Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sąsiedzi bali się owczarka niemieckiego. Pewnego dnia właściciel psa uchwycił jego spotkanie z listonoszem
Redakcja Świat Zwierząt
Redakcja Świat Zwierząt 14.09.2020 00:01

Sąsiedzi bali się owczarka niemieckiego. Pewnego dnia właściciel psa uchwycił jego spotkanie z listonoszem

owczarek niemiecki
Fot. facebook.com/ Na Pomoc Zwierzętom

Jaka rasa kojarzy nam się z bardzo wiernymi psami? Jaką rasę najczęściej wybierają ludzie, którzy nie chcą tylko psa rodzinnego, ale także psa stróża? Odpowiedź jest jedna – owczarek niemiecki. Tak było też w tym przypadku. Pies wzbudzał strach wśród sąsiadów. Pewnego dnia właściciel zauważył, że zbliża się listonosz. Owczarek niemiecki zareagował natychmiast.

Owczarek niemiecki budził postrach wśród wszystkich sąsiadów. W całej okolicy był uznawany za agresywnego. Pewnego dnia jego właściciel przyłapał go z listonoszem i był tak zaskoczony, że szybko złapał za kamerę i wszystko nagrał.

Owczarek niemiecki przerażał sąsiadów

Kyza to 9-miesięczny szczeniak owczarka niemieckiego. Michael, jego opiekun żali się, że Kyza postrzegany jest jako agresywny, niebezpieczny pies. Sąsiedzi boją się go, omijają. Dlaczego tak jest?

Właściciel jest przekonany, że owczarek niemiecki kojarzy się ludziom z psami stróżami, agresywnymi, szczekającymi, a dodatkowo ich rozmiar nie jest mały. Kyza jednak wcale nie szczeka na przechodniów czy sąsiadów, dlatego Michael dziwi się, że ktokolwiek mógłby się go bać.

  1. Niesamowite wieści o ślubie Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Ceremonia odbędzie się w pięknym miejscu
  2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. „Pytanie na śniadanie” ma na swoim koncie więcej wpadek

Pies spotkał listonosza

Michael uchwycił pewnego dnia na telefonie spotkanie jego psa z miejscowym listonoszem – Steve’em. Okazało się, że mężczyzna codziennie odwiedza psiaka i wita się z nim w bardzo radosny sposób.

Owczarek niemiecki nie pozostaje listonoszowi dłużny. Na jego widok cieszy się i przybiega do płotu, aby przywitać się z nim. Pozwala się głaskać, radośnie merda ogonem, podskakuje. Widać, że bardzo się lubią. Mimo stereotypu panującego o tym, że owczarek niemiecki jest psem agresywnym, listonosz nie boi się zatrzymać się przy płocie i spędzić chwili z psiakiem.

Jaki jest owczarek niemiecki?

Owczarek niemiecki jest dużym i silnym psem. Groźny wygląd powoduje, że wiele osób omija je szerokim łukiem, ze strachu. Tym bardziej, jeśli pies przebywa aktualnie na ogrodzie przed domem, boimy się, że zaraz wyskoczy do nas, aby przegonić nas z okolicy jego posesji, nawet kiedy znajdujemy się po drugiej części płotu. Wynika to ze skojarzenia owczarka niemieckiego z psem stróżującym i pilnującym.

Warto pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „rasa agresywna” czy „pies agresywny”. Nie, żaden pies nie rodzi się z agresją, to błędy w wychowaniu właścicieli powodują u psa agresję. Jeśli więc Twój pies przejawia zachowania agresywne, zacznij od rachunku sumienia, ponieważ w większości przypadków wina będzie leżeć albo po Twojej stronie, albo poprzedniego właściciela np. w przypadku adopcji. Owczarek niemiecki wcale nie należy do łatwych w wychowaniu ras. Wręcz przeciwnie. Źle poprowadzony może być naprawdę rozwydrzonym psiakiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA & WIDEO:

owczarek niemiecki
fot.screenyoutube

Listonosz bardzo lubi psiaka.

owczarek niemiecki
fot.screenyoutube

Owczarek niemiecki wcale nie pozostaje listonoszowi dłużny. Od razu wstaje, aby się z nim przywitać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce
  2. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  3. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  4. Rafał Trzaskowski urządził scenę w klubie o 1 w nocy. Niebywałe, czego się domagał. Wszystko się nagrało
  5. Pamiętacie żonę doktora z ”Rancza”? Wygląda jak inna osoba, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Niebywałe pochodzenie Urbańskiego, jego mama jest z egzotycznego kraju. W Milionerach często padają pytania o jedzenie