Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Osierocony opos został porzucony w błocie. Wideo z pierwszej kąpieli chwyta za serce
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 09.04.2022 16:55

Osierocony opos został porzucony w błocie. Wideo z pierwszej kąpieli chwyta za serce

opos
fot. Sesame the Opossum / Facebook

Osierocony opos został porzucony w błocie. Oganizacja "Sesame the Opossum" zajmująca się ratowaniem tego gatunku, opublkowała chwytające za serce nagranie, przedstawiające jego pierwszą kąpiel.

Jak czytamy na profilu wspomniana organizacja która ratuje i rehabilituje oposy. Oddani "ambasadorzy dzikiej przyrody" starają się także edukować ludzi na ich temat, by świat mógł być miłym i kochającym miejscem dla tego gatunku.

Mały opos bierze prysznic

Na facebookowej stronie organizacji "Sesame the Opossum" pojawił się uroczy film z pierwszej kąpieli oposa, który wcześniej został osierocony i porzucony w błocie. Na nagraniu widzimy malutkiego zwierzaczka, trzymanego w ludzkiej dłoni pod strumieniem wody, wypływającej z kranu.

Crouton cieszy się temperaturą prysznica, która jest "w sam raz" – napisano pod nagraniem.

Oposy mają szczególne potrzeby żywieniowe

Oposy to urocze ssaki z podrodziny dydelfów. Jak czytamy w jednym z postów na Facebooku organizacji oposy mają specjalne potrzeby żywieniowe, a nie dostarczenie im niezbędnych składników odźywczych i leków może się skończyć dla nich tragicznie.

Teraz warto wspomnieć i podzielić się świadomością, że oposy mają krytyczne potrzeby żywieniowe i medyczne, które muszą być zaspokojone, zwłaszcza gdy są młode! Konsekwencje braku odpowiednich składników odżywczych i leków są tragiczne dla oposów – napsano w jednym z postów na Facebooku.

Zobacz nagranie:

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Ciekawostki