Swiatzwierzat.pl
Intruz na drzwiach

fot. Nathan - The Dodo

Mężczyzna słyszy hałasy o drugiej w nocy. Nad drzwiami świeciła się tylko para oczu

8 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bardzo dziwny, niepokojący dźwięk wyrwał ze snu mieszkańca Australii. Mężczyzna początkowo myślał, że to jego partner kręci się nocą po domu, ale kiedy ujrzał go śpiącego w łóżku, szybko zdali sobie sprawę, że do pomieszczenia wkradł się intruz.

To naturalne, że każdy z nas się czegoś boi i każdy czuje dyskomfort w określonych sytuacjach. O ile większość lęków nie opuszcza sfery wyobraźni oraz nie ma nic wspólnego z realnym zagrożeniem, to gdy jest ponuro, nic nie widać i nie wiadomo co czai się w ciemnościach, niewiele osób jest w stanie zachować zdrowy rozsądek i zimną krew.

Mężczyzna zobaczył ciemny kształt na drzwiach

Najczęstsze źródła przeżyć strachu to hałas, szmery, nowe, nieznane odgłosy. Trudno więc dziwić się pewnemu mieszkańcowi Australii o imieniu Nathan, że obudził się zlany zimnym potem, gdy o drugiej nad ranem pomieszczenie wypełniły przedziwne dźwięki.

- Moją pierwszą myślą było to, że ktoś włamał się do pokoju i nas obserwował - wspomina w rozmowie z "The Dodo".

Zdezorientowany mężczyzna obudził swojego partnera i wspólnie rozejrzeli się po pokoju, próbując wskazać miejsce, z którego dobiegają odgłosy. Wtem ich wzrok zatrzymał się na ciemnym, niewyraźnym kształcie, który zwisał z drewnianych drzwi.

Husky Harriet

Wychudzony husky cierpiał w samotności. Gdy trafił na dobrą kobietę, znalazł swe psie szczęście

CZYTAJ DALEJ

Strach ma wielkie oczy

Mimo rosnącego napięcia, para chwyciła w ręce telefony i rozświetliła pomieszczenie przy pomocy wbudowanych latarek. Jakież było ich zdziwienie, gdy zdemaskowali intruza. Okazał się nim opos grasujący po omacku w pokoju.

scale (7)

Oposy zamieszkujące Australię, Nową Zelandię oraz Papuę Nową Gwineę wyglądem mogą przypominać myszy, ale w rzeczywistości są kuzynami koali, wombatów i kangurów. Tak jak one noszą młode w „torebkach” na brzuchu. Żyją na drzewach, przeskakując pomiędzy nimi jak koty i zazwyczaj wcale nie boją się ludzi.

Zwierzak wydawał się być równie zaskoczony, co domownicy. Unikał kontaktu wzrokowego i starał się nie rzucać w oczy. Oczywiście ta technika nie zadziałała, a mężczyźni natychmiast zerwali się na równe nogi.

- Podbiegł do lustra i próbował wspiąć się wyżej. Ciągle odwracał wzrok, ignorując mnie – relacjonował Nathan.

Para przez kilkanaście minut walczyła z dzikim przybyszem, podczas gdy ten niespokojnie biegał po sypialni. Nathan i jego partner próbowali pomóc mu bezpiecznie wydostać się na zewnątrz, aż wreszcie opos przypomniał sobie, jak wszedł do środka i wybiegł przez uchylone okno. Mimo, iż cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, to od tej pory prawdopodobnie nigdy już nie zapomną zamknąć okna na noc.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. W ich żyłach płynie "dzika krew"

Każdy kot ma w sobie coś z tygrysa, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu kota przypominającego swoich dzikich krewnych? Jest to jak najbardziej możliwe! Poznaj 7 kocich ras, które w większym lub mniejszym stopniu przypominają lamparty, serwale, gepardy czy oceloty. (fot. unsplash/Kim Davies)

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >