Swiatzwierzat.pl
pisklę

youtubue/RM Videos

Opiekun gładzi pisklę po brzuszku. Słodki widok, o którym trudno zapomnieć

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Nagranie, na którym widać, jak opiekun gładzi pisklę po brzuszku okazało się absolutnym hitem w sieci. To niezwykle słodki widok, o którym trudno zapomnieć. Do tej pory internauci obejrzeli je już ponad 17 milionów razy. Nic dziwnego, bowiem małe kurki często kojarzone są z uroczymi stworzeniami, które chciałoby się poprzytulać.

Opiekun pisklaka to prawdziwy szczęściarz. W jego dłoniach mały kurczaczek czuje się jak w raju i może pozwolić sobie na prawdziwy relaks. Głaskanie po brzuszku to ulubiona pieszczota wielu zwierzaków. Okazuje się, że lubi je także ten mały ptaszek.

Opiekun gładzi pisklę po brzuszku

Choć na hodowlę kur decyduje się coraz mniej ludzi niż w przeszłości, widok małych, żółtych kurczątek pozostaje niezmiennie uroczy. Opiekun jednego z takich stworzeń odkrył, co jego podopiecznemu sprawia największą przyjemność. Otóż pisklak wyjątkowo lubi, gdy mężczyzna gładzi go po brzuszku.

Żółty malec jest niewielkich rozmiarów, a wiec bez problemu mieści się w dłoniach dorosłego człowieka. Zwierzę czuje się tak błogo, że mruży oczka i jest gotowe uciąć sobie drzemkę. Jednak po chwili rusza w swoją stronę, tym samym dając swojemu opiekunowie do zrozumienia, że na dziś wystarczy czułości.

Takim obrazkiem jest zachwycony nie tylko mężczyzna, który opiekuje się pisklakiem, ale także internauci. Pod nagraniem szybko pojawiło się mnóstwo komentarzy z zachwytem.

- Ten poziom słodkości jest tak ogromny, że powinien być nielegalny – zauważa jeden z komentujących.

- Relacja między tym mężczyzną, a pisklakiem jest cudowna – pisze kolejny.

- Płuca kurczaka znajdują się bezpośrednio pod kręgosłupem. Kiedy kurczak leży płasko na grzbiecie, ma trudności z oddychaniem, ponieważ wszystkie inne narządy wywierają nacisk na jego płuca - jeden z internautów zwrócił uwagę na ważną sprawę.

owce

Owce krążyły w kółko przez 12 dni. Przyczyna zachowania pozostanie zagadką?

CZYTAJ DALEJ

Czy zwierzęta lubią głaskanie po brzuchu?

Panuje ogólne przekonanie, że zwierzęta lubią być głaskane po brzuchu. Zacznijmy od tego, że nie każdemu pozwolą na dotykanie się w tym miejscu. Psy kładąc się na plecach i odsłaniając brzuch pokazują opiekunom, że w pełni im ufają. Inaczej jest w przypadku kotów. Mruczki obawiają się odsłaniać najwrażliwszy punkt na swoim ciele, dlatego mogą czuć się zagrożony, kiedy usiłujemy głaskać je w tych okolicach.

Brzuch jest bardzo często jednym z najbardziej wrażliwych miejsc na ciele zwierzaka. To właśnie pod skórą znajduje się nie tylko szkielet i mięśnie, ale przede wszystkim najważniejsze narządy. Nie ma się więc co dziwić, że pupile starają chronić dostępu do swojego brzucha, zwłaszcza przed osobami postronnymi, których nie znają.

Co ciekawe, głaskanie psiego brzuszka pobudza perystaltykę jelit. Przyczynia się ona do lepszego trawienia, a także łatwiejszego uwalniania gazów, o czym można nierzadko można przekonać się własnym nosem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MUNDIAL 2022. Gwiazdy reprezentacji Polski i ich zwierzaki. Poznajcie milusińskich naszych piłkarzy

Polscy piłkarze to nie tylko znakomici sportowcy, ale również miłośnicy zwierząt. Swoimi pupilami chętnie dzielą się w swoich social mediach ku uciesze fanów. To właśnie czworonożni przyjaciele są z nimi nawet wtedy, gdy wyniki meczu zawodzą ich oczekiwania. W ich towarzystwie zdecydowanie łatwiej jest się także zrelaksować po trudnym meczu i odpocząć przed kolejnymi zawodami. Trzeba przyznać, że niektóre rasy są naprawdę interesujące!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: animalchanel.co; psy.pl; kakadu.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >