milionerzy
Źródło: screen z milionerzy.tvn.pl (środa, 11 listopada)

Padło pytanie za milion. Ale w Milionerach najtrudniejszymi pytaniami były te o zwierzętach

3 Grudnia 2020

W środę, 2 grudnia 2020 roku w odcinku "Milionerów" na TVN padło pytanie za milion. Nie było ono takie oczywiste, ale te najtrudniejsze, które już wcześniej padały, bywały bardziej zdradliwe. Dotyczyły zwierząt.

Wczoraj w TVN mogliśmy oglądać kolejny odcinek Milionerów, który sprawił, że emocje sięgały zenitu. Mikołaj z Wrocławia prawidłowo odpowiedział na 11 pytań i wytrwał do pytania ostatniego - za które mógł wygrać milion. Tutaj jednak nie wszystko poszło po jego myśli.

Mazowiecka policja ostrzega. Z gospodarstwa uciekło 8 byków, mogą być niebezpieczneMazowiecka policja ostrzega. Z gospodarstwa uciekło 8 byków, mogą być niebezpieczneCzytaj dalej

Pytanie za milion

Mikołaj z Wrocławia, by wygrać upragniony milion, musiał odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Dotyczyło ono historii, i choć w istocie nie było proste, a odpowiedź była trudna do odgadnięcia, to i tak uważamy, że trudniejsze padania już w Milionerach padały - także za milion. Dotyczyły one zwierząt.

Wczoraj Mikołaj musiał odpowiedzieć na następujące pytanie: Na paryskim Łuku Triumfalnym na pamiątkę napoleońskich zwycięstw wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich: A. Warszawy, B. Wrocławia, C. Gdańska, D. Ostrołęki. Pytanie niewątpliwie było trudne, uczestnik zakładał, że chodziło o odpowiedź C. Ostatecznie jednak nie zaryzykował odpowiedzi. I słusznie, bo ta odpowiedź nie była poprawna. Wygrał dzięki temu aż pół miliona złotych.

Poprawna odpowiedź na to pytanie była dość zaskakująca - chodziło bowiem o Warszawę. Ale bardziej zaskakujące pytania padały już wcześniej. Wbrew pozorom, nie tylko wiedza z historii umożliwia zwycięstwo w milionerach. Równie ważna okazuje się nawet zoologia.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Najtrudniejsze pytania? Bez wątpienia to te o zwierzęta

Nieraz się zdarzało, że bardzo trudne i zaskakujące pytania sprawiały, że uczestnicy przedwcześnie opuszczali program, nie dobijając do miliona. Albo nawet kończąc "swoje 5 minut" jeszcze gdzieś na początku programu. Jakie pytania najbardziej zaskoczyły uczestników Milionerów?

Jedno z bardziej specyficznych pytań dotyczyło transhumancji - co stanowi jej przykład. Do wyboru odpowiedzi: A. wypędzanie owiec na hale, B. klonowanie zwierząt, C. mit o Minotaurze, D. galwanizowanie trupa. Odpowiedź była mocno zaskakująca - chodziło o wypędzanie owiec na hale.

Kolejne trudne pytanie z Milionerów było związane z oczami zwierząt, brzmiało ono następująco: większość zwierząt lądowych z poziomymi źrenicami to te...: A. na które polują drapieżniki, B. które pełzają, C. które polują z zasadzki, D. które żerują nocą. Jak myślicie, które z tych zwierząt lądowych mają poziome źrenice? Odpowiedź - to te, na które polują drapieżniki.

Inne pytanie dotyczyło z kolei naszych psich towarzyszy. Co zaskakujące, nawet publiczność nie była pewna odpowiedzi. Dotyczyło ono żółtej wstążki przyczepionej do psiej smyczy - co ona oznacza? Do wyboru odpowiedzi: pies potrzebuje A. nowego domu, B. więcej przestrzeni, C. przytulania, D. tresury. Prawidłowa odpowiedź to więcej przestrzeni. Powinniśmy o tym pamiętać nawet na co dzień, gdy przypadkiem natkniemy się na takiego psiaka.

W milionerach całkiem niedawno padło także bardzo trudne i zaskakujące pytanie za milion. Odpowiadał na nie Maciej Adamski z Warszawy, a brzmiało ono następująco: manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński... Odpowiedzi do wyboru to: A. ma i przednie, i tylne, B. zastąpił rubla, C. zakrywa całe ciało, D. jest samotnikiem.

Uczestnik nie znał na nie odpowiedzi, wykorzystał też ostatnie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Jednak nawet to nie pomogło mu wybrnąć z sytuacji. Pan Maciej wycofał się z pół milionem złotych na koncie. Obstawiał odpowiedź B, i wygrałby milion, gdyby ją zaznaczył. W istocie chodziło o walutę - manaty to zwierzęta żyjące w wodzie, ale tak samo nazywa się też waluta obowiązująca w Turkmenistanie.

Zdjęcie główne pochodzi z odcinka, który na stronie milionerzy.tvn.pl został umieszczony 11.11.2020. Zdjęcie przedstawia prowadzącego Huberta Urbańskiego.

Wielkie serce Igi Krefft. Bez wahania pomogła choremu kotkowiWielkie serce Igi Krefft. Bez wahania pomogła choremu kotkowiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródła: se.pl, tvn24.pl

Następny artykuł