Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Najpopularniejszy na świecie mops założył fundację na rzecz chorych dzieci. Dołączyły do niego największe gwiazdy
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.12.2020 01:00

Najpopularniejszy na świecie mops założył fundację na rzecz chorych dzieci. Dołączyły do niego największe gwiazdy

Doug z dziećmi
Courtesy Leslie Mosier

Niesamowity mops o imieniu Doug już nie tylko podbija media społecznościowe, ale także niesie pomoc potrzebującym. Jeden z ulubieńców internautów, którego profile na Instagramie i Facebooku obserwuje w sumie ponad 18 milionów użytkowników, stanie się twarzą fundacji charytatywnej. 

Uroczy mops pomoże zebrać pieniądze na leczenie dzieci

Cate Archer, czyli właścicielka najpopularniejszego mopsa z Wielkiej Brytanii po raz kolejny rusza na pomoc potrzebującym. Opiekunka czworonożnego gwiazdora o imieniu Doug przekazała na profilu swojego zwierzaka wspaniałą wiadomość. Właśnie utworzono fundację charytatywną w jego imieniu, która może pomóc odmienić los tysięcy istnień. 

Mops o złotym sercu już wcześniej brał udział w najróżniejszych akcjach społecznych, takich jak odwiedziny w szpitalach dla dzieci. Każde spotkanie z tak licznym gronem młodych fanów bardzo radowała zwierzaka, a jednocześnie sprawiała, że pacjenci, chociaż na chwilę zapominali o przykrej rzeczywistości i mogli cieszyć się z obecności słodkiego czworonoga. 

Od tej pory Doug the Pug Fundation będzie zachęcać internautów do wpłacania datków na zbiórkę, której celem jest wsparcie chorujących dzieci i ułatwienie im powrotu do zdrowia.

- Misją Doug the Pug Fundation jest przynoszenie szczęścia każdego dnia. To naturalne, że Doug chciał wnieść więcej niż tylko chwilową radość podczas wizyt u dzieci walczącym z nowotworem oraz innymi zagrażającymi życiu chorobami - wyjaśnił partner właścicielki Douga, Leslie Mosier w rozmowie z People.

Sławny psiak ma pomaganie we krwi

To nie pierwszy raz, kiedy Doug wyciąga pomocną łapkę w stronę potrzebujących osób. Podczas specjalnego wydarzenia Pets As Therapy w Wielkiej Brytanii Doug wraz z innymi zwierzętami pomagał zbierać pieniądze na rzecz bezdomnych, którzy stracili dach nad głowę ze względu na swoją orientację seksualną.

Archer oraz jej partner otwarli również specjalny sklep internetowy, w którym można zakupić koszulki czy maskotki z podobizną Douga. Wydali również specjalny album oraz kalendarz z najlepszymi zdjęciami mopsa, z którego dochód został przekazany na cele charytatywne. 

Do współpracy z mopsem dołączyły największe światowe gwiazdy, takie jak Katy Perry czy Jonathan Van Ness, którzy aktywnie zachęcali, aby pomagać potrzebującym, a także zarażać świat uśmiechem oraz pozytywną energią. Do pomocy zachęcają także polskie gwiazdy.

To wspaniała nowina! Trzymamy kciuki, aby kochany mopsik pomógł jak największej liczbie osób.

źródło: people.com, wprost.pl