Swiatzwierzat.pl
ratuje psa

screen z youtube/ WKBW TV | Buffalo, NY

Wskoczył do lodowatej wody. Wszystko dla obcego psa w potrzebie

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Mężczyzna został poproszony o pomoc w poszukiwaniach psa. Zgodził się od razu, tym bardziej że akurat był ze swoimi czworonogami na spacerze. Nagle na zamarzniętym zbiorniku zauważył topiącą się zgubę. Nie zawahał się.

Don Chatten spacerował z dwoma swoimi psami po Nowym Jorku. Kiedy został poproszony o pomoc w znalezieniu zaginionego czworonoga, od razu się zgodził. Mężczyzna rozumiał kobietę, ponieważ sam był właścicielem zwierząt. Z żadnym z nich nie chciałby się rozstawać, a co dopiero, gdyby przyszło mu szukanie psa. 

Pies topił się w zbiorniku

Mężczyzna znalazł kundelka w zbiorniku wodnym. Pies wszedł na lód, który załamał się pod nim. Zwierzę topiło się, nie potrafiło wyjść na śliską powierzchnię. Potrzebna była pomoc. Ale akcja nie była prosta, ponieważ lód mógł załamać się pod każdą osobą chcącą wyciągnąć zwierzę z tej śmiertelnej pułapki.

Don Chatten nie zważając na niebezpieczeństwo, zdecydował się uratować czworonoga. Mężczyzna wezwał służby, ale po chwili sam postanowił wejść na lód, ponieważ ratunek mógł przybyć za późno.

- Przyjeżdżałem w to miejsce w dzieciństwie i dobrze wiedziałem, że w tej części zbiornika nie jest głęboko - powiedział mężczyzna dla WKBW TV, Buffalo, NY.

Akcja ratunkowa psa 

Akcja była bardzo niebezpieczna, ale Don postanowił zaryzykować własnym życiem. Ściągnął kurtkę i powoli wszedł na lód. Mężczyzna zaczął się czołgać w kierunku psa, działał ostrożnie, ale i szybko, ponieważ wiedział, że zwierzę może dłużej nie wytrzymać w zbiorniku. Lód był jednak za cienki, aby go utrzymać. Mężczyzna wpadł do niego, ale tak jak przeczuwał woda była niska. Po chwili udało mu się dotrzeć do psa. Don chwycił go mocno i wyciągnął ze zbiornika. 

49-latek przytulił do siebie zmarzniętego czworonoga, którego starał się ogrzać. Pies trząsł się z zimna, nie wiadomo, ile czasu był w wodzie. Don oddał psa właściciele i poradził jej, aby zabrała go do weterynarza.

Kiedy zdjęcia z akcji, która miała miejsce w 2019 roku trafiły do sieci, mężczyzna został nazwany bohaterem! Zdecydowanie się z tym zgadzamy, ale prosimy na siebie uważać, kiedy chcemy podjąć próbę ratunku psa/kota czy innego zwierzęcia ze zbiornika wodnego lub innego niebezpiecznego miejsca.

Jeśli istnieje ryzyko, że coś może nam się stać, nie powinniśmy podejmować akcji ratunkowej. Czasem lepiej poczekać na służby, niż kazać im potem ratować jeszcze jedną osobę. 

Wideo z akcji ratunkowej można obejrzeć poniżej lub na kanale na YouTubie WKBW TV | Buffalo, NY. Zdjęcie główne pochodzi z tego materiału. 

Źródła: kochamyzwierzaki.pl, wkbw.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >