Swiatzwierzat.pl
Meghan Markle

Rex Features/East News

Meghan Markle straciła przyjaciela. Postanowiła uczcić jego pamięć w wyjątkowy sposób

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Meghan Markle przyjęła bolesny cios. Jak donoszą zagraniczne media, na początku roku ex księżna Sussex straciła bliską osobą, z którą dzieliła zamiłowanie do zwierząt. Postanowiła uczcić jego pamięć w wyjątkowy sposób.

Żona księcia Harry'ego znów znalazła się w centrum zainteresowania mediów. Choć ostatnio głośno było o rzekomym kryzysie w ich związku, na domiar złego amerykańska aktorka niedawno straciła przyjaciela. Dopiero teraz zdobyła się na odwagę, by opowiedzieć o ich bliskiej relacji, a przy okazji wyjawiła, w jaki sposób chce upamiętnić jego pamięć.

Meghan Markle straciła przyjaciela. Łączyła ich miłość do zwierząt

Meghan Markle opublikowała na Instagramie poruszający wpis w hołdzie zmarłemu przyjacielowi - Oliemu Juste. Żona księcia Harry'ego znana jest z działalności charytatywnej na rzecz czworonożnych przyjaciół. Nic więc dziwnego, że szybko nawiązała nić porozumienia z trenerem i behawiorystą zwierząt.

- Podzielaliśmy między innymi zaangażowanie w dbanie o dobrostan zwierząt i głęboką miłość do psów ratowniczych - wyjawiła Meghan Markle w liście udostępnionym dla "The Independent".

Okazuje się, że Juste pomagał Markle w opiece nad ukochanym psem Guy'em, kiedy sama przeżywała trudne chwile. Przez krótki czas behawiorysta wraz ze swoim mężem Robem zajmował się jej czworonogiem.

- Kochali go tak, jakby był ich własnym - podkreśla Markle.

45-latek był również założycielem Mayhem - londyńskiej grupy działającej na arenie międzynarodowej w celu poprawy życia kotów i psów. Kiedy w 2019 roku Juste przedstawił organizację swojej przyjaciółce, księżna bez wahania zgodziła się zostać jej pierwszą patronką.

Kociątko, zdjęcie ilustracyjne

Bestialstwo ludzi nie ma granic. Znaleziono kocię, które zostało napełnione ziemią

CZYTAJ DALEJ

Na początku roku żona księcia Harry’ego zrezygnowała z patronowania instytucji i ograniczyła swoją działalność charytatywną. Wszystko zmieniło się 15 stycznia, gdy dotarła do niej wieść o nagłej śmierci Juste'a.

Meghan Markle upamiętniła zmarłego przyjaciela

Ex księżna bardzo przeżyła stratę przyjaciela. Śmierć Juste'a sprawiła, że Markle zdecydowała się uhonorować jego dobroczynną działalność na rzecz zwierząt oraz ponownie zaangażowała się w akcje pro-zwierzęce.

W oficjalnym oświadczeniu aktorka zapowiedziała, że otworzy nowe skrzydło w budynku, w którym mieści się siedziba organizacji Mayhem. Będzie ona nosiła imię jej zmarłego przyjaciela.

- Oli przyprowadził mnie do Mayhew prawie cztery lata temu, gdy szukałam możliwości współpracy z organizacjami wolontariackimi. […] Podobnie jak Oli, [te zwierzęta - przyp. red.] nigdy nie zostaną zapomniane i zawsze będą kochane - podsumowała oświadczenie.

Trzeba się zgodzić, że Meghan Markle wybrała niezwykle wzruszający sposób na upamiętnienie przyjaciela. Mamy nadzieję, że nie poprzestanie na obietnicach.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >