Swiatzwierzat.pl
Papuga

twitter/susantananda3

Papuga straciła swojego partnera. Ich pożegnanie łamie serce

29 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Do sieci trafiło nagranie przedstawiające rozpacz papugi po stracie ukochanego partnera. Jedno ze zwierząt zostało potrącone przez nadjeżdżający samochód i nie było już dla niego ratunku. Zachowanie drugiej papugi nie pozostawia wątpliwości, że czuje ogromny ból po stracie.

Naukowcy nie wykluczają, że zwierzęta też opłakują śmierć swoich bliskich i odczuwają żałobę. Wiele gatunków zwierząt ma rytuały pogrzebowe, które zadziwiająco przypominają ludzkie. Jeden z nich został udokumentowany na filmie.

Papugi łączą się w pary na całe życie

Kakadu różowa to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny kakaduowatych o łagodnym usposobieniu i delikatnym barwach. Są bardzo wrażliwymi stworzeniami i świetnymi towarzyszami człowieka. W naturze żyją w stadach i tworzą silne związki partnerskie trwające do końca życia.

Papugi są monogamiczne i tworzą stabilne związki. Pozostają wierne partnerowi przez całe życie aż do śmierci. W przypadku straty partnera, wiele papużek doświadcza niewyobrażalnego bólu, co czasami kończy się ich własną śmiercią.

Kangury

Charków zrujnowany przez Rosjan. Z zoo udało się ewakuować osiem kangurów

CZYTAJ DALEJ

Załamana papużka żegna swojego partnera

W sieci pojawił się kolejny dowód na wyjątkowość tych zwierząt. Na krótkim filmie możemy zaobserwować, że kakadu różowa leży bez ruchu na poboczu autostrady. Wszystko wskazuje na to, że nie przeżyła zderzenia z nadjeżdżającym samochodem.

Druga papużka zbliża się do swojego partnera i próbuje coś zrobić. Popycha go dziobek i wydaje z siebie piskliwe odgłosy, jak gdyby wciąż miała nadzieję, że uda się go obudzić. Rozpaczliwym próbom wskrzeszenia martwego zwierzęcia przygląda się reszta stada.

Gdy papuga wreszcie pojmuje że nie jest w stanie przywrócić do życia swojego partnera, czule go żegna i po chwili odchodzi. Ten krótki film potrafi doprowadzić do łez niejednego twardziela.

Jest to bardzo poruszające nagranie, które ukazuje, jak mocno papużki nierozłączki kochają swoich partnerów.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Przetestuj swoją wiedzę o gryzoniach!

Pytanie 1 z 8

Największym gatunkiem chomika jest...?

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, myanimals.com

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >