Swiatzwierzat.pl

youtube/InsideEdition

Pies zmarł po zabawie w wodzie. Ostrzeżenie dla wszystkich właścicieli

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Trusewicz

Ten dzień dla rodziny Walshów zapowiadał się naprawdę rewelacyjnie. Rodzina wyszła razem z dwuletnim sznaucerem Hanzem nad jezioro, by tam spędzić ciepłe popołudnie. Jak zawsze, pies wskoczył od razu do wody. Hanz to urodzony pływak, kochał wodę, sprawiała mu wiele radości. Jego ulubioną zabawą było aportowanie przedmiotów: piłek, frisbee i innych psich gadżetów.

Beztroska zabawa miała dramatyczny finał

Sznaucerek raz po raz wskakiwał do wody, by przynosić piłki. Jak opowiada rodzina Walshów, ich pies zanurzał się nawet ponad 20 razy. Hanz był bardzo optymistycznie nastawiony do tej zabawy. Widać było, że jest radosny. Nic nie zapowiadało tak tragicznego finału tej historii.

Niebezpieczeństwo było niewidzialne i właściwie nikt nie mógł się go nawet spodziewać. Kto by dał radę domyślić się, że to kontakt z woda przyczyni się do tragicznego losu Hanza. Wszystko było w jak najlepszym porządku aż do momentu, gdy dwuletni sznaucer zaczął mieć problemy z pęcherzem. Zaczął robić pod siebie, a kilka chwil później popadł w letarg. Rodzina Walshów była w ogromnym szoku i nie wiedziała, co się dzieje, lecz działała bardzo szybko i zdecydowanie. W klinice nie czekano w kolejce i pies szybko trafił w ręce specjalistów.

Niestety z minuty na minutę zdrowie sznaucera pogarszało się. Było widać, jak Hanz traci resztki energii życiowej. Dość powiedzieć, że pies był w tak koszmarnym stanie, że przywiezienie go do kliniki uznano za cud. Mimo wysiłków weterynarzy zwierzak zmarł.Jak się okazało, przyczyna była zupełnie zaskakująca, choć wcale nie tak rzadka, jak mogłoby się wydawać.

Ta historia to ostrzeżenie dla wszystkich opiekunów

Dlaczego to woda była zagrożeniem dla psa? Hanz nigdy wcześniej nie miał problemów z tym środowiskiem. Bawił się w wodzie, zawsze czuł się w niej bezpiecznie. Walshowie dopiero po fakcie dowiedzieli się, że to, co zabiło ich czworonoga, jest nazywane przewodnieniem hipotonicznym albo po prostu zatruciem wodnym. Co roku na to schorzenie umiera aż 200 tys. psów na świecie!

Walshowie udostępnili swoją historię, by przestrzec opiekunów innych psów. Na przewodnienie są narażone głównie małe czworonogi, których rozpiera energia i chęć długich kąpieli. To właśnie takie psy są najpodatniejsze na nadwyżkę wody. Jakie są objawy tego zatrucia? Najczęściej są to nudności, wymioty i ogólne osłabienie organizmu psa. Zbliżają się coraz cieplejsze tygodnie, więc jeszcze uważniej musimy obserwować zachowanie naszych psów. Oszczędźmy im tego samego losu, który spotkał biednego Hanza.

W jaki sposób pomóc pupilom? Oprócz szybkiego zaalarmowania odpowiednich służb ratunkowych musimy sami zaopiekować się takim psem. Należy podać w jakiejkolwiek postaci sód. Jest on niezbędny, by nerki znów mogły prawidłowo funkcjonować. Są one odpowiedzialne za odfiltrowanie nadwyżki wody w ciele psa. Pamiętajmy o tym, bo to może uchronić czworonoga przed koszmarnym cierpieniem.

Źródło: webniusy.com

Tagi:

ŚwiatChoroby zwierzątZwierzęta

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Michał Trusewicz

Michał Trusewicz urodził się w 1995 roku, skończył warszawską polonistykę. Prowadzi pismo literackie "Wizje". Ma malutkiego psa - Dycię, planuje kolejne. Mieszka w Warszawie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]