Swiatzwierzat.pl

Jakub Kaminski/East News

Nie zgadniesz, ile kosztuje teraz bilet do zoo w Warszawie. Sprawdziliśmy, tak drogo jeszcze nie było

9 Maja 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W długi weekend majowy przed ogrodem zoologicznym w Warszawie można było ujrzeć gigantyczne kolejki. Czas oczekiwania wynosił blisko dwie godziny, dlatego gościom zalecane jest kupowanie wejściówek w kasach automatycznych bądź online. W najbliższych miesiącach letnich placówka będzie przeżywała istne oblężenie. Ile obecnie kosztuje bilet do zoo w Warszawie? Sprawdziliśmy. 

Konsekwencje rosnących kosztów życia coraz mocniej dotykają Polaków. Ci, których nie było stać na majówkowy wyjazd, próbowali korzystać z tego, co oferuje im miasto. Do jednej z najpopularniejszych atrakcji związanych ze zwierzętami trzeba było odstać w kolejce, a przy okazji mocno się wykosztować.

Ile kosztuje wejście do ZOO w Warszawie? Więcej niż w 2022 roku

Piękna pogoda w majówkę sprawiła, że w całym kraju jeździło wiele rowerzystów, na deptakach spacerowały tłumy, a przed kasami do zoo pojawiły się prawdziwe tłumy. Stworzenia zamieszkujące to miejsce niezmiennie wywierają na zwiedzających ogromne wrażenie. Niemniej w porównaniu z zeszłorocznym długim weekendem goście musieli zapłacić nieco więcej, by na własne oczy zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt.

Już na początku 2023 roku stołeczny ogród zoologiczny poinformował, że podwyższa ceny biletów. Jak przekazuje Anna Karczewska, powodem tej decyzji są rosnące koszty utrzymania zwierząt, w tym jedzenia czy energii elektrycznej, związane z wynoszącą blisko 20. procent inflacją. 

Mały szop pracz

Zwierzątko niewiele większe od liścia spało na leśnej ściółce. Nie wiedziała, czym jest, dopóki nie podniosło łebka

CZYTAJ DALEJ

Cena biletu do ZOO

Jakie opłaty obowiązują aktualnie w warszawskim ogrodzie zoologicznym? Dotąd bilet normalny w okresie kwiecień-wrzesień kosztował 30 zł, teraz jednak to wydatek rzędu 35 zł. O 5 zł wzrosła też cena biletu ulgowego - z 20 do 25 zł. Z kolei rodzice dzieci do lat 3 zapłacą za pociechę jedynie złotówkę, ta sama zniżka tyczy się osób powyżej 75. roku życia. 

Warto pamiętać, że bezpłatnie do zoo wchodzą osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Na niewielką obniżkę cenową możemy liczyć w przypadku posiadania Karty Warszawiaka bądź Karty Młodego Warszawiaka, wykupując bilety rodzinne lub roczne, a także odwiedzając ogród zoologiczny w miesiącach jesienno-zimowych. Tak też postąpiliśmy, składając wizytę zwierzakom pod koniec marca.

Image_20230509_100002_078.jpeg
fot. Jessika Piechocka

 

 

Drogo, ale nadal taniej niż w innych polskich miastach

Przedstawiciele ogrodu zoologicznego w Warszawie zauważają jednak, że cena biletów i tak wypada korzystniej w porównaniu z innymi placówkami w Polsce. Przykładowo jeden bilet normalny umożliwiający zwiedzanie wrocławskiego zoo kosztuje już 70 zł. Z kolei wizyta w łódzkim Orientarium to ten sam koszt. 

Mimo wzrostu cen dyrekcja Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego nie obawia się spadku frekwencji odwiedzających. Zoo to nie tylko atrakcja turystyczna, ale też ambasador ochrony przyrody. Wszak stanowi on dom dla 12 tysięcy fascynujących zwierząt, które reprezentują ponad 500 gatunków. Dlatego warto wspomagać działania na rzecz ochrony mieszkańców ogrodu zoologicznego oraz ratowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, kupując bilety czy przekazując darowizny. 

Pełen cennik Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie przedstawiamy poniżej:

cennik02-2023---w-900.jpg

Źródło: opracowanie własne

Pudełko po jedzeniu

Przyszła do kliniki dla zwierząt i rzuciła pojemnikiem po kebabie na ladę. Personel zamarł, gdy uniósł wieko

CZYTAJ DALEJ
Kolczatka australijska

Takiego unikatu jeszcze nie widzieliśmy, istna perełka. Za niezwykłą urodę przyszło mu zapłacić wysoką cenę

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ZOOWarszawaZwierzęta

Podobne artykuły

Nasze ZOO

Odszedł Seed, ulubieniec gdańskiego zoo. "Teraz już biega za Tęczowym Mostem"
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Nowe gatunki zwierząt szturmują Polskę. Czy grozi nam inwazja obcych?
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

We Wrocławiu urodził się myszojeleń. Wszyscy liczą, że okaże się samcem
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Warszawskie zoo ma nowego mieszkańca. Na świat przyszedł maleńki pancernik
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

W gdańskim zoo urodziły się koty pustynne. Grozi im wyginięcie
Czytaj więcej >

Nasze ZOO

W zamojskim zoo urodziły się tygrysy. Ich narodziny trzymano w tajemnicy
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]