Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Spacer z psem zmienił się w walkę o przetrwanie. Monitoring nagrał porażającą sytuację
Jakub Pasek
Jakub Pasek 01.11.2020 01:00

Spacer z psem zmienił się w walkę o przetrwanie. Monitoring nagrał porażającą sytuację

monitoring zarejestrował walkę
youtube.com/ TRT World Now

Monitoring nagrał moment, w którym kot rzuca się na właściciela spacerującego ze swoim psem. Doszło do nierównej walki, podczas której mężczyzna, trzymając swojego pupila pod pachą, musiał stawiać opór zaciekle atakującemu, rozwścieczonemu zwierzęciu. Ataki mruczków na ludzi i inne zwierzaki bywają niesłusznie bagatelizowane. Choć w większości wypadków kończą się na kilku zadrapaniach, mogą skończyć się poważną krzywdą. Ugryzienia kota często skutkują głębokimi ranami, które długo się goją.

Monitoring uchwycił moment, w którym kot zaatakował jego psa

Jak wynika z dostępnych w sieci informacji, bezdomne zwierzę żyło w alejce, położonej nieopodal kawiarni. Kotka niedawno urodziła młode. Nieświadomy niczego mężczyzna podszedł ze swoim pupilem zbyt blisko ich legowiska. Do ataku doszło, ponieważ kotka myślała, że jej dzieci są w niebezpieczeństwie. 

Obrona swojego potomstwa lub terenu jest głównym powodem ataków zwierząt na ludzi. Wszyscy wiedzą, że dziki są najniebezpieczniejsze, gdy towarzyszą im warchlaki. Ta sama zasada działa także w wypadku innych gatunków. Każdy ssak będzie do upadłego bronił swoich dzieci.

Mimo że mężczyzna kilkakrotnie rzucił kotem o ziemię, ten nie odpuszczał, za każdym razem podnosił się jedynie po to, by po raz kolejny zaatakować człowieka i psa. W trakcie walki mężczyzna starał się przede wszystkim chronić swojego zwierzaka. Gdy tylko zobaczył mruczka biegnącego w jego kierunku z obnażonymi zębami, od razu poderwał swojego pupila z ziemi.

Kot mimo to kontynuował natarcie. Co chwila skakał, próbując ugryźć lub podrapać psa. Atakował także jego właściciela. Szczególnie dobrze wychodziły mu ataki na jego garderobę. Udało mu się ściągnąć mężczyźnie spodnie do połowy uda! Ciężko powiedzieć, czy mruczkowi chodziło o efekt, jaki uzyskał.

Do tych dantejskich scen doszło w Turcji. Mieszkaniec Istambułu, który zmuszony był bronić swojego zwierzaka przed brutalną napaścią, nie odniósł żadnych obrażeń. Z doniesień tureckiej gazety wynika także, że kotka wyszła z całego incydentu bez szwanku.

Nagranie z monitoringu zszokowało internautów

Nagranie zadziwiło wiele osób, które nie sądziły wcześniej, że kot może zachowywać się w ten sposób. Częściej słyszymy o agresywnych psach. Większość bezpańskich mruczków boi się ludzi i unika konfrontacji z nimi, jak i z ich pupilami. Widok nieustraszonej kociej mamy rzucającej się na spacerowiczów jest mocno niecodzienny.

Kolejnym aspektem, który zadecydował o tym, jak duży rozgłos zyskał ten filmik, jest fakt, że podczas potyczki doszło do zabawnie wyglądającego incydentu. Rzadko kiedy widzi się zwierzę, starające się ściągnąć spodnie człowieka, którego atakuje. Zdaniem niektórych komentujących scenka jest przezabawna.

Z relacji pracowników kawiarni, którzy ostatecznie pomogli mężczyźnie się wyswobodzić, wynika, że kotka zaatakowała już kilka psów. Urodziła pięć pięknych i zdrowych kociaków, których chce bronić przed każdym potencjalnym zagrożeniem.

źródło: dailymail.com

Tagi: Nagranie Pies Kot