Swiatzwierzat.pl
Pies w wykopie

Straż Miejska w Gdańsku

Pies wpadł do wykopu po nielegalnym wydobyciu bursztynu. To już kolejny taki wypadek

4 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Niecodzienna sytuacja podczas spaceru z psem przytrafiła się mieszkance Gdańska. Towarzyszące jej zwierzę zniknęło pod ziemią. Okazuje się, że pupil wpadł do głębokiej dziury, będącej pozostałością po nielegalnym wydobyciu bursztynu. Podobne zdarzenie miało ostatnio miejsce w przypadku 6-letniego chłopca.

To miał być przyjemny spacer z psem, a skończył się interwencją strażników miejskich. Podobna sytuacja zdarzyła się kilka miesięcy temu, gdy w głęboką dziurę osunął się kilkuletni chłopiec spacerujący z ojcem.

Pies wpadł do wykopu, właścicielka była bezradna

Przechadzka, na którą udała się ze swoim czworonogiem mieszkanka Gdańska, mógł skończyć się tragicznie. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 20 października, kiedy po południu wybrała się na spacer ze swoim pupilem. Niestety łąka kryła nieprzyjemną niespodziankę, w którą wpakował się zwierzak.

Do Straży Miejskiej w Gdańsku dotarło zgłoszenie, że pies biegający po łące przy ulicy Kontenerowej wpadł do dziury w ziemi, a jego opiekunka nie jest w stanie samodzielnie go wyciągnąć. Niedługo później funkcjonariusze zjawili się na miejscu i dzięki odpowiedniemu sprzętowi wydobyli przerażonego psa.

Na szczęście zwierzakowi nic poważnego się nie stało, lecz na pewno upadek z wysokości nabawiło go wiele stresu i strachu. Równie wystraszona była jego opiekunka, której w pewnej chwili pupil zniknął z oczu i usłyszała jego skomlenie wydobywające się z dziury w ziemi.

Z najnowszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dół to pozostałość po nielegalnym wydobyciu bursztynu. To problem, z którym miasto stara się walczyć od lat, jednak do tej pory ich batalia nie przyniosła zamierzonych efektów.

Szczeniak w lesie

Szczeniak pozostawiony w lesie z całym dobytkiem. Czekał tygodniami, aż ktoś go zauważy

CZYTAJ DALEJ

Czy podczas spaceru puszczać psa ze smyczy?

Spuszczenie psa ze smyczy, aby mógł zaspokoić swoją potrzebę biegania, jest dość kontrowersyjnym tematem. Niewątpliwie to świetna dawka nieograniczonego ruchu, lecz z drugiej strony należy mieć świadomość ryzyka związanego z brakiem nadzoru nad zwierzakiem. W trakcie puszczania psa samopas może wydarzyć się coś nieprzewidzianego, nad czym właściciel czworonoga zupełnie nie będzie mieć kontroli.

Prawo mówi jasno, że psa można luźno puszczać na ogrodzonych terenach prywatnych, takich gdzie nie znajdują się inni ludzie lub specjalnie do tego wyznaczonych oraz gdy jesteśmy w stanie go natychmiast przywołać. Za niekontrolowanie zwierzaka może grozić nawet mandat karny. Jeśli przebywamy na dużym bezludnym terenie lub miejscu specjalnie przeznaczonym na wybieg dla psów, możemy wówczas spuścić czworonoga ze smyczy.

BeFunky-collage (10)

unsplash/Patrick Hendry

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: strazmiejska.gda.pl; wamiz.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >
Dofinansowanie na zwierzęta, fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

Psy

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka dotyka psa asystującego bez pozwolenia. Nagranie ma ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

Czytaj więcej >

Psy

Kiedy tuliła psa w ramionach, jego serce stanęło. Weterynarze podjęli wyścig z czasem

Czytaj więcej >

Psy

7 ras psów, które prawie nie gubią sierści. Przy nich rzucisz odkurzacz w kąt

Czytaj więcej >