Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pająk wielkości psa. Ptasznik goliat jest wyjątkowo agresywny
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 12.10.2019 12:09

Pająk wielkości psa. Ptasznik goliat jest wyjątkowo agresywny

pająk
tech.wp.pl

Pająk to zwierzę, które budzi w wielu z nas grozę niezależnie od tego, jak duży czy mały jest. Po prostu nie lubimy tych nieprzyjemnych owadów, które zawsze kojarzą nam się z horrorami. Co zrobiłybyście, po natrafieniu na ptasznika wielkości psa? Nie ważne, jak odważna jesteś, te zdjęcia sprawiają, że każdy szybko wyzbywa się brawury.

Pająki, węże, szczury — wszystkie te stworzenia mają swoich wielbicieli, ale ogół raczej za nimi nie przepada. Nie ma się co dziwić, żadne z tych zwierząt nie należy do najprzyjemniejszych. Nawet najbardziej zapalony miłośnik fauny, nie zechce raczej wygodnie ułożyć się przed telewizorem z wężem. Chociaż kto wie? Jak mówi przysłowie: każda potwora znajdzie swego amatora. Może ten pająk również ma fanów?

Pająk wielkości psa

Większość z nas słysząc hasło „duży pająk” wyobraża sobie stworzenie co najwyżej wielkości naszej pięści. Już tego rodzaju zwierzę wydaje się przerażające. Jak się okazuje, to tylko namiastka koszmaru, który zapewnia nam Matka Natura we własnej osobie. Na całe szczęście, jeśli nie mamy okazji bywać w egzotycznych krajach, nie jesteśmy zagrożeni.

pająk

Chciałybyście mieć takiego pupila?

Ptaszniki goliat to przerażająco wielki pająk, którego jad może wywołać bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Stworzenie wielkości małego psa może spowodować u nas bóle głowy, wymioty i skurcze mięśni. To stworzenie, którego rozstaw nóg to nawet 30 centymetrów nie zabije dorosłego człowieka — ale może przerazić.

Przerażający agresor

Jak się okazuje, chociaż wiele trzyma te stworzenia jako zwierzątka domowe, ptasznik goliat nie dostosowuje się zbyt dobrze do stylu życia człowieka. Ten występujący w krajach Ameryki Południowej pająk jest agresywny z natury i na każdą próbę naruszenia jego spokoju może zareagować atakiem.

Nie potrafimy sobie wyobrazić, jak stało się, że to straszne zwierzę ma wielu fanów. Może jednak wy dostrzegacie w nim jakiś urok, którego my nie widzimy. Chciałybyście mieć takie zwierzątko domowe? Nawet jeśli nie jest niebezpieczny dla dorosłego człowieka, to chyba nieprzyjemnie trzymać go w domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pająk

Ptasznik goliat jest przerażający!

pająk

Ten ogromny pająk poluje nawet na jaszczurki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies zapobiegł walce dwóch kotów. Złapał jednego z nich za szelki i odciągnął na bok
  2. Jamnik rozmiarów kurczaczka. Piesek ma niezwykłe umaszczenie i waży zaledwie 250 gramów
  3. Koty i ich zwyczaje. Cała prawda o kotach domowych, obalamy mity!
  4. Bezdomny pies wyciągnął ze śmietnika ciało noworodka. Ale takiego finału nie mógł przewidzieć nikt
  5. Pod śmietnikiem stała miska przykryta drewnianą płytą. Kiedy ją odsłonili, ich oczom ukazał się przerażający widok

źródła: tech.wp.pl