Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 24.09.2020 00:15

Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa

owczarek niemiecki
fot. pixabay.com / Gribouillle

Owczarek niemiecki pierwszy raz zobaczył małego szczeniaka swojej rasy. Psiak kompletnie nie wiedział jak się zachować, ale szybko odnajduje się w nowej sytuacji! Jego reakcja jest niezwykła. Właściciel psa postanowił wszystko nagrać.

Młodszy owczarek niemiecki od razu poddaje się urokowi starszego kolegi! Reakcja małej suczki jest zaskakująca. Podszedł w końcu do niej o wiele większy pies, mogłaby więc zareagować zupełnie inaczej!

Owczarek niemiecki i jego niezwykła reakcja

Psy tej samej rasy spotkały się i od razu narodziła się między nimi więź. Kłopot w tym, że nie bardzo wiedziały jak na siebie zareagować. Dorosły owczarek po raz pierwszy widział tak małego szczeniaka. Szczeniak to 3-miesięczna suczka, która jak na tę rasę przystało, jest już całkiem spora. Ale nie w porównaniu ze swoim dorosłym kolegą. Reakcja tych dwojga na swój widok jest przeurocza.

Oboje po chwili wątpliwości postanawiają się ze sobą pobawić. Sprawa nie okazuje się jednak być zbyt łatwa. Różnice w wielkości zdecydowanie im przeszkadzają. Mały szczeniak co chwilę przewraca się na ziemię, w radości wierzgając łapami, a starszy udaje, że nie może go złapać. Ten widok jest przeuroczy! Filmik ma ponad milion wyświetleń na YouTube.

Owczarek niemiecki – inteligentna rasa

Owczarek niemiecki to rasa, która wymaga dużej sporej uwagi. To charakterne i uparte zwierzęta. Bardzo inteligentne, uwielbiają wysiłek umysłowy, dlatego mając owczarka, musimy zadbać koniecznie o to, by miał kilka zabawek, które pobudzą go do myślenia.

Te psy potrzebują też wybiegania, by pozbyć się nadmiaru energii, której nigdy im nie brakuje. Wprowadzając do swojej rodziny tę rasę, musimy wiedzieć, że to psy bardzo wymagające. Ich wychowanie powinno być naszym priorytetem, bo bez niego owczarek może się czuć za bardzo bezkarny, co spowoduje, że będzie wyjątkowo niegrzeczny.

Owczarek niemiecki to pies o wielkim sercu. Za swoją rodzinę, a w jego rozumieniu, stado skoczyłby w ogień. Te psy nie są zazwyczaj zazdrosne, jednak jeśli chcemy mieć jeszcze jakieś zwierzaki w domu, warto pozwolić psiakowi oswoić się z nową sytuacją i udowodnić mu, że nie poszedł w odstawkę i jest cały czas ważny.

Zobacz zdjęcia i wideo:

owczarek niemiecki

Psiaki bardzo się polubiły.

owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie są bardzo różne. Wszystko zależy od ich wychowania. Dlatego jedne potrafią być bardzo łagodne i delikatne inne bardzo agresywne.

Radość dorosłego owczarka na widok szczeniaka była ogromna.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: