odkrycie z peru
Źródło: youtube.com/ Amaze Lab

Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jaw

23 Października 2020

Odkrycie naukowców dla niektórych stanowi ostateczny dowód na istnienie starożytnych kosmitów. Inni upatrują się w nim dowodu na to, że od zarania dziejów ludzie i zwierzęta domowe żyli w harmonii. Długi na 37 metrów rysunek kota znaleziono pod warstwą piachu na jednym z wzgórz w środkowym Peru. Zdaniem badaczy mógł powstać nawet 200 lat przed naszą erą.

Odkrycia dokonano przypadkowo, w trakcie prac mających poprawić dostęp do naturalnego punktu widokowego, z którego turyści od lat korzystali, by podziwiać ogromne geoglify - rysunki wykonane na ogromnych przestrzeniach wzgórz regionu Nazca. Jak do tej pory udało nam się odsłonić wizerunki kolibra, orki i małpy. Wielkie rysunki stanowią dla niektórych dowód na to, że w starożytności ziemię odwiedzali kosmici. Choć ta teoria nie ma wielu zwolenników, wpłynęła na ogromny wzrost zainteresowania tym regionem, jak i sprowokowała dalsze badania tych zabytków.

Dramat w Lublinie. Ktoś zakopał dziś psa żywcem, policja poszukuje sprawcyDramat w Lublinie. Ktoś zakopał dziś psa żywcem, policja poszukuje sprawcyCzytaj dalej

Odkrycia dokonano przypadkowo

Choć w regionie trwają intensywne prace archeologiczne, mające na celu odkrycie kolejnych megalitycznych rysunków, w tym wypadku dokonano go przypadkowo. Podczas prac, mających ułatwić turystom wejście na wzgórze widokowe odkryto ledwo widoczne linie obrazu. Po odsłonięciu całości dzieła okazało się, że przedstawia ono kota.

- Figura była ledwo widoczna i mogła zniknąć, ponieważ znajduje się na dość stromym zboczu, które jest podatne na skutki naturalnej erozji. W ciągu ostatniego tygodnia geoglif został wyczyszczony i zakonserwowany, przedstawia sylwetkę kota z profilu, z głową skierowaną do przodu - czytamy w komunikacie ministerstwa kultury w Peru.

Archeolodzy mogą więc mówić o dużej dozie szczęścia. Gdyby nie ten przypadek sylwetka mogłaby całkowicie zniknąć w zaledwie kilkadziesiąt lat. Obecnie rysunek możemy podziwiać ze sporej odległości, mierząc od ogona do końca głowy, kot mierzy około 37 metrów. Linie składające się na jego sylwetkę mają od 30 do 40 centymetrów szerokości. Choć może wydawać się, że przeoczenie tak ogromnego obrazu, zajmującego setki metrów kwadratowych jest niemożliwe, warto pamiętać, że znajdował się on pod warstwą piasku, pyłu i roślinności.

Odkrycie motywuje badaczy do dalszych poszukiwań. O sprawie wypowiedział się główny archeolog Peru, nadzorujący pracę prowadzone na stanowiskach w Nazca. Plany naukowców i historyków są dość ambitne. Zapowiadają, że takie wiadomości mogą pojawiać się coraz częściej.

– To uderzające, że wciąż znajdujemy nowe dane, ale wiemy też, że można znaleźć ich więcej. W ciągu ostatnich kilku lat korzystając z dronów, możemy robić zdjęcia zboczy – mówi The Guardian Efe Johny Isla badacz geoglifów z Nasca

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagranie
2. Tragedia: mercedes uderzył w drzewo i spłonął jak zapałka. Niebywałe, co było powodem wypadku
3. Hit dla każdego kota. Domowe jedzenie, które łatwo i szybko można zrobić w domu

Odkrycie stanowi dla niektórych dowód na istnienie obcych

Archeologowie i historycy mówią o epokowych odkryciach, które poszerzają naszą wiedzę o antycznych kulturach zamieszkujących Amerykę Południową. Dowiadujemy się, jakich używały narzędzi, jak postrzegały świat i co wiedziały o zamieszkujących kontynent zwierzętach.

Inaczej takie znaleziska postrzegają zwolennicy teorii o starożytnych kosmitach. Niektórzy twierdzą, że takie ryty stanowił znaczniki lądowisk dla latających spodków lub statków kosmicznych. Inni twierdzą, że musiały zostać wykonane za pomocą pozaziemskiej technologii.

Niektórzy z takich "naukowców" uznają je za znaki, jakie starożytni ludzie wykonywali, by skłonić przybyszy z innych planet do odwiedzenia ich regionu. Oczywiście żadne znaleziska archeologiczne nie potwierdzają takich rewelacji. Badania zwolenników takich teorii uznawane są za niepoparte żadnymi dowodami spekulacje, niemające wartości naukowej.

Mimo to zyskują coraz szerszy rozgłos. Choć wiele osób traktuje je z przymrużeniem oka, rośnie liczba osób traktujących je bardzo poważnie.

ZOBACZ NAGRANIE:

Podeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagraniePodeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagranieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamera nagrała, co dziecko robi z psem za zamkniętymi drzwiami. Rodzice zaniemówili na widok nagrania
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Ledwo się urodził, już przyjęli go do służby. Najsłodszy psi strażak na świecie ma serce na nosku
  4. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
  5. Wielkie serce Stiflera. Tak kocha swoje psy, że wytatuował je na ciele
  6. Pamiętacie ponętną pielęgniarkę z "13 posterunku"? Dziś Joanna Jędrejek obchodzi urodziny, wiemy jak wygląda i co u niej słychać
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Źródła: national-geographic.pl

Następny artykuł