Swiatzwierzat.pl
Nikodem w swoim azylu dla zwierząt

facebook/BUBA Pomocna dla Zwierząt

16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy

28 Września 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Nikodem Olijnyk prowadził azyl dla zwierząt. 3 miesiące temu ktoś wdarł się na jego teren i w okrutny sposób zabił wszystkie zwierzęta. Policja zapewniała, że sprawa jest dla nich ważna, a zatrzymanie przestępców jest kwestią czasu. Tak jedn

Nikodem Olijnyk azyl dla zwierząt prowadził w szopie stojącej na podwórku przy jego bloku. Miał szpaka, cztery króliki i świnkę morską. Wszystkie zwierzęta otoczył wyjątkową opieką i starał się im pomóc. Ale w nocy z 8 na 9 czerwca nieznany sprawca lub sprawcy włamali się do szopy i w okrutny sposób zabili prawie wszystkie zwierzęta. Ocalał tylko jeden czarny królik, który schował się za workiem. O tragedii, która miała miejsce chłopak zawiadomił lokalną fundację, ale nie otrzymał pomocy. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media, mundurowi zajęli się sprawą, a ludzie o dobrych sercach postanowili zrzucili się na nowy azyl dla Nikodema. Niestety nad nowym azylem pojawiły się czarne chmury. 

Nikodem Olijnyk z nowym azylem

Sprawą Nikodema Olijnyka zainteresowały się wszystkie media, pomagając mu nagłośnić problem. Fundacja Buba Pomocni dla Zwierząt zorganizowała zbiórkę, prosząc o 50 tys. złotych na wybudowanie nowego azylu. Zrzutka okazała się wielkim sukcesem. Finalnie udało się zebrać ponad 130 tys. złotych! Pieniądze zostały rozdzielone na budowę azylu i schroniska dla zwierząt w Oblężu (gmina Kępice). Azyl miał być gotowy jesienią br. Firma EMI ze Sławna dotrzymała słowa i już można podziwiać dwie piękne chaty z bali, połączone łącznikiem z klatkami dla królików oraz kopułą, gdzie jest gołębik. Miejsce jest monitorowane 24 godziny na dobę. 

- Azyl wygląda przecudnie! To, co powstało, przerosło moje oczekiwania. Czuje się znakomicie. Azyl jest przepiękny i cały czas go rozbudowuję. Stoi tu stół i dwie ławy, jest małe oczko wodne z rybami. Starą szopę zburzyliśmy, bo przypominała mi o smutnych wydarzeniach. Azyl powstał obok, w miejscu, gdzie leżały płyty chodnikowe. Sąsiedzi z bloku pomagają mi w karmieniu królików, przynoszą im sałatę, pokrojoną marchewkę - mówi Nikodem Olijnyka w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

 Azyl zostanie zrównany z ziemią? Miasto planuje drogę 

Nad pięknymi domkami powieszono napis "Azyl Nikodema". Sąsiedzi przychodzą i pomagają, dzieci odwiedzają i głaszczą zwierzęta. Obecnie w azylu znajdują się króliki, przepiórki i gołębie. Wkrótce mają pojawić się również kozy, owce i kucyk. Azyl cieszy się sporą popularnością, jednak wkrótce być może będzie trzeba go przenieść. Jak informują lokalne media, gmina Miastko zaplanowała rozbudowę drogi i sprzedaż działki, na której znajduje się azyl. Wyborcza próbowała skontaktować się z urzędnikami, jednak nie udało im się. Czy azyl zostanie zrównany z ziemią? Niestety, nie wygląda to zbyt dobrze. 

Policja szuka sprawców zabicia zwierząt Nikodema

Po publikacji informacji o Nikodemie Olijnyku i horrorze, który miał miejsce w jego azylu, policja zajęła się szukaniem sprawców. Mówili, że sprawa jest dla nich ważna, a "śledczy mają już pewne ustalenia, które są weryfikowane i sprawdzane". Zatrzymanie przestępców miało być kwestią czasu, jednak sprawców jeszcze nie znaleziono. Śledztwo jest w toku. Czy osoby odpowiedzialne za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem staną przed Sądem?  

źródło: gazetawyborcza

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
rolnik

Aktualności

Rolnik znęcał się nad psem, zwierzę jest w ciężkim stanie. Internauci ruszają z pomocą

Czytaj więcej >