Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zoo prosi o pomoc. Niedawno urodzony myszojeleń nie ma jeszcze imienia, jakie mu pasuje?
Jakub Pasek
Jakub Pasek 13.11.2020 01:00

Zoo prosi o pomoc. Niedawno urodzony myszojeleń nie ma jeszcze imienia, jakie mu pasuje?

mały myszojeleń
Facebook/ZOO Wrocław

Myszojeleń, a właściwie kanczyl jawajski jest niezwykle rzadkim zwierzęciem. Narodziny każdego kolejnego osobnika stanowią więc ogromną radość dla miłośników tych nietypowych ssaków kopytnych. W całej Europie znajduje się ich jedynie 16. Choć wciąż nie znamy płci urodzonego we wrocławskim zoo stworzenia, władza placówki chcą nadać mu imię.

Myszojeleń przyszedł na świat we wrocławskim zoo

Obecnie zoo czeka na sugestie imienia dla myszojelenia. Internauci mogą je zgłaszać za pośrednictwem facebookowego profilu ogrodu zoologicznego. Pracownicy wybiorą cztery najlepsze zgłoszenia i poddadzą głosowaniu. 

Kanczyl jawajski uważany jest za najmniejszego ze ssaków kopytnych. Długość jego ciała wynosi zaledwie niewiele ponad pół metra. Jego maksymalna masa może wynosić do dwóch kilogramów.

Gdyby sam fakt tego, że choć jest ssakiem kopytnym, podobnym do sarny lub jelenia wielkości królika nie wystarczał, by uznać go za wyjątkowego, jest jednym z najrzadszych gatunków świata. Obserwujemy go na tyle rzadko, że jak na razie brakuje danych, na temat wielkości populacji myszojeleni żyjących na wolności.

Ogromną popularność tego gatunku w Polsce zawdzięczamy między innymi piosence, która w pewnym momencie stała się hitem polskiego internetu. Nagranie zamieszczone na Youtubie obejrzało kilkaset tysięcy osób.

Internauci wybiorą imię dla myszojelenia

Zoo zwróciło się do internautów o pomoc w wyborze imienia dla młodego myszojelenia. Jako że jego płeć poznamy dopiero za kilka tygodni, propozycje powinny być uniwersalne w tej kwestii.

Z oczywistych względów szans nie mają propozycje, które można uznać za żartobliwe, nawiązujące do dowolnych osób lub obraźliwe. Internauci powinni starać się dobrać je do wyglądu i osobowości tych zwierząt.

Konkurs ogłoszono w sobotę (12.12.20) o godzinie 8:00. Nie wiemy, jak długo placówka będzie przyjmować sugestie odnośnie imion. Z posta możemy dowiedzieć się jednak, że personel z niecierpliwością czeka na propozycje.

- Spośród wszystkich Waszych propozycji wybierzemy 4, które przejdą do drugiej rundy 2. Wierzymy, że dacie popis! Idziemy zrobić popcorn i czekamy na Wasze pomysły! - piszą pracownicy na Facebooku.

Zobacz zdjęcie:

Tagi: Zwierzęta ZOO