Swiatzwierzat.pl
Nastolatek skatował bezbronnego psa

Facebook/Ekostraż

Nastolatek znęcał się nad psem. Zwierzę nie było w stanie stać na własnych nogach

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Nastolatek dopuszczał się bestialskich czynów wobec psa. Na skutek odniesionych ran zwierzę cierpi na paraliż kończyn. Sprawą młodego sadysty zajęła się policja.

Nastolatek znęcał się nad swoim psem przez długi czas. Na skutek odniesionych obrażeń i stresu zwierzę nie było w stanie samodzielnie stać. Zawiadomienie o makabrycznych czynach wpłynęło na posterunek policji 3 marca. Mundurowi natychmiast zareagowali.

Nastolatek skatował bezbronnego psa

Informacja o miejscowości, z której pochodził szesnastolatek nie została podana do informacji publicznej. Wiadomo jednak, że gehenna psiaka trwała przez wiele miesięcy. Stan czworonoga gwałtownie pogorszył się pół roku temu.

Brutalne procedery działy się za wiedzą rodziców chłopaka. Dorośli nie podjęli żadnej interwencji, by uratować psiaka. Istnieje podejrzenie, że sami dopuszczali się aktów agresji. Pies był wielokrotnie zrzucany ze schodów, bity i dręczony na wiele sposobów.

Weterynarz, który badał zwierzaka, odkrył liczne krwiaki. Dotykanie psiaka wiązało się dla niego z ogromnym bólem. Bał się ludzi, a każdy gwałtowny ruch wywoływał u niego chęć natychmiastowej ucieczki. Zwierzę było w przerażającym stanie.

Obecnie eksperci podejmują wszelkie wysiłki, by pies powrócił do pełnej sprawności. Po wielu miesiącach spędzonych z młodocianym katem zwierzak potrzebuje nie tylko wsparcia fizycznego, ale także psychicznego. Przed nim długa walka.

Nastolatek, który znęcał się nad psem, oczekuje obecnie na rozprawę sądową. Wielu komentujących wskazuje na to, że jego sadystyczne zapędy mogą w przyszłości dalej być niebezpiecznie nie tylko dla zwierząt, ale także i dla reszty społeczeństwa. 

Nie wiadomo, czy prokurator zdecyduje się postawić zarzuty także rodzicom, którzy dopuścili do licznych zaniedbań. Internauci mają nadzieję, że poważne konsekwencje spotykają całą rodzinę. Stosowny wyrok mógłby zapobiec podobnym czynom w przyszłości.

Sytuacja psa została opisana na Facebooku przez profil Ekostraż. Z relacji inspektorów wynika, że Ares znajduje się obecnie w domu tymczasowym. W poniedziałek nastąpił wyjątkowy przełom - czworonóg zaufał swojej opiekunce i polizał ją po ręce.

Stowarzyszenie zdecydowało się poprosić internautów o pomoc. Osoby, które chcą wesprzeć skatowanego psa, mogą przekazać mokrą karmę marki Rocco, podkłady o wymiarach 90 × 60 cm, a także majtki ochronne i wkłady w rozmiarze XL.

 Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >