Swiatzwierzat.pl
Kangurek

twitter/MrBlairHughes

Osierocony kangurek przytula się do pluszowego misia. „Odnalazł w nim odrobinę ciepła"

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kangurek nazywany Doodlebug został osierocony i przez pierwsze miesiące życia znajdował się pod opieką ludzi. Pracownicy ogrodu zoologicznego postanowili ukoić jego ból i tęsknotę za matką, podarowując mu pluszowego misia. Ich wspólne zdjęcia przepełniają jednocześnie smutkiem i zachwytem.

Osierocony kangurek stał się ulubieńcem internautów po tym, jak do sieci trafiło zdjęcie, na którym przytula się do pluszowego misia. Fotografia wyzwala wiele emocji w osobach z najdalszych zakątków świata, ale niewielu wie, że kryje się za nią równie wzruszająca historia.

Kangurek-sierota tęsknił za mamą

Kangurek trafił do sanktuarium w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii w Australii pod opiekę wolontariuszy i weterynarzy, a jego zdjęcie umieścił na Twitterze Tim Beshara, doradca jednego z australijskich senatorów Zielonych. Mężczyzna zdradził, że jedną z opiekunek została jego mama Gillian Abbott.

Zwierzak prawdopodobnie wypadł z torby matki i został całkowicie sam. Nie było najmniejszych szans, by przetrwał na wolności w pojedynkę, gdyż w każdej chwili mógł paść ofiarą drapieżników bądź umrzeć z głodu.

Na szczęście pani Abbott regularnie go karmiła, dzięki czemu maluch wrócił do pełni zdrowia. W międzyczasie kobieta zaobserwowała, że jej podopieczny zdaje się tęsknić za swoją mamą. Nawet najbliższy kontakt z człowiekiem nie był w stanie wypełnić pustki w jego sercu.

suczka

Bezpańska suczka straciła ciążę. Sposób, w jaki traktuje swoje zabawki, doprowadza do łez

CZYTAJ DALEJ

Pluszowy miś pocieszeniem w trudnych chwilach

Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu w pracy z osieroconymi zwierzętami, Abbott postanowiła zapewnić mu towarzystwo w postaci pluszowego misia, do którego w każdej chwili mógł się przytulić.

- Wydaje się, że te zwierzaki reagują na zabawki w taki sam sposób jak małe dzieci - wyjaśnia opiekunka.

Wolontariusze wkrótce dostrzegli, że mały Doodlebug nie rozstaje się ze swoją nową zabawką i czule się do niej przytula. Nawet gdy torbacz dorósł i został wypuszczony na wolność, zawsze wraca, aby zostać nakarmionym i od czasu do czasu przytulić się do pluszaka powieszonego na podwórku.

- Ten kangurek potraktował pluszowego misia jak swojego przyjaciela. Z pewnością bardzo tęskni za swoją mamą, a w tym misiu odnalazł odrobinę ciepła - czytamy we wpisie.

Kangurek

Odkąd Doodlebug dostał pluszowego misia, traktuje przytulanie się do zabawki jako namiastkę matczynej miłości. Jak widać na załączonym obrazku, nie tylko ludzkie dzieci potrzebują czułości i uścisków, by czuć się bezpiecznie.

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Źródło: abcnews.go.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >