Swiatzwierzat.pl

MONMOUTH COUNTY PROSECUTOR'S OFFICE

Pies został uwięziony w tonącej klatce. Całkiem opadł z sił, mógł tylko wzywać pomocy

3 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jak każdego ranka Jenniffer Vaz z z Highlands w New Jersey wybrała się na przebieżkę ze swoim psem. W pewnym momencie czworonóg widocznie się zdenerwował i wskazał właścicielce przedmiot dryfujący na falach. Kiedy kobieta wyłowiła na brzeg metalową klatkę, jej oczom ukazało się żywe stworzenie. Ucieczki, zaginięcia i kradzieże zwierząt domowych w wyniku niefrasobliwości właścicieli zdarzają się na porządku dziennym, jednak incydent mający miejsce latem 2018 roku z pewnością nie był dziełem przypadku czy chwili nieuwagi. To, co ujawniono wewnątrz na wpół zatopionej klatki, potrafi zmienić sposób postrzegania życie.

Pies walczył o życie w tonącej klatce

Pewnego poniedziałkowego poranka Jenniffer Vaz zabrała swoją podopieczną - 4-letnią suczkę rasy bokser o imieniu Molly - na spacer do Veterans Memorial Park w New Jersey. Pogoda dopisywała, dlatego kobieta obrała trasę w pobliżu rzeki. Przechadzając się wzdłuż brzegu, zauważyła, że suczka zaczęła się dziwnie zachowywać i z całych sił ciągnęła ją w pobliże skał. Podejrzewała, że może chodzić o ptaki odpoczywające nad wodą, jednak prawda okazała się zupełnie inna. W tym samym momencie Jenniffer usłyszała niepokojące odgłosy, jednak nie była w stanie zlokalizować ich źródła. Postanowiła więc sprawdzić, co tak bardzo zainteresowało zwierzę i po dotarciu na brzeg znalazła przedmiot, będący prawdopodobnie na wpół zanurzoną w wodzie metalową klatką. Wkrótce okazało się, że wcale nie była pusta.

- Kiedy zbliżyłyśmy się do wody, usłyszałam skomlenie, a kiedy spojrzałam w dół, zobaczyłam patrzące na mnie oczy - powiedziała Vaz, cytowana przez "BBC".

102804015 38085763 1831457920270398 6261901999323742208 n.jpg
MONMOUTH COUNTY PROSECUTOR'S OFFICE

Kobieta była jedynym ratunkiem dla szczeniaka

Połowicznie zanurzona pod wodą metalowa konstrukcja uderzała o skały, a w niej znajdował się około roczny szczeniak w typie pitbulla. Jak relacjonuje Vaz, zwierzę było do tego stopnia wstrząśnięte niezrozumiałą sytuacją, w której się znalazło, że nie zwracało uwagi na miarowe ochlapywanie przez fale.

Woda wzbierała, a klatka coraz bardziej napełniała się wodą, dlatego spacerowiczka czym prędzej przeskoczyła przez barierkę i wyciągnęła klatkę na brzeg. Krótko po tym wezwała na miejsce policję.

- Patrzył na mnie tymi wielkimi oczami. Był przerażony. Nie mogłam uwierzyć, że to się dzieje w naszym mieście i ktoś mógł być tak podły, by zrobić to temu psu - wspomina kobieta.

102804617 38085754 1831457970270393 806096431529066496 o.jpg
MONMOUTH COUNTY PROSECUTOR'S OFFICE

Dzięki błyskawicznej reakcji kobiety szczeniak został wyrwany ze szponów śmierci, a następnie przekazany pod opiekę policjantów oraz specjalistów z amerykańskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt. Na pamiątkę akcji ratunkowej zakończonej sukcesem zwierzaka nazwano River, czyli Rzeka.

un-chien-sauve-apres-avoir-ete-enferme-dans-une-cage-dans-l-eau-a-maree-montante
MONMOUTH COUNTY PROSECUTOR'S OFFICE

Jenniffer w rozmowie z BBC przyznała, że ​​pomimo całej uwagi, jaką otrzymała, wypiera się tytułu bohaterki tej opowieści i wskazuje na swoją podopieczną - Molly.

- To pokazuje, że każdy może być bohaterem, gdy nadejdzie odpowiedni moment. To ona prowadziła - dodała dumna właścicielka.

Mieszkanka New Jersey planuje adoptować szczeniaka po zakończeniu dochodzenia policyjnego - i wkrótce zrobiła tak, jak obiecała. Niedługo potem River oficjalnie stał się członkiem jej rodziny i rozpoczął wspólne życie u boku swojej wybawicielki oraz przyszywanej starszej siostry.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ .

źródło: wamiz.pl, bbc.com

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Podczas interwencji DIOZ nie tylko zwierzęta potrzebowały pomocy. Ta historia chwyta za serce
Czytaj więcej >

Psy

Corgi ma dar wyczuwania emocji innych ludzi. Gdy siada przed nieznajomym, trafia w dziesiątkę
Czytaj więcej >

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]