Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Papuga straciła swojego partnera. Ich pożegnanie łamie serce
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 29.03.2022 10:15

Papuga straciła swojego partnera. Ich pożegnanie łamie serce

Papuga
twitter/susantananda3

Do sieci trafiło nagranie przedstawiające rozpacz papugi po stracie ukochanego partnera. Jedno ze zwierząt zostało potrącone przez nadjeżdżający samochód i nie było już dla niego ratunku. Zachowanie drugiej papugi nie pozostawia wątpliwości, że czuje ogromny ból po stracie.

Naukowcy nie wykluczają, że zwierzęta też opłakują śmierć swoich bliskich i odczuwają żałobę. Wiele gatunków zwierząt ma rytuały pogrzebowe, które zadziwiająco przypominają ludzkie. Jeden z nich został udokumentowany na filmie.

Papugi łączą się w pary na całe życie

Kakadu różowa to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny kakaduowatych o łagodnym usposobieniu i delikatnym barwach. Są bardzo wrażliwymi stworzeniami i świetnymi towarzyszami człowieka. W naturze żyją w stadach i tworzą silne związki partnerskie trwające do końca życia.

Papugi są monogamiczne i tworzą stabilne związki. Pozostają wierne partnerowi przez całe życie aż do śmierci. W przypadku straty partnera, wiele papużek doświadcza niewyobrażalnego bólu, co czasami kończy się ich własną śmiercią.

Załamana papużka żegna swojego partnera

W sieci pojawił się kolejny dowód na wyjątkowość tych zwierząt. Na krótkim filmie możemy zaobserwować, że kakadu różowa leży bez ruchu na poboczu autostrady. Wszystko wskazuje na to, że nie przeżyła zderzenia z nadjeżdżającym samochodem.

Druga papużka zbliża się do swojego partnera i próbuje coś zrobić. Popycha go dziobek i wydaje z siebie piskliwe odgłosy, jak gdyby wciąż miała nadzieję, że uda się go obudzić. Rozpaczliwym próbom wskrzeszenia martwego zwierzęcia przygląda się reszta stada.

Gdy papuga wreszcie pojmuje że nie jest w stanie przywrócić do życia swojego partnera, czule go żegna i po chwili odchodzi. Ten krótki film potrafi doprowadzić do łez niejednego twardziela.

Jest to bardzo poruszające nagranie, które ukazuje, jak mocno papużki nierozłączki kochają swoich partnerów.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, myanimals.com

Tagi: Ptaki Nagranie