Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Myślał, że żona robi sobie z niego żarty, gdy zawołała go, by zobaczył dwunożnego lisa. Nie kłamała
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 25.01.2024 09:09

Myślał, że żona robi sobie z niego żarty, gdy zawołała go, by zobaczył dwunożnego lisa. Nie kłamała

lis na dwóch łapach
lis na dwóch łapach, żródło: pexels/vix

Małżeństwo mieszkające na co dzień w domu jednorodzinnym nie mogło uwierzyć w to, co zobaczyli w swoim ogrodzie. Po świeżo skoszonej trawie przemieszczał się na dwóch łapach lis. Zajęty poszukiwaniem pożywienia zwierzak nie dostrzegł, że jest filmowany.

Niespodziewany gość w ogródku. Nie wierzyli, że to możliwe

Para mieszkająca w Wielkiej Brytanii dostrzegła w swoim ogrodzie niezwykle stworzenie. Z daleka stwór nie przypominał kształtem żadnego znanego im zwierzęcia. Nie wiedzieli zatem, z czym mają odczynienia. Przyglądając mu się z zaciekawieniem, próbowali odgadnąć co to za zwierze. Po chwili okazało się, że jest to lis. Tylko taki nietypowy. Miał  dwie przednie łapy i pokaźną lisią kitę.

Mąż kobiety, był przekonany, że żona robi sobie z niego żarty, gdy usłyszał, że po ich ogrodzie chodzi lis na dwóch łapach. Nieprzekonany podszedł do okna i zobaczył zwierzę. Przecierając oczy ze zdumienia, szybko chwycił za telefon, aby nagrać lisie wyczyny.

Konduktorka wyrzuciła kota z pociągu przy 30-stopniowym mrozie. Koszmarne wieści nadeszły 4 dni później Nie miała z kim zostawić szczeniaka. Dyrektor szkoły postawił sprawę jasno i nie chciał słyszeć odmowy

Lisi akrobata. Para nagrała artystę w ogrodzie

Zwierzę zafascynowało parę. Jego spryt i umiejętności radzenia sobie tylko o dwóch łapach wprawiły małżeństwo w zachwyt. Majestatyczny lis zdawał się w ogóle nie przejmować nieposiadaniem reszty łap. Intensywnie przeszukiwał trawnik, szukając najlepszych smaczków i nawet się przy tym nie zachwiał. Jego zwinny, rudy ogon pomagał utrzymywać równowagę. Momentami na nagraniu można dostrzec, że chodził wyprostowany niczym struna. 

Kobieta próbowała nakarmić niezwykłego gościa, jednak gdy wyszła z domu, zwierzę przestraszone uciekło. Zostawiła jedzenie i wycofała się, dając mu przestrzeń. Czujne lisie oczy musiały dostrzec zostawiony poczęstunek, gdyż po chwili zwierzak wrócił, by delektować się podarowanym prezentem.

Lisie odwiedziny to u nich norma. Dzikie zwierzęta co chwilę pojawiają się w ich ogrodzie

To nie pierwszy raz gdy parę odwiedził lis. Jak przyznali w opisie nagrania, lisy są częstymi gośćmi w ich okolicy. Ten jednak był wyjątkowy. Pierwszy raz widzieli dwunożne zwierzę, które tak swobodnie radziło sobie mimo braku kończyn. Z tyłu miał jedynie dwa króciutkie kikuty. 

To zwierzę nie wykazywało żadnych oznak niedożywienia. Bez wątpienia potrafi polować i jeść. Wydaje się być przystosowany do życia na dwóch nogach - napisała para na swoim profilu.

Lisi akrobata na zawsze pozostanie w pamięci małżeństwa. Liczą, że jeszcze kiedyś ich odwiedzi, żeby mogli podarować mu kolejne przekąski i podziwiać jego sztuczki. 

Źródło: twitter/Massimo

Tagi: Lis Nagranie