Nikodem w swoim azylu dla zwierząt
Źródło: facebook/BUBA Pomocna dla Zwierząt

16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy

28 Września 2020

Nikodem Olijnyk prowadził azyl dla zwierząt. 3 miesiące temu ktoś wdarł się na jego teren i w okrutny sposób zabił wszystkie zwierzęta. Policja zapewniała, że sprawa jest dla nich ważna, a zatrzymanie przestępców jest kwestią czasu. Tak jednak się nie stało, a nad nowym azylem, który stworzył nastolatek zawisły czarne chmurny.

Nikodem Olijnyk azyl dla zwierząt prowadził w szopie stojącej na podwórku przy jego bloku. Miał szpaka, cztery króliki i świnkę morską. Wszystkie zwierzęta otoczył wyjątkową opieką i starał się im pomóc. Ale w nocy z 8 na 9 czerwca nieznany sprawca lub sprawcy włamali się do szopy i w okrutny sposób zabili prawie wszystkie zwierzęta. Ocalał tylko jeden czarny królik, który schował się za workiem. O tragedii, która miała miejsce chłopak zawiadomił lokalną fundację, ale nie otrzymał pomocy. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media, mundurowi zajęli się sprawą, a ludzie o dobrych sercach postanowili zrzucili się na nowy azyl dla Nikodema. Niestety nad nowym azylem pojawiły się czarne chmury.

Poszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająPoszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająCzytaj dalej

Nikodem Olijnyk z nowym azylem

Sprawą Nikodema Olijnyka zainteresowały się wszystkie media, pomagając mu nagłośnić problem. Fundacja Buba Pomocni dla Zwierząt zorganizowała zbiórkę, prosząc o 50 tys. złotych na wybudowanie nowego azylu. Zrzutka okazała się wielkim sukcesem. Finalnie udało się zebrać ponad 130 tys. złotych! Pieniądze zostały rozdzielone na budowę azylu i schroniska dla zwierząt w Oblężu (gmina Kępice). Azyl miał być gotowy jesienią br. Firma EMI ze Sławna dotrzymała słowa i już można podziwiać dwie piękne chaty z bali, połączone łącznikiem z klatkami dla królików oraz kopułą, gdzie jest gołębik. Miejsce jest monitorowane 24 godziny na dobę.

- Azyl wygląda przecudnie! To, co powstało, przerosło moje oczekiwania. Czuje się znakomicie. Azyl jest przepiękny i cały czas go rozbudowuję. Stoi tu stół i dwie ławy, jest małe oczko wodne z rybami. Starą szopę zburzyliśmy, bo przypominała mi o smutnych wydarzeniach. Azyl powstał obok, w miejscu, gdzie leżały płyty chodnikowe. Sąsiedzi z bloku pomagają mi w karmieniu królików, przynoszą im sałatę, pokrojoną marchewkę - mówi Nikodem Olijnyka w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Azyl zostanie zrównany z ziemią? Miasto planuje drogę

Nad pięknymi domkami powieszono napis "Azyl Nikodema". Sąsiedzi przychodzą i pomagają, dzieci odwiedzają i głaszczą zwierzęta. Obecnie w azylu znajdują się króliki, przepiórki i gołębie. Wkrótce mają pojawić się również kozy, owce i kucyk. Azyl cieszy się sporą popularnością, jednak wkrótce być może będzie trzeba go przenieść. Jak informują lokalne media, gmina Miastko zaplanowała rozbudowę drogi i sprzedaż działki, na której znajduje się azyl. Wyborcza próbowała skontaktować się z urzędnikami, jednak nie udało im się. Czy azyl zostanie zrównany z ziemią? Niestety, nie wygląda to zbyt dobrze.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Chihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkę
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3.Wielu Polaków popełnia identyczne błędy. Cierpią niewinne domowe zwierzęta

Policja szuka sprawców zabicia zwierząt Nikodema

Po publikacji informacji o Nikodemie Olijnyku i horrorze, który miał miejsce w jego azylu, policja zajęła się szukaniem sprawców. Mówili, że sprawa jest dla nich ważna, a "śledczy mają już pewne ustalenia, które są weryfikowane i sprawdzane". Zatrzymanie przestępców miało być kwestią czasu, jednak sprawców jeszcze nie znaleziono. Śledztwo jest w toku. Czy osoby odpowiedzialne za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem staną przed Sądem?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Chihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęChihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Babcia wyszła tylko na spacer z yorkiem, a niechcący stała się gwiazdą. Wideo jest hitem sieci
  4. Skandaliczne zachowanie turystów w Tatrach. Narazili konie, tragedia
  5. Niemożliwe zachowanie 2 psów. Nagranie kierowcy jest hitem, nikt nie potrafi go wyjaśnić
  6. Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy

źródło: gazetawyborcza

Następny artykuł