PIES POGO
Źródło: Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

28 Maja 2020

Pies o imieniu Pogo to uroczy psiak, który dużo przeżył. Dawniej mieszkał na posesji z ponad setką innych psów, gdzie panował chaos, był głód i panika. Zwierzak trafił Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!, gdzie od 3 lat czeka na nowego właściciela, który go pokocha. Czy Pogo znajdzie w końcu wymarzony dom?

Pies Pogo uchodzi za nieśmiałego, trochę wycofanego czworonoga. W jego spojrzeniu można łatwo się zakochać, jak i wyczytać smutną przeszłość, która widać, że jeszcze go nie opuściła. Pogo bardzo marzy o nowym i kochającym domu, jednak nie patrzy tym charakterystycznym spojrzeniem "zabierz mnie stąd". Wydaje się pogodzony ze swoim losem, ale czy aby na pewno musi tak być?

Pies Pogo szuka nowego domu - adopcja

Pogo wiele przeszedł w swoim życiu. Mieszkał na niedużej posesji, gdzie żyło ponad 100 innych psów. Na podwórku panował brud, smród, odchody nie były posprzątane. Zwierzęta cały czas szczekały, walczyły o jedzenie, którego nie było pod dostatkiem. Całe szczęście, któregoś dnia przyjechali pracownicy organizacji pro zwierzęcej, aby pomóc bezbronnym psiakom. Pogo trafił do schroniska, w którym zawsze jest czysto, a posiłki są wydawane regularnie i zawsze są pyszne. Pies trafił do boksu już trzy lata temu. Już ponad 1000 dni czeka na adopcję...

- Pogo ma około 7 lat, jest średniej wielkości psem, tak trochę powyżej kolana, a waży 22 kg. Dużo w jego życiu było strachu. Bał się ludzi, nie umiał im zaufać. Dopóki nie pojawiły się wolontariuszki, które dały mu szansę bycia sobą, uszanowały jego lęk i nie wymagały niczego, co by było ponad jego siłę psychiczną. Otworzył się na ludzi. Kiedy wchodzi się do jego boksu, uśmiecha się nieśmiałym uśmiechem, chce wyjść i zbierać głaski od człowieka. Pogo wykonał wielką pracę nad swoimi lękami i zahamowaniami. Jest niesamowicie łagodny, przyjazny, nie jest nachalny. To chodzący spokój, w pierwszym kontakcie trochę nieśmiały. Nie ma w nim agresji, a innych psów się obawia i raczej unika ich towarzystwa - piszą pracownicy o psiaku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mały kotek podszedł do wielkiego pitbulla. Reakcja psa wprawia w osłupienie
2. Mężczyzna myślał, że nikt go nie widzi. Uklęknął przed psem, a po chwili stało się niewiarygodne

Czworonóg lubi pracę z człowiekiem, lubi uczyć się nowych rzeczy i sprawia mu radość przebywanie z dorosłym. Pies jest ciekawy świata, uwielbia węszyć, spacerować, a gdy się czegoś przestraszy, to szuka wsparcia w opiekunie. Zwierzak uwielbia głaskanie, mizianie i buziaczki. Jest otwarty na nowe osoby, które zechciałyby go adoptować. Czy los Pogo wkrótce się zmieni? Mamy nadzieję, że po napisaniu tego tekstu, ktoś zechce adoptować zwierzaka.

Kontakt w sprawie adopcji - adopcje@schronisko.info.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

POGOPogo czeka na nowy dom
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

PogoMieszka w schronisku już 3 lata
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy zobaczyła, co kot codziennie przynosi do domu, osłupiała. Musiała szybko zareagować
  2. Włączyła szczeniakowi inne psy na ekranie. Reakcja zwierzaka wprawia w osłupienie
  3. Odurzył kota lekami i wykonał na nim tatuaż. Zdjęciami sfinksa pochwalił się w sieci
  4. Lekarz zgodził się na wejście pitbulla na salę. Ciężko powstrzymać łzy oglądając ostatnie pożegnanie właściciela z psem
  5. Wycieczka do Morskiego Oka. Idziesz pieszo czy korzystasz z koni i przewoźników?
  6. Turyści dokarmiali koniki polskie. Zwierzęta zachorowały. To pierwszy taki przypadek od 25 lat

Następny artykuł