pies do odchudzenia
Źródło: unsplash.com/Juan Gomez

Jak odchudzić psa? 5 trików na powrót pupila do formy

8 Października 2020

Odchudzanie psa potrafi okazać się trudniejsze niż zrzucenie kilku kilogramów przez człowieka. Istnieje wiele przyczyn otyłości u tych zwierząt. Najczęściej, o ile czworonóg nie ma poważnych dolegliwości hormonalnych odpowiadają za to decyzje ich właścicieli. Poniżej zaprezentujemy kilka porad, dzięki którym pupil będzie mógł wrócić do prawidłowej wagi.

Odchudzanie psa wymaga od właściciela wiele samozaparcia i dużej konsekwencji. Mało kto potrafi oprzeć się pupilowi, który patrzy na nas wielkimi szklistymi oczkami, dopraszając się o kęs naszego jedzenia. Właściciele, którym zależy na zdrowiu ich zwierzęcia, muszą nauczyć się mu odmawiać. Czworonogi nie posiadają świadomości pozwalającej im samodzielnie ograniczyć przyjmowanie pokarmu. Zazwyczaj psiak, któremu uda się dorwać do nieograniczonych zapasów karmy, będzie jadł tak długo, aż nie poczuje się źle z przejedzenia.

Odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy nie ma go w domu. Monitoring wszystko nagrałOdkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy nie ma go w domu. Monitoring wszystko nagrałCzytaj dalej

Odchudzania psa - 5 prostych trików

Poniżej zaprezentujemy krótką listę porad, które pozwolą ci zadbać o zdrowie pupila. Nieodpowiedzialne odchudzanie psa, czy nawet głodzenie go może wyrządzić mu poważną krzywdę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą pomóc w tym trudnym i pracochłonnym procesie. Warto także zadbać o zapewnienie psu okazji do wybiegania się, co wiązać się będzie także z wysiłkiem opiekuna - zwierzak nie będzie przecież biegał sam w kółko po ogrodzie.

Jak odchudzić psa?

1. Pilnuj wielkości porcji - Większość właścicieli karmiąc pupila odmierza porcje karmy "na oko" lub bazując na wielkości miski. Często prowadzi to do nieświadomego przekarmiania zwierzaka. Warto przestrzegać dawkowania, czyli przeliczaniu wagi pokarmu na kilogram masy ciała czworonoga, podanego na opakowaniu lub puszce z psim pokarmem. W wielu wypadkach będzie trzeba ważyć każdy posiłek czworonoga, dopóki samemu nie zapamiętamy ile jedzenia powinniśmy mu nakładać.

2. Wybieraj produkty o niskiej zawartości tłuszczu - Zmniejszenie porcji karmy często sprawi, że nasz pupil będzie stale odczuwał głód. Z tego względu zazwyczaj lepszym pomysłem będzie kupienie odmiany "light". Dzięki temu żołądek psa będzie wypełniony w tym samym stopniu, a przyjmie on mniej kalorii i tłuszczu.

3. Postaw na aktywność fizyczną - Wiele psów tyje, przyjmując odpowiednie ilości pokarmu. Winę za to ponosi za mała dawka ruchu. Postaw na dłuższe spacery, zabawę ze swoim pupilem, lub psim kolegą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kundelek nienawidzi obcinania pazurów, właścicielka wpadła na genialny trik. Można się śmiać, ale działa
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Imię dla kota. Jak nazywać nowego przyjaciela rodziny?

4. Nie dokarmiaj go pomiędzy posiłkami - Większość zwierzaków doprasza się o jedzenie z talerzy swoich opiekunów. Niektóre potrafią nawet piszczeć, prosząc o przysmak lub smakowity kąsek potrawy stojącej na stole. Choć niedokarmianie psa wymaga wiele silnej woli, wyjdzie twojemu pupilowi na dobre. Ludzkie jedzenie często tuczy psa dużo szybciej od tego dostosowanego do jego potrzeb.

5. Ustal proste do zrealizowania cele - Proces odchudzania może trwać miesiącami. Warto podzielić go na osiągalne etapy, których zrealizowanie będzie względnie proste. Na przykład na początek możesz założyć, że w pierwszym miesiącu diety, zwierzak schudnie o kilogram. W ten sposób będziesz monitorować jego postępy, jednocześnie motywując się do przestrzegania zasad.

Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zbladł. Zabrał psa do weterynarza, dowiedział się najgorszej prawdyZostawił szczeniaka z synem, po powrocie zbladł. Zabrał psa do weterynarza, dowiedział się najgorszej prawdyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor uratowała mu życie. Teraz dzieli się szczegółami poruszającego momentu
  2. 16-latek zrobił niewyobrażalną rzecz małemu kotu. Nagranie poruszyło tysiące osób
  3. Istnieje 5 różnych typów właścicieli kotów. Którym z nich jesteś?|
  4. Królik urodził się z nietypowymi uszami. Są jedne na milion, takich jeszcze nigdy nie widzieliśmy
  5. Na ciele szczeniaka dostrzegła niepokojące rany. Słowa weterynarza zapamięta do końca życia
  6. Czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Scenariusz może się spełnić do końca tygodnia. Relacje międzynarodowe zagrożone

źródło: onet.pl

Następny artykuł