Swiatzwierzat.pl
PIES POGO

Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pies o imieniu Pogo to uroczy psiak, który dużo przeżył. Dawniej mieszkał na posesji z ponad setką innych psów, gdzie panował chaos, był głód i panika. Zwierzak trafił Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!, gdzie od 3

Pies Pogo uchodzi za nieśmiałego, trochę wycofanego czworonoga. W jego spojrzeniu można łatwo się zakochać, jak i wyczytać smutną przeszłość, która widać, że jeszcze go nie opuściła. Pogo bardzo marzy o nowym i kochającym domu, jednak nie patrzy tym charakterystycznym spojrzeniem "zabierz mnie stąd". Wydaje się pogodzony ze swoim losem, ale czy aby na pewno musi tak być? 

Pies Pogo szuka nowego domu - adopcja 

Pogo wiele przeszedł w swoim życiu. Mieszkał na niedużej posesji, gdzie żyło ponad 100 innych psów. Na podwórku panował brud, smród, odchody nie były posprzątane. Zwierzęta cały czas szczekały, walczyły o jedzenie, którego nie było pod dostatkiem. Całe szczęście, któregoś dnia przyjechali pracownicy organizacji pro zwierzęcej, aby pomóc bezbronnym psiakom. Pogo trafił do schroniska, w którym zawsze jest czysto, a posiłki są wydawane regularnie i zawsze są pyszne. Pies trafił do boksu już trzy lata temu. Już ponad 1000 dni czeka na adopcję... 

- Pogo ma około 7 lat, jest średniej wielkości psem, tak trochę powyżej kolana, a waży 22 kg. Dużo w jego życiu było strachu. Bał się ludzi, nie umiał im zaufać. Dopóki nie pojawiły się wolontariuszki, które dały mu szansę bycia sobą, uszanowały jego lęk i nie wymagały niczego, co by było ponad jego siłę psychiczną. Otworzył się na ludzi. Kiedy wchodzi się do jego boksu, uśmiecha się nieśmiałym uśmiechem, chce wyjść i zbierać głaski od człowieka. Pogo wykonał wielką pracę nad swoimi lękami i zahamowaniami. Jest niesamowicie łagodny, przyjazny, nie jest nachalny. To chodzący spokój, w pierwszym kontakcie trochę nieśmiały. Nie ma w nim agresji, a innych psów się obawia i raczej unika ich towarzystwa - piszą pracownicy o psiaku.

Czworonóg lubi pracę z człowiekiem, lubi uczyć się nowych rzeczy i sprawia mu radość przebywanie z dorosłym. Pies jest ciekawy świata, uwielbia węszyć, spacerować, a gdy się czegoś przestraszy, to szuka wsparcia w opiekunie. Zwierzak uwielbia głaskanie, mizianie i buziaczki. Jest otwarty na nowe osoby, które zechciałyby go adoptować. Czy los Pogo wkrótce się zmieni? Mamy nadzieję, że po napisaniu tego tekstu, ktoś zechce adoptować zwierzaka. 

Kontakt w sprawie adopcji - adopcje@schronisko.info.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pogo czeka na nowy dom Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Mieszka w schronisku już 3 lata Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Podobne artykuły

suczka Łyna

Pomagamy

Cała Polska szuka Łyny! Zaginęła suczka z charakterystycznym ogonkiem, jest nagroda

Czytaj więcej >
Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Pomagamy

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

Czytaj więcej >
Suczka

Pomagamy

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pomagamy

Pies wyrzucony z samochodu pilnie potrzebuje pomocy, czeka go operacja

Czytaj więcej >
królikowski

Pomagamy

Antek Królikowski z ważnym apelem do miłośników zwierząt. Próbuje pomóc, powinieneś przeczytać

Czytaj więcej >
Młoda wolontariuszka

Pomagamy

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

Czytaj więcej >