Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Nie zgadniesz, ile kosztuje teraz bilet do zoo w Warszawie. Sprawdziliśmy, tak drogo jeszcze nie było
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.05.2023 13:18

Nie zgadniesz, ile kosztuje teraz bilet do zoo w Warszawie. Sprawdziliśmy, tak drogo jeszcze nie było

Bilety do zoo w Warszawie
Jakub Kaminski/East News

W długie weekendy oraz wakacje przed ogrodem zoologicznym w Warszawie można było ujrzeć gigantyczne kolejki. Niekiedy czas oczekiwania wynosił blisko dwie godziny, dlatego gościom zalecane jest kupowanie wejściówek w kasach automatycznych bądź online. Ile obecnie kosztuje bilet do zoo w Warszawie? Sprawdziliśmy. 

Konsekwencje rosnących kosztów życia coraz mocniej dotykają Polaków. Ci, których nie było stać na urlopowy wyjazd, próbowali korzystać z tego, co oferuje im miasto. Do jednej z najpopularniejszych atrakcji związanych ze zwierzętami trzeba było odstać w kolejce, a przy okazji mocno się wykosztować.

Ile kosztuje wejście do ZOO w Warszawie? Więcej niż w 2022 roku

Piękna pogoda w miesiącach letnich sprawiła, że w całym kraju jeździło wiele rowerzystów, na deptakach spacerowały tłumy, a przed kasami do zoo pojawiły się prawdziwe tłumy. Stworzenia zamieszkujące to miejsce niezmiennie wywierają na zwiedzających ogromne wrażenie. Niemniej w porównaniu z zeszłorocznym długim weekendem goście musieli zapłacić nieco więcej, by na własne oczy zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt.

Już na początku 2023 roku stołeczny ogród zoologiczny poinformował, że podwyższa ceny biletów. Jak przekazuje Anna Karczewska, powodem tej decyzji są rosnące koszty utrzymania zwierząt, w tym jedzenia czy energii elektrycznej, związane z wynoszącą blisko 20. procent inflacją. 

Zwierzątko niewiele większe od liścia spało na leśnej ściółce. Nie wiedziała, czym jest, dopóki nie podniosło łebka

Cena biletu do ZOO

Jakie opłaty obowiązują aktualnie w warszawskim ogrodzie zoologicznym? Dotąd bilet normalny w okresie kwiecień-wrzesień kosztował 30 zł, teraz jednak to wydatek rzędu 35 zł. O 5 zł wzrosła też cena biletu ulgowego - z 20 do 25 zł. Z kolei rodzice dzieci do lat 3 zapłacą za pociechę jedynie złotówkę, ta sama zniżka tyczy się osób powyżej 75. roku życia. 

Warto pamiętać, że bezpłatnie do zoo wchodzą osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Na niewielką obniżkę cenową możemy liczyć w przypadku posiadania Karty Warszawiaka bądź Karty Młodego Warszawiaka, wykupując bilety rodzinne lub roczne, a także odwiedzając ogród zoologiczny w miesiącach jesienno-zimowych. Tak też postąpiliśmy, składając wizytę zwierzakom pod koniec marca.

Image_20230509_100002_078.jpeg
fot. Jessika Piechocka

 

 

Drogo, ale nadal taniej niż w innych polskich miastach

Przedstawiciele ogrodu zoologicznego w Warszawie zauważają jednak, że cena biletów i tak wypada korzystniej w porównaniu z innymi placówkami w Polsce. Przykładowo jeden bilet normalny umożliwiający zwiedzanie wrocławskiego zoo kosztuje już 70 zł. Z kolei wizyta w łódzkim Orientarium to ten sam koszt. 

Mimo wzrostu cen dyrekcja Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego nie obawia się spadku frekwencji odwiedzających. Zoo to nie tylko atrakcja turystyczna, ale też ambasador ochrony przyrody. Wszak stanowi on dom dla 12 tysięcy fascynujących zwierząt, które reprezentują ponad 500 gatunków. Dlatego warto wspomagać działania na rzecz ochrony mieszkańców ogrodu zoologicznego oraz ratowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, kupując bilety czy przekazując darowizny. 

Pełen cennik Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie przedstawiamy poniżej:

cennik02-2023---w-900.jpg

Źródło: opracowanie własne

Przyszła do kliniki dla zwierząt i rzuciła pojemnikiem po kebabie na ladę. Personel zamarł, gdy uniósł wieko
Pudełko po jedzeniu
Smutnego odkrycia dokonano w jednej z paryskich klinik weterynaryjnych. W recepcji „La patte de l'espoir” pojawiła się kobieta trzymająca pojemnik do dań na wynos, po czym rzuciła tackę na ladę i wyszła. W opakowaniu znajdowało się kocię, którego waga nie przekraczała 100 gram. Zwierzątko najprawdopodobniej dopiero co przyszło na świat.Wiele osób cieszy się z posiadania niewysterylizowanej kotki i perspektywy posiadania kociej gromadki. Nie ma co się oszukiwać: kocięta są urocze. Rzeczywistość jest jednak brutalna, a co roku wiosną i wczesnym latem setki kociąt umiera na ulicach bądź zasila grono podopiecznych już i tak przepełnionych schronisk. 
Czytaj dalej
Takiego unikatu jeszcze nie widzieliśmy, istna perełka. Za niezwykłą urodę przyszło mu zapłacić wysoką cenę
Kolczatka australijska
W stanie Nowa Południowa Walia zaobserwowano albinotyczną odmianę kolczatki australijskiej. “Widziałem setki kolczatek, ale nigdy nie widziałem białego osobnika. To było coś niesamowitego” - emocjonują się mieszkańcy Bathurst, którzy jako pierwsi dostrzegli rzadkie stworzenie. Ze względu na wyróżniające cechy wyglądu, zwierzętom-albinosom nie jest łatwo przeżyć w dziczy.Mieszkaniec Australii, Geoff Hadley, natknął się na kolczatkę-albinosa na lokalnej drodze. Mężczyzna pomógł zwierzęciu przejść bezpiecznie przez ulicę. Na początku myślał, że zostało potrącone przez samochód, ponieważ nie było w stanie chodzić. 
Czytaj dalej