Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Osierocony kangurek przytula się do pluszowego misia. „Odnalazł w nim odrobinę ciepła"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 20.04.2022 14:03

Osierocony kangurek przytula się do pluszowego misia. „Odnalazł w nim odrobinę ciepła"

Kangurek
twitter/MrBlairHughes

Kangurek nazywany Doodlebug został osierocony i przez pierwsze miesiące życia znajdował się pod opieką ludzi. Pracownicy ogrodu zoologicznego postanowili ukoić jego ból i tęsknotę za matką, podarowując mu pluszowego misia. Ich wspólne zdjęcia przepełniają jednocześnie smutkiem i zachwytem. Osierocony kangurek stał się ulubieńcem internautów po tym, jak do sieci trafiło zdjęcie, na którym przytula się do pluszowego misia. Fotografia wyzwala wiele emocji w osobach z najdalszych zakątków świata, ale niewielu wie, że kryje się za nią równie wzruszająca historia.

Kangurek-sierota tęsknił za mamą

Kangurek trafił do sanktuarium w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii w Australii pod opiekę wolontariuszy i weterynarzy, a jego zdjęcie umieścił na Twitterze Tim Beshara, doradca jednego z australijskich senatorów Zielonych. Mężczyzna zdradził, że jedną z opiekunek została jego mama Gillian Abbott.

Zwierzak prawdopodobnie wypadł z torby matki i został całkowicie sam. Nie było najmniejszych szans, by przetrwał na wolności w pojedynkę, gdyż w każdej chwili mógł paść ofiarą drapieżników bądź umrzeć z głodu.

Na szczęście pani Abbott regularnie go karmiła, dzięki czemu maluch wrócił do pełni zdrowia. W międzyczasie kobieta zaobserwowała, że jej podopieczny zdaje się tęsknić za swoją mamą. Nawet najbliższy kontakt z człowiekiem nie był w stanie wypełnić pustki w jego sercu.

Pluszowy miś pocieszeniem w trudnych chwilach

Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu w pracy z osieroconymi zwierzętami, Abbott postanowiła zapewnić mu towarzystwo w postaci pluszowego misia, do którego w każdej chwili mógł się przytulić.

- Wydaje się, że te zwierzaki reagują na zabawki w taki sam sposób jak małe dzieci - wyjaśnia opiekunka.

Wolontariusze wkrótce dostrzegli, że mały Doodlebug nie rozstaje się ze swoją nową zabawką i czule się do niej przytula. Nawet gdy torbacz dorósł i został wypuszczony na wolność, zawsze wraca, aby zostać nakarmionym i od czasu do czasu przytulić się do pluszaka powieszonego na podwórku.

- Ten kangurek potraktował pluszowego misia jak swojego przyjaciela. Z pewnością bardzo tęskni za swoją mamą, a w tym misiu odnalazł odrobinę ciepła - czytamy we wpisie.

Kangurek

Odkąd Doodlebug dostał pluszowego misia, traktuje przytulanie się do zabawki jako namiastkę matczynej miłości. Jak widać na załączonym obrazku, nie tylko ludzkie dzieci potrzebują czułości i uścisków, by czuć się bezpiecznie.

Źródło: abcnews.go.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: ZOO Zwierzęta