Swiatzwierzat.pl
Starszy pies, fot. Facebook/Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu

fot. Facebook/Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu

Nikt nie wierzył, że starszy pies kiedykolwiek opuści schronisko. Trafił do najlepszego miejsca pod słońcem

30 Października 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Zagraniczne portale rozpisują się na temat smutnej historii psa z polskiego schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Czworonóg o imieniu Franuś przez długi czas miał poważny problem ze znalezieniem kochającej rodziny, a to wszystko z powodu jego podeszłego wieku. Władze placówki postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i zamieściły w sieci wzruszający post poświęcony pupilowi.

Większość zwierząt przebywających w schroniskach z początku cierpią na lęki i dezorientację, a dopiero z czasem, gdy przywykają do rzeczywistości panującej w boksach, stopniowo tracą nadziei na wyrwanie się zza krat i odnalezienie prawdziwego domu. Jednym z takich podopiecznych był Franuś.

Starszy pies miał problem ze znalezieniem domu

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu poruszyło niebo i ziemię, żeby znaleźć dla psa o imieniu Franuś odpowiednią i kochającą rodzinę. Zwierzak przez długi czas oczekiwał na adopcję, licząc, że w końcu i on znajdzie upragniony dom. Niestety, często był pomijany przez osoby zainteresowane przygarnięciem zwierzaka, a to wszystko z powodu jego podeszłego wieku.

W końcu władze schroniska postanowiły pomóc pupilowi i zamieściły na swoim profilu na Facebooku specjalny post, w którym opisały ciężką sytuację psa. Na profilu organizacji znalazło się chwytające za serce zdjęcie Franusia, na którym siedzi ze spuszczoną głową i wygląda na dogłębnie zasmuconego. W opisie placówka przybliżyła internautów historię pieska.

- Gdy nadzieja umiera. Tak wygląda starość i rezygnacja psa w Schronisku... Franuś tak spędza godziny - on już nie czeka, nie prosi, bo kto pokocha starego psa? To straszne, że jesteśmy bezsilni i możemy tylko próbować dać mu odrobinę miłości, mając pod opieką 100 psów. Może jednak zdarzy się cud i Franuś na jesień życia znajdzie swoją rodzinę? - czytamy na profilu schroniska dla zwierząt w Zawierciu.

BeFunky-collage (12) (1)

Dzieci pomalowały psa kredkami. Internauci podzieleni, "Pies to żywe zwierzę, a nie płótno"

CZYTAJ DALEJ

Jak zakończyła się historia Franusia?

Pomimo trudnych początków historia Franusia okazuje się mieć szczęśliwe zakończenie. Niedługo po publikacji wpisu w mediach społecznościowych władze schroniska poinformowały swoich obserwatorów, że starszy pies w końcu spełnił swoje marzenie i odnalazł upragniony dom. Został adoptowany przez kochającą rodzinę, która traktuje go jak oczko w głowie. Na dowód nowi właściciele podzielili się wspólnym zdjęciem z nowym członkiem rodziny.

Na fotografii widzimy Franusia pozującego razem z małą dziewczynką. Wygląda na to, że zarówno dziecko, jak i futrzasty kompan, czują się ze sobą bardzo dobrze i czują wdzięczność za to, że mieszkają obecnie razem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: Facebook/schronisko dla zwierząt w Zawierciu, wamiz.co.uk

Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >