Swiatzwierzat.pl
papuga

JOSEMAR MILLI

Mężczyzna zajrzał do gniazda papugi. Nawet nie przyszłoby mu do głowy, że ptak adoptował cudze dzieci

20 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Rolnik Josemar Milli i jego żona uratowali dwie bezradne małe papugi, a następnie opiekowali się nimi, aż osiągnęły dojrzałość. Jeden z samców o imieniu Louro pozostał na farmie, ale zaczął się dziwnie zachowywać. Mężczyzna zauważył, że ptak spędza sporo czasu w wydrążonym słupie, dlatego z ciekawości zajrzał do środka. Okazuje się, że Louro został zastępczym ojcem i przyjął pod swoje skrzydła młode innego gatunku.

Kiedy ta papuga schowała się przed swoim opiekunem, mężczyzna postanowił zajrzeć do jej gniazda. Jednak to co ujrzał w środku, mocno go zaskoczyło. Zwierzę wykazało się ogromnym instynktem rodzicielskim, pomimo różnic dzielących go z adoptowanym potomstwem.

Mężczyzna ujrzał coś zadziwiającego w gnieździe papugi

Josemar Milli to rolnik z Brazylii, który pewnego dnia wraz z żoną znalazł w lesie dwie małe papugi. Ptaki były uwięzione przez połamane drzewo blokujące im ruchy. Nie namyślając się długo, małżeństwo uwolniło je z potrzasku i zabrało ze sobą do domu, aby się nimi zaopiekować. Mężczyzna z partnerką zapewnili im wszystko, czego potrzebowały by wyrosnąć na zdrowie okazy.

Pewnego dnia jedna z papug wyfrunęła z rodzinnego gniazdka i już nigdy nie wróciła, zaś drugi ptak, który został z Josemarem, nigdy nie oddalił się od domu opiekunów. Być może zrozumiała, że nigdzie nie będzie jej lepiej niż u kochających ludzi.

- Nazwaliśmy ją Louro – powiedziała Milli dla "The Dodo". - Nigdy nie była w klatce. Po prostu nigdy nie chciała odlecieć.

Jednym z jej ulubionych miejsc do przesiadywania jest ramię mężczyzny. W tej pozycji wykonuje z nim najróżniejsze czynności. Niektóre z nich jej opiekun nagrywa i udostępnia w sieci.

papuga (1)

JOSEMAR MILLI

Choć w trakcie dnia Louro często zdarzało się zwiedzać okolicę, przez kilka dni nie wrócił na noc do domu. Milli widział ją natomiast w pobliżu słupka ogrodzeniowego. Takie zachowanie wzbudziło w nim zainteresowanie i postanowił sprawdzić, dlaczego ptak tam przesiaduje. Całe zdarzenie udokumentowano na zdjęciach i materiałach wideo, które następnie umieszczono w sieci.

joanna krupa EA

Joanna Krupa komentuje nagranie z pobicia na ulicy. To nowa kampania na rzecz zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Ptak adoptował cudze dzieci

W wydrążonym słupie Louro urządziła sobie gniazdo, lecz nigdy nie spędzała w nim aż tyle czasu, co obecnie. Kiedy mężczyzna zajrzał do środka, aż otworzył usta ze zdziwienia. Papuga do swojego schronienia przyjęła trzy malutkie kocięta. Najprawdopodobniej to kocica sąsiadów urodziła w gnieździe papugi i porzuciła swoje młode.

Ptak zaopiekował się młodymi osobnikami. Fakt ten nie wzbudzałby tyle zdziwienia, gdyby nie to, że maluchy były zupełnie innego gatunku, niż on. Opiekuńcza papuga zdecydowała, że nie może dopuścić do tego, by maluchom stała się krzywda i wzięła je pod swoje skrzydła. W kociętach zakochały się również trzy córki rolnika. Mężczyzna nie miał innego wyjścia, jak przygarnąć je pod swój dach. Do opieki nad maluchami włączył się także jego dorosły kot.

- Ona myśli o nich jak o swoich dzieciach – twierdzi Milli.

Dzięki papudze, kociaki znalazły kochający dom, a także wspaniałych zwierzęcych przyjaciół. Dzięki temu Louro będzie mogła mieć je na oku przez cały czas. Można nawet dopatrywać się, że ptak porzuconym kotom dał to, co sam w młodości otrzymał od człowieka.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MUNDIAL 2022. Gwiazdy reprezentacji Polski i ich zwierzaki. Poznajcie milusińskich naszych piłkarzy

Polscy piłkarze to nie tylko znakomici sportowcy, ale również miłośnicy zwierząt. Swoimi pupilami chętnie dzielą się w swoich social mediach ku uciesze fanów. To właśnie czworonożni przyjaciele są z nimi nawet wtedy, gdy wyniki meczu zawodzą ich oczekiwania. W ich towarzystwie zdecydowanie łatwiej jest się także zrelaksować po trudnym meczu i odpocząć przed kolejnymi zawodami. Trzeba przyznać, że niektóre rasy są naprawdę interesujące!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: The Dodo

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >