Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kamera w pokoju dziecka uchwyciła, co robi pies z malutkim chłopcem. Rodzice nie mogli uwierzyć
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 21.02.2020 11:28

Kamera w pokoju dziecka uchwyciła, co robi pies z malutkim chłopcem. Rodzice nie mogli uwierzyć

pies i dziecko
fot.instagram/aprilia_wina

Pies i dziecko zostali razem sami w pokoju. To, co uchwyciła ukryta kamera, całkowicie zaskoczyła wszystkich. Nikt nie miał pojęcia o tym, co pies robi z malutkim chłopcem. Prawda wyszła na jaw po przejrzeniu kamer w pokoju dziecka.

Wiele osób do członków swojej rodziny zalicza także psa. Wychowanie dziecka z psem uczy go szacunku do zwierząt i dobrego traktowania. Ta rodzina nie miała pojęcia co dzieje się, kiedy pies i dziecko zostają sam na sam.

Pies i dziecko zostali sami w pokoju

Kiedy mały chłopiec wstał i kurczowo trzymał się bramki swojego łóżeczka, pies leżał obok na dywanie. Dziecko zaczęło przeraźliwie płakać, zwierzak zareagował błyskawicznie.

Pies podniósł się, a następnie przeciągnął, przygotowując się do ciężkiej pracy, którą zaraz przyjdzie mu wykonać. Skoczył na łóżeczko, stawiając dwie łapy na oparciu i nachylił się, aby polizać malca.

Chłopiec przestał momentalnie płakać

Kiedy tylko pies zaczął lizać chłopca, ten momentalnie przestał płakać. Widać, że pies i dziecko mają między sobą bardzo głęboką i dobrą więź. Wydawać by się mogło, że to nie pierwszy raz, kiedy psiak pociesza niemowlaka.

Obecność psa w rodzinie ma wpływ na każdego jej członka, niezależnie od wieku, jednak największy wpływ ma na właśnie tych najmłodszych. Wiedzieliście o tym? Pies i dziecko mogą nauczyć się wiele od siebie.

Pies i dziecko – nauka wspólnego wychowania

Boris Levinson w latach sześćdziesiątych zaobserwował, że dzieci, które wychowują się razem z psem są znacznie bardziej otwarte i łatwiej im podejmować wszelkiego rodzaju wyzwania, niż te, które psa nie posiadały. Pies uczy dziecka szacunku do zwierząt oraz empatii.

Pamiętajcie, jeśli w waszym życiu pojawia się dziecko, nie izolujcie go od psa. Nie powinniście także zwracać uwagi na psa, tylko gdy dziecko śpi. Wówczas pies skojarzy sobie, że każdy płacz dziecka oznacza brak okazywania uczuć i dostępu do Pana i Pani. Należy zrobić dokładnie odwrotnie. Wszystko, co kojarzone z dzieckiem ma być wspaniałe i dobre.

Pies i dziecko mogą być wspaniałymi przyjaciółmi dla siebie nawzajem, jednak to w kwestii rodziców należy odpowiednie przygotowanie psa na pojawienie się dziecka.

ZOBACZ ZDJĘCIA & WIDEO:

pies i dziecko

Pies i dziecko są najlepszymi przyjaciółmi.

pies i dziecko

Pies przeciąga się tak, jakby mówił „czas do pracy, zaczynamy”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I love how he stretches in the beginning like.. „ok, time to work the magic❤” (@jessklorman ) #dogs_of_instagram #dogs

Post udostępniony przez wina (@aprilia_wina)

ZOBACZ TEŻ:

  1. W lesie zauważył gromadę psów. Gdy przyjrzał im się bliżej, natychmiast wyciągnął telefon
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. Pies przyniósł rodzinie dziwne, osłabione zwierzę. Nie mieli pojęcia, co znalazło się w ich domu
  4. Pies długo wąchał dziwną rzecz. Kiedy właścicielka podeszła bliżej, zaniemówiła
  5. Kot wyglądający jak pierzasta chmurka. Jest tak puszysty, że nie można oderwać wzroku
  6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
Tagi: dziecko pies psy