owczarek tony
Źródło: youtube.com/ thheDodo

Przygarnął bardzo otyłego owczarka niemieckiego. Niesamowite, jak go odmienił

7 Września 2020

Owczarek niemiecki powinien ważyć od 30 do 40 kilogramów. Tony, bohater filmu opublikowanego na kanale TheDodo w serwisie Youtube, został skrzywdzony przez byłych właścicieli. Najpierw był przez nich przekarmiany i nie otrzymywał odpowiedniej ilości ruchu. Gdy jego otyłość zaczęła sprawiać mu problemy w poruszaniu się, oddali go do schroniska. Waga zwierzaka wynosiła wtedy aż 68 kilogramów - prawie dwukrotność masy ciała zdrowego osobnika.

Owczarekniemiecki miał problemy z chodzeniem. Nie potrafił nawet pokonać krótkich schodów. Przez swoją tuszę nie mógł znaleźć osób, które chciałby go adoptować. Tak poważna otyłość może prowadzić do problemów kardiologicznych czy dysplazji lub zwyrodnienia stawów. Schroniskowe warunki nie poprawiały rokowań psa. Zwierzak był smutny, niechętnie wychodził ze swojego boksu. Wyglądał jakby stracił nadzieję na szczęśliwe życie. Wtedy poznał swojego nowego pana. Mężczyzna o imieniu Lee był zdeterminowany, by pomóc mu wrócić do formy i przywrócić wiarę w siebie oraz ludzi.

Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbrajaChihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbrajaCzytaj dalej

Owczarek niemiecki trafił na odpowiedniego człowieka

Jego nowy pan od lat zaangażowany jest w pomoc bezdomnym psom. Kiedyś to one przyniosły mu wybawienie od jego kłopotów, teraz stara się odwdzięczyć im za to, co dla niego zrobiły. Lee w młodości miał problemy z nauką. Przez swoją dysleksję wyglądał na mniej inteligentnego od swoich rówieśników, którzy korzystali z tego faktu by mu docinać. Pewnego dnia chłopak miał dość kpin kolegów. Wybiegł ze szkoły i pognał przed siebie. Trafił na schronisko dla zwierząt. W opiece nad nimi znalazł spokój, którego tak bardzo potrzebował. Zaczął pojawiać się tam regularnie, wyprowadzając psy jako wolontariusz. Możliwość niesienia pomocy potrzebującym stworzeniom sprawiła, że odzyskał wiarę w siebie. Patrząc na Tony'ego, który był w podobnym stanie, jakiego sam doświadczał lata temu, nie mógł przejść obok niego obojętnie. Postanowił pomóc psu w przezwyciężeniu jego ograniczeń. Z pewnością nie udałoby mu się to, gdyby nie jego pomocnicy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
2. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
3. Chihuahua nie chce się podzielić smakołykiem z drugim psem. Reakcja olbrzyma rozbraja

Owczarek niemiecki dostał od losu drugą szansę

Gdy Lee zabrał swojego nowego podopiecznego do domu, okazało się, że na miejscu czeka na niego 8 innych czworonogów. Mężczyzna zajmował się adopcją bezpańskich zwierząt, a konkretnie promowaniem jej wśród ludzi. Nie ma lepszego sposobu na przekonanie ludzi do swojego poglądu na sprawę, niż pozytywny przykład. Każdy z 9 jego psiaków miał swoją historię. Część z nich doświadczyła ze strony poprzednich właścicieli okropnych rzeczy, inne zostały porzucone, jeszcze inne przyszły na świat na ulicy. Każde z nich otrzymało odpowiednią opiekę i odwdzięczało się swojemu panu bezgraniczną miłością. Tony dobrze odnalazł się w nowym stadzie. Choć początkowo był bardzo niepewny siebie, dzięki pomocy Lee oraz jego wesołej gromadki szybko odzyskał nadzieję. Mocno zaangażował się w ćwiczenia, do których namawiał go jego opiekun. W kilka miesięcy zrzucił w zbędne kilogramy i mógł ruszyć z nim w podróż, w czasie której był żywym przykładem tego, jak odpowiedzialny człowiek może odmienić życie zwierzaka!

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Niebo dla fanów golden retrieverów. Największy piknik dla miłośników rasy jest najszczęśliwszym miejscem na świecie
  4. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  5. Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze
  6. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja

źródło: interia.pl

Następny artykuł