Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przywiązał swojego psa do auta i ciągnął po ulicy. Twierdzi, że chciał go ukarać
Redakcja Świat Zwierząt
Redakcja Świat Zwierząt 15.12.2019 12:19

Przywiązał swojego psa do auta i ciągnął po ulicy. Twierdzi, że chciał go ukarać

zachowanie psa
fot. facebook/Katie d’souza

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, szkoda, że w drugą stronę zazwyczaj to nie działa. Ludzie potrafią okazać się najgorszymi wrogami tych wiernych, kochających nas z całego serca zwierząt. Tak było w przypadku tego mężczyzny, który swojego psa potraktował bestialsko, przywiązując go do jadącego samochodu.

Ten przypadek okrutnego traktowania zwierzęcia został nagłośniony przez media w całej Europie, jako że dopuścił się go wysoko postawiony urzędnik państwowy. To straszne, że nawet taka osoba nie zastanowiła się dwa razy przed popełnieniem takiego czynu. Poraniony pies trafił pod opiekę weterynarza, jednak jego właściciel nie czuje wyrzutów sumienia.

Pies był ciągnięty za samochodem

Ukraińska policja prowadzi dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem, ujawnionej kilka dni temu. Mężczyznę, który za samochodem ciągnął zwierzę, zatrzymał żołnierz ukraińskich sił specjalnych, który został za ten czyn nagrodzony. Niestety, właściciel zwierzęcia najprawdopodobniej nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Mężczyzna tłumaczył się, że chciał ukarać psa, za to, że ten rzekomo pogryzł jego matkę i że miał „dobre zamiary”, że chciał go gdzieś wywieźć i porzucić. To straszne, że ktokolwiek mógłby usprawiedliwiać się w ten sposób. Sprawca najprawdopodobniej uniknie aresztu, ponieważ jest nim szef archiwum państwowego w obwodzie chmielnickim Wołodymyr Bajdycz. Nie wiadomo jeszcze, czy straci stanowisko.

Czy mężczyzna uniknie kary?

Z powodu wysokiego stanowiska, jest możliwość, że mężczyzna uniknie kary za swoje okrutne zachowanie. Biedny pies ma poranione łapki i obecnie znajduje się pod opieką weterynaryjną. To okropne, że ludzie wciąż są tak okrutni wobec niewinnych zwierząt, które oferują im tylko i wyłącznie miłość i wierność. Mamy nadzieję, że to się w końcu zacznie zmieniać, a ludzie tacy jak Bajdycz zaczną ponosić konsekwencje za swoje okrucieństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies

Żołnierz, który uratował zwierzę, został nagrodzony.

pies

Pies ma mocno poranione łapki.

pies

Piesek przebywa pod opieką weterynarzy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  3. Mąż zaproponował żonie trójkąt. Zgodziła się, ale nie takiej odpowiedzi oczekiwał
  4. Syn spędził w szpitalu większość życia. Maluch przechodził poważne operacje, chociaż ich nie potrzebował
  5. Kosmetyczka wykonała jej makijaż permanentny. Teraz kobieta ma… cztery brwi
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób

źródła: tvn24.pl