Swiatzwierzat.pl
Świeczka

Pixaby/ScorpionD

Smutne wiadomości z rana. Nie żyje lwica z zoo, która dopiero co została mamą

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

W Zoo w Mongo doszło do niewyobrażalnej tragedii. Zdrowa, silna lwica Zuri była w ciąży, miała urodzić cztery lwiątka w grudniu. W czasie porodu doszło jednak do nieoczekiwanych komplikacji, które doprowadziły do śmierci lwiej rodziny. Nikt się te

To nie tak miało wyglądać. Wszyscy byli pewni, że będzie dobrze i lwica urodzi cztery urocze lwiątka. Tak się jednak nie stało, zupełnie nikt się nie spodziewał, że tragedia wydarzy się dosłownie w połowie porodu. Było za późno na ratunek, a obrażenia lwicy zbyt wielkie, by mogła sobie z nimi poradzić.

Nie żyje lwica i jej lwiątka

Zoo w Mongo w Australii przygotowywało się w grudniu na poród lwicy Zuri. Wszystkim z pracowników placówki zdawało się, że przyjście maluchów na świat odbędzie się bez problemów. Lwica była zdrowa i silna, a badanie USG ujawniło w listopadzie, że będzie mamą czterech pięknych lwiątek. Opiekunowie z Zoo byli zachwyceni, nie mogąc się doczekać przyjścia na świat małych lwów.

W tamtej chwili wszystko wydawało się zmierzać w dobrą stronę. Lwica pomyślnie urodziła dwa pierwsze młode. Później jednak nastąpił tragiczny, nieoczekiwany zwrot akcji. Trzecie młode urodziło się martwe.

Ten fakt wzbudził przerażenie wśród pracowników ZOO. Co gorsza, wkrótce odkryto, że lwica nie jest w stanie urodzić czwartego lwiątka. Mały lew był martwy już w brzuchu swojej mamy.

Weterynarz szybko podjął się interwencji i wykonał cesarskie cięcie, by uratować lwicę Zuri. Lwia mama miała jednak niezwykle poważne obrażenia wewnętrzne, które wynikły z faktu, że ostatni lew był zbyt duży, by go urodzić i znajdował się w niewłaściwej pozycji.

Po wykonaniu cięcia lwica poszła odpocząć do swojej kryjówki. Mimo operacji i obrażeń starała się dzielnie dojść do siebie, nie dawała za wygraną. Opiekunowie i lekarze opiekowali się nią przez trzy doby, jednak na próżno. Obrażenia okazały się zbyt wielkie, lwica nie przeżyła.

Zarząd i pracownicy ZOO w żałobie

Fakt, że lwica nie żyje, zaskoczył wszystkich. ZOO opublikowało na Facebooku wpis dotyczący lwiej mamy. Zaznaczono, że dotąd zawsze była bardzo silna i dawała wyraźne oznaki, że sobie poradzi i wyzdrowieje. Niestety, stało się inaczej. Opiekunowie z Zoo w Mongo bardzo tęsknią za lwicą Zuri.

Pod postem na Facebooku, w którym Zoo poinformowało o tragedii, pojawiły się niezliczone komentarze z kondolencjami. Internauci łączyli się w bólu razem z pracownikami prywatnego ogrodu zoologicznego.

- Jesteśmy tak wdzięczni Zoo w Mongo za całą miłość i poświęcenie dla tych pięknych, wyjątkowych zwierząt. Pozostajemy przy was myślami i łączymy się w żałobie, kiedy opiekujecie się bezcennymi młodymi tak wyjątkowych gatunków - napisała jedna z komentujących smutny post.

Lwica, zanim odeszła, okazała się być nadzwyczaj kochającą matką. Od razu zaopiekowała się dwoma pozostającymi przy życiu lwiątkami, które niestety, przez zrządzenie losu zostały osierocone. Teraz zapewne przejdą pod opiekę pracowników Zoo w Mongo. Miejmy nadzieję, że kiedy dorosną, będą takie, jak ich matka - silne, zdrowe i odważne.

źródło: dailymail.co.uk

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >