Swiatzwierzat.pl

instagram/savinggracerescue

Koci staruszek myślał, że zostanie w schronisku już na zawsze. Sposób, w jaki dziękuje za adopcję, odbiera mowę

22 Maja 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Nie od dziś wiadomo, że do schroniska trafiają zwierzęta w różnym wieku i stanie zdrowia. Bywa, że są to maleńkie kocięta, które dopiero przyszły na świat lub koci seniorzy mający już ze sobą pełen bagaż doświadczeń. Tak też było w przypadku przedstawiciela rasy syjamskiej o imieniu Belzer. 

Nikogo nie dziwi fakt, że większość opiekunów adopcyjnych woli wziąć pod opiekę młode zwierzęta. Niestety zdarza się, że te starsze spędzają w schronisku nawet resztę swoich dni. Wszystko wskazywało na to, że bardzo podobnie może stać się również w przypadku tego kota .

Do schroniska trafił 14-letni kot

Pracownicy schroniska odłowili z ulicy kota w podeszłym wieku. Okazało się, że ma około 14 lat, a więc był już prawowitym futrzastym seniorem. Od razu zajęli się nim specjaliści, na szczęście okazało się, że nie ma większych problemów ze zdrowiem. Oprócz tego uroczy mruczek szybko rozkochał w sobie wszystkich pracowników swoją serdecznością.

Choć nikt nie wie, dlaczego wylądował na ulicy i jak wcześniej wyglądało jego życie, desperacko pragnął, aby ktoś go pokochał. Starał się skupiać na sobie uwagę każdego, kto tylko znalazł się w jego pobliżu, a wychodziło mu to naprawdę dobrze.

kotka i kocięta

Bezdomna kotka przynosi rodzinie z sąsiedztwa swój największy skarb. Teraz nie mieli serca jej wypuścić

CZYTAJ DALEJ

Potrzebował choć odrobiny miłości

Wszyscy w schronisku szybko zrozumieli, że jedyne, o czym marzy ten koci senior to kochający opiekun, z którym będzie mógł spędzić resztę swoich dni. W tym celu skontaktowali się z organizacją, która zajmuje się szukaniem domów tymczasowych i stałych dla uratowanych zwierząt. W międzyczasie u Belzera zdiagnozowano nadczynność tarczycy oraz problemy dentystyczne. Weterynarze zadbali jednak o to, by jego stan zdrowia był stabilny. 

W końcu nadszedł wielki dzień. Po kota syjamskiego zgłosiła się rodzina, która zdecydowała się przygarnąć go i zapewnić wszystko, co najlepsze. Jednak takiej reakcji mruczka na nowych opiekunów nikt się nie spodziewał.

Ten gest wyraża więcej niż tysiąc słów

Belzer widząc po raz pierwszy mężczyznę, który się po niego zgłosił, jakby od razu wyczuł, że trafił na człowieka o dobrym sercu. Nie minęło kilka sekund, a wskoczył mu w objęcia i przez kilka chwil trwali we wzajemnym uścisku. Widząc to, cały personel nie krył wzruszenia, że ten koci staruszek w końcu znalazł to, na co zasługiwał.

- Przytula swoją rodzinę zastępczą tak bardzo, jak tylko może od pierwszej minuty. Jest po prostu niesamowity - podsumowuje jedna z osób zaangażowanych w znalezienie domu kotu, cytowana przez “Love Meow”.

Kotek nie opuszcza swojego opiekuna na krok. Nawet gdy pracuje w domu, pupil zawsze leży na jego kolanach. To miłość od pierwszego wejrzenia, na jaką Belzer czekał aż 14 lat.

kot (3).jpg
Saving Grace Rescue

źródło: lovemeow.com

pies i królik

Adoptowali nowe zwierzątko. Reakcja psa hitem internetu, z całą pewnością nie tego się spodziewali

CZYTAJ DALEJ
czarno-biały kot

Wpuścili bezdomnego kota do domu, by nie zamarzł w nocy. Nie spodziewali się, do czego to doprowadzi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >

Koty

Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone
Czytaj więcej >

Koty

Koty uzdrawiają? Zaskakujące wyniki badań, w ich towarzystwie ryzyko tych groźnych dolegliwości maleje
Czytaj więcej >

Koty

Jak długo kot może zostać sam w domu? Oto limit kociej odporności, po tym czasie zacznie się złościć
Czytaj więcej >

Koty

Tajemniczy złodziej zdemaskowany i wcale nie jest nim człowiek. Jego łupem padały damskie fatałaszki
Czytaj więcej >

Koty

Wpuścili bezdomnego kota do domu, by nie zamarzł w nocy. Nie spodziewali się, do czego to doprowadzi
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]