pies na plazy
Źródło: pixabay/Davies_Designs

Spacer po plaży z psem zamienił się w walkę o przetrwanie. Wstrząsająca historia wyciekła do sieci

29 Czerwca 2020

Pies osunął się na ziemię w trakcie spaceru po plaży ze swoją właścicielką. Przerażona kobieta nie mogła wyczuć bicia jego serca, jej pupil nie oddychał. Na szczęście jednemu z wezwanych na pomoc przechodniów udało się reanimować zwierzaka. Dlaczego pies padł na piaszczystą plażę?

Pies Sary Harrison przechadzał się z nią i jej przyjaciółką po plaży. Był wesoły, bawił się z innymi zwierzakami, biegał i skakał. Sielankowa scena szybko zmieniła się jednak w dramat, gdy pies podszedł do swojej właścicielki i padł na piasek. Kobieta nie wiedziała czemu zdrowy i szczęśliwy zwierzak nagle padł. Była spanikowana i nie miała pojęcia co może zrobić by mu pomóc.

Położył zielone warzywo przed mruczkiem. Czy koty boją się ogórków?Położył zielone warzywo przed mruczkiem. Czy koty boją się ogórków?Czytaj dalej

Pies nie oddychał

Jej dwuletni pupil biegał po plaży bez smyczy bawiąc się z innymi psami, gdy ona przechadzała się rozmawiając ze swoją przyjaciółką. W pewnym momencie pies podszedł do nich wyglądając dziwnie.

- Nagle zaczął się chwiać na nogach, po czym padł plackiem na ziemię - powiedziała właścicielka psa w rozmowie z radiem abc.

Kobieta była w szoku, kompletnie nie rozumiała co mogło się stać. W kilka sekund radosny biegający pies przestał oddychać i znalazł się na granicy śmierci. Leżał na ziemi z zamkniętymi oczami nie oddychając, bicie jego serca było niewyczuwalne. Harrison była bezradna, zastanawiała się czy jej pies właśnie umarł na jej oczach.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Rodzice tylko na chwilkę zostawili noworodka samego ze swoim psem. Niebywale, co zrobiły zwierzaki, wszystko się nagrało 2.Położył zielone warzywo przed mruczkiem. Czy koty boją się ogórków?

Szybka reanimacja

Na szczęście inny ze spacerowiczów, analityk ekonomiczny Daniel Michie, także właściciel psa przyszedł kobiecie i jej pupilowi z pomocą. Widząc kobietę podnoszącą nieruchomego pupila z ziemi, podszedł pytając czy wszystko w porządku. Gdy usłyszał, co się dzieje ułożył psa na grzbiecie i zaczął przeprowadzać reanimację. Zaczął uciskać jego drobną klatkę i prowadzić sztuczne oddychanie, tak jak robi się to w wypadku ludzi.

- Zacisnął dłoń na pysku Jacka i zaczął wdmuchiwać w niego życie z powrotem - wspomina właścicielka psiaka.

Przeprowadzał sztuczne oddychanie ciasno przyciskając usta do pyska zwierzęcia. Harrison ciągle trzymała dłoń na brzuchu psa, nagle wyczuła mocne rytmiczne bicie serca.

Weterynarz, który zbadał psa po tym zajściu określił jego ozdrowienie cudownym. Niewiele osób zna podstawy resuscytacji zwierząt, różniącej się znacznie od ludzkiej pierwszej pomocy. W wypadku psów na przykład nie stosuje się sztucznego oddychania usta-usta a raczej usta-nos. Reanimacja psa jest trudna, między innymi dlatego, że ciężko określić czy jest skuteczna i wykonujemy ją prawidłowo. W zależności od rasy i rozmiaru psa stosuje się różne chwyty i metody ucisku. Z tego powodu prowadzone są kursy pierwszej pomocy dla właścicieli zwierząt, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
  2. Córka przyszła do matki i wręczyła jej niezwykły prezent. Reakcja starszej kobiety mówi sama za siebie, wzruszające wideo
  3. Ktoś zatrzymał samochód przy drodze i zabrał yorka. 14-letnia suczka jest chora, wyznaczono nagrodę
  4. Dziewczynka zaczęła śpiewać piosenkę. Buldog zareagował od razu, zdjęcia powalają na łopatki
  5. Smakołyki dla psów taniej w sklepach Biedronka. Oferta kończy się za chwilę, ostatnie sztuki w Dzień Psa 2020
  6. Na ilustracji wśród słoni ukryte jest serduszko. Czy jesteś spostrzegawczy i potrafisz je znaleźć? Większość osób się poddaje

Żródło: abc.net

Następny artykuł