Doug z dziećmi
Źródło: Courtesy Leslie Mosier

Najpopularniejszy na świecie mops założył fundację na rzecz chorych dzieci. Dołączyły do niego największe gwiazdy

1 Grudnia 2020

Właściciele najsławniejszego mopsa o imieniu Doug postanowili wykorzystać wielką sławę zwierzaka w szczytnym celu. Właśnie ruszyła akcja charytatywna, której zadaniem jest niesienie pomocy dzieciom chorym na nowotwór. Czworonożny gwiazdor przywdział czapkę Świętego Mikołaja i osobiście odwiedził małych pacjentów, których kosztowne leczenie zostanie sfinansowane z sumy uzbieranej przez nowo powstałą fundację.

Niesamowity mops o imieniu Doug już nie tylko podbija media społecznościowe, ale także niesie pomoc potrzebującym. Jeden z ulubieńców internautów, którego profile na Instagramie i Facebooku obserwuje w sumie ponad 18 milionów użytkowników, stanie się twarzą fundacji charytatywnej.

Jak długo żyją psy? 5 długowiecznych ras psów, które mogą zaskoczyć właścicieliJak długo żyją psy? 5 długowiecznych ras psów, które mogą zaskoczyć właścicieliCzytaj dalej

Uroczy mops pomoże zebrać pieniądze na leczenie dzieci

Cate Archer, czyli właścicielka najpopularniejszego mopsa z Wielkiej Brytanii po raz kolejny rusza na pomoc potrzebującym. Opiekunka czworonożnego gwiazdora o imieniu Doug przekazała na profilu swojego zwierzaka wspaniałą wiadomość. Właśnie utworzono fundację charytatywną w jego imieniu, która może pomóc odmienić los tysięcy istnień.

Mops o złotym sercu już wcześniej brał udział w najróżniejszych akcjach społecznych, takich jak odwiedziny w szpitalach dla dzieci. Każde spotkanie z tak licznym gronem młodych fanów bardzo radowała zwierzaka, a jednocześnie sprawiała, że pacjenci, chociaż na chwilę zapominali o przykrej rzeczywistości i mogli cieszyć się z obecności słodkiego czworonoga.

Od tej pory Doug the Pug Fundation będzie zachęcać internautów do wpłacania datków na zbiórkę, której celem jest wsparcie chorujących dzieci i ułatwienie im powrotu do zdrowia.

- Misją Doug the Pug Fundation jest przynoszenie szczęścia każdego dnia. To naturalne, że Doug chciał wnieść więcej niż tylko chwilową radość podczas wizyt u dzieci walczącym z nowotworem oraz innymi zagrażającymi życiu chorobami - wyjaśnił partner właścicielki Douga, Leslie Mosier w rozmowie z People.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Sławny psiak ma pomaganie we krwi

To nie pierwszy raz, kiedy Doug wyciąga pomocną łapkę w stronę potrzebujących osób. Podczas specjalnego wydarzenia Pets As Therapy w Wielkiej Brytanii Doug wraz z innymi zwierzętami pomagał zbierać pieniądze na rzecz bezdomnych, którzy stracili dach nad głowę ze względu na swoją orientację seksualną.

Archer oraz jej partner otwarli również specjalny sklep internetowy, w którym można zakupić koszulki czy maskotki z podobizną Douga. Wydali również specjalny album oraz kalendarz z najlepszymi zdjęciami mopsa, z którego dochód został przekazany na cele charytatywne.

Do współpracy z mopsem dołączyły największe światowe gwiazdy, takie jak Katy Perry czy Jonathan Van Ness, którzy aktywnie zachęcali, aby pomagać potrzebującym, a także zarażać świat uśmiechem oraz pozytywną energią. Do pomocy zachęcają także polskie gwiazdy. O wspaniałej inicjatywie Piotra Adamczyka i jego żony możesz przeczytać >tutaj<.

To wspaniała nowina! Trzymamy kciuki, aby kochany mopsik pomógł jak największej liczbie osób, a na jego pyszczku ukazał się tak wielki zachwyt, co u innego przedstawiciela jego rasy, którego historię opisywaliśmy >tutaj<.

Zobacz wideo:

Kotek wścieka się, że ktoś przeszkadza mu w jedzeniu. Urocze wideo wywołało wielką dyskusjęKotek wścieka się, że ktoś przeszkadza mu w jedzeniu. Urocze wideo wywołało wielką dyskusjęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: people.com, wprost.pl

Następny artykuł