budzą małego pieska beagle jedzeniem. Reakcja przekracza najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rolnik szuka żony: Wzruszające słowa Joanny do Małgosi Borysewicz. Rolniczka nie wytrzymała konfliktu
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Chciała zrobić sobie selfie z tygrysem, gdy zwierzę dostrzegło jej ciążowy brzuch. Niewiarygodna reakcja
  4. Na widok człowieka suczkę paraliżował strach. Miała zostać uśpiona, w ostatniej chwili los się do niej uśmiechnął
  5. Owczarek rzuca się na porywacza, aby ratować 5-letnią dziewczynkę. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
  6. Skandal przy Jasnej Górze. Nie mieści się w głowie. Interweniowały służby. Dla mieszkańców i turystów skutki mogą być katastrofalne

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł